Pies sam w domu – jak urozmaicić mu te chwile – poradnik

26 lutego 2013, dodał: Marta
Artykuł zewnętrzny

 

 Okaż serce nie tylko w Walentynki – również zwierzętom…

pies

Luty to miesiąc miłości, w którym wielu ludzi okazuje sobie uczucia w wyjątkowy sposób. Warto pamiętać, że na szczególną uwagę – i to nie tylko od święta – zasługują też czworonogi – skoro aż dla 63% właścicieli psów jest on ich przyjacielem lub członkiem rodziny (36%)[1]. Jest wiele sposobów na wyrażenie szczególnej troski o pupila. Mogą to robić zarówno ich właściciele oraz Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie psa.

 

 

Kiedy masz już psa…

 

Posiadając psa, możesz zrobić wiele, żeby poczuł się wyjątkowo. Są różne sytuacje,
w których możemy zapewnić psu coś więcej niż codzienną opiekę. A te pozornie małe gesty przyniosą samemu właścicielowi wiele satysfakcji z posiadania czworonoga.

 

Z psem nie tylko na spacer

Naturalne, że nie zawsze możesz znaleźć czas na bardzo długi spacer lub wspólne popołudnie w domu. Zamiast jechać samochodem, warto wziąć ze sobą psa
i pieszo udać się po zakupy. Pies może Ci towarzyszyć także w kuchni czy podczas pracy w domu. Wspólnie spędzany czas jest  potrzebny, aby relacja z czworonogiem mogła się rozwijać.

 

Przez żołądek do serca

Wielką radość sprawimy psu, podając mu coś specjalnego do jedzenia. Gotowy posiłek o wyjątkowym smaku będzie dla niego smaczną niespodzianką. Wychodząc z pupilem na spacer, miej ze sobą również paczkę przekąsek, którymi będziesz go nagradzać lub po prostu rozpieszczać (np. mięsna przekąska Butcher’s).

 

Ułatw psu samotny pobyt w domu

Prezent w postaci nowej zabawki to nie tylko jednorazowa porcja radości. Kiedy nie ma Cię
w domu, pies często się nudzi. Nowa zabawka zajmie jego uwagę, a Ty będziesz spokojny
o swoje mieszkanie.

 

Spraw wyjątkowy prezent

Swojemu przyjacielowi możesz sprawić specjalny prezent. Miska z imieniem, nowa obroża czy inny gadżet też może być dowodem naszego przywiązania. Ciekawym prezentem może być apaszka zaprojektowana przez Małgorzatę Kożuchowską (www.redonion.pl). Można ją przywiązać pupilowi do obroży lub zawiązać na szyi, aby wyglądał wyjątkowo. Kupując ją, przy okazji pomagasz czworonogom, gdyż zysk z jej sprzedaży przeznaczony jest na pomoc bezdomnym zwierzętom.

 

Kiedy nie masz psa…

 

Nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie psa. W takiej sytuacji istnieją inne sposoby, żeby okazać troskę wobec bezdomnych czworonogów i wspomóc je w oczekiwaniu na nowy dom. Oto kilka sposobów wsparcia potrzebujących zwierząt w schroniskach:

 

Podziel się tym, co masz

Możesz bezpośrednio wspomóc schronisko finansowo. Przekazane środki umożliwią zakup leków, szczepionek i innych artykułów, potrzebnych do zapewnienia zdrowia lokatorom schroniska. Także inne dary są bardzo cenne. Możesz przekazać zwierzętom karmę, koce, miski itp. Kontaktując się ze schroniskiem, dowiesz się, co jest najbardziej potrzebne.

 

Podaruj swój czas

Nie zawsze mamy możliwości, żeby zabrać jakiegoś psa ze schroniska do domu. W takiej sytuacji możesz dać im trochę radości przez samą swoją obecność. Jako wolontariusz możesz pomóc w opiece nad zwierzętami, obdarzając je czułością. W ten sposób sprawisz, że znów nabiorą zaufania do ludzi i łatwiej będzie im odnaleźć nowy dom.

 

Każda forma pomocy jest dobra

W zorganizowaną formę pomocy często angażują się znane osoby ze świata kultury czy mediów, dzięki czemu akcje tego typu nie pozostają bez echa. Np. Małgorzata Kożuchowska we współpracy z brytyjską firmą produkującą karmę dla zwierząt, Butcher’s Pet Care, wymyśliła oryginalny sposób pomocy. Zaprojektowała wyjątkową serię apaszek dla właściciela i psa, a zysk z ich sprzedaży zasila konto akcji „Wielcy Małym”. Zakup takiej apaszki dla czworonoga, może być dowodem naszego przywiązania i miłości. Możemy ją także sprezentować komuś, kto nie posiada psa, ale interesuje się modą i zależy mu na losie bezdomnych zwierząt. Gorąco zachęcam do wsparcia akcji. Kupując apaszki, nie tylko zrobicie bliskiej osobie przyjemność, ale możecie też pomóc zwierzętom
w schroniskach przetrwać zimę i przyczynić się do poprawy ich losu –
mówi Małgorzata Kożuchowska. Może to być szalenie miły prezent. Warto się pośpieszyć. Apaszki dostępne są
w sprzedaży tylko do końca marca –
dodaje Kożuchowska. Apaszki można kupić w sieci sklepów Red Onion oraz zamówić przez stronę internetową www.redonion.pl. Cena apaszki to tylko 59 zł, a każdy kto dokona zakupu, będzie miał swój wkład w poprawę losu bezdomnych zwierząt.

 

Więcej porad dotyczących budowania prawidłowych relacji ze swoim psem oraz inne praktyczne wskazówki i ciekawostki dotyczące czworonożnych pupili, można znaleźć na Facebookowym profilu „Dobrze nam ze sobą”.


[1] „Polak i jego pies” – raport kampanii „Dobrze nam ze sobą”, 2011, TNS OBOP dla Butcher’s Pet Care, n=449, właściciele zwierząt w wieku 15+.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...