Pierwsze okulary – jak zacząć je nosić i szybko się do nich przyzwyczaić?

10 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pierwsze okulary często wiążą się z większym bądź mniejszym dyskomfortem. Mogą być niewygodne, uwierać, spadać z nosa, a nawet powodować bóle głowy czy problemy ze skupieniem. Nie jest to jednak stan, który będzie Ci stale towarzyszyć! To, jak długo potrwa proces adaptacji, zależy od różnych czynników. A w międzyczasie można nieco poprawić komfort noszenia okularów i, a tym samym wspomóc proces przyzwyczajania się do nich. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

kobieta w okularach

Pierwsze okulary – od czego zacząć adaptację?

Pierwsze okulary korekcyjne to często nie lada wyzwanie dla oczu, zmienia się bowiem widziany przez nie obraz, co może powodować bóle lub zawroty głowy. Częstym objawem jest też ból samych oczu i niewyraźne widzenie. Dodatkowy dyskomfort może przynosić noszenie oprawek – np. w postaci wrażenia ucisku nad uszami czy ocierania skóry w ich okolicy. Stan ten spowodowany jest tym, że organizm musi się po prostu przyzwyczaić do nowej sytuacji, by w przyszłości nie reagować. Warto więc przygotować się na te zmiany i ułatwić sobie proces adaptacji.

To, kiedy Twój organizm przyzwyczai się do okularów, jest kwestią indywidualną. Wpływa na to między innymi wiek czy wada wzroku, jaką posiadasz. Czas ten może wynosić kilka godzin lub kilka dni. Aby przyzwyczaić się do pierwszych okularów, nie skacz na głęboką wodę i nie zakładaj ich na cały dzień tuż po odebraniu od optyka. Warto zacząć od kilku godzin dziennie, by organizm stopniowo przywykł, a mózg powoli przestawał „dostrzegać” ich istnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie noszenie okularów w domu lub w miejscu, które doskonale znasz i które nie będzie wymagało od Ciebie specjalnego wyostrzenia wzroku po ich zdjęciu.

Jak się przyzwyczaić do okularów – co jeszcze możesz zrobić?

Pierwsze okulary powinny być wygodne, nie ocierać nadmiernie nosa ani okolic uszu. Warto więc postawić na wysokiej jakości oprawki i szkła. Wybór produktów znanych marek takich jak Gucci, Chloe, Calvin Klein czy Emporio Armani to spora szansa na uniknięcie poczucia dyskomfortu podczas noszenia okularów w ciągu dnia. Tańsze modele są często wykonane z tworzyw niskiej jakości, które np. wbijają się w skórę, co nie tylko utrudni adaptację, ale może też wiązać się z niewygodą nawet już po jej zakończeniu. Spadające z nosa okulary czy wbijające się za uszami zauszniki z pewnością będą utrudniać codzienne funkcjonowanie.
Równie istotną kwestią jest pod tym względem prawidłowe dopasowanie oprawek do kształtu Twojej twarzy. Jeżeli zatem wybrany przez Ciebie model okularów pomimo dobrej jakości oprawek uwiera Cię lub sprawia, że ich noszenie jest niewygodne nawet po procesie adaptacji, to warto udać się do optometrysty, który wyreguluje je specjalnie dla Ciebie. Wykona odpowiednie pomiary oraz dopasuje wybrany model do Twojej twarzy tak, by okulary trzymały się, nie wpijały i były po prostu wygodne.

Aby przyzwyczaić się do okularów, warto też postawić na taką parę, która podoba Ci się wizualnie. Dobrze dopasowane oprawki dodają stylu, a tym samym sprawiają, że od razu lepiej się w nich czujesz. I, co najważniejsze, dbają przy tym o dobry stan Twojego wzroku.

Skoro wiesz już, jak zacząć nosić okulary – nie bój się pierwszych dni i wybierz idealnie dopasowany model np. na eyerim.pl!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...