URODA I ZDROWIE

Pieluchomajtki – jak się do nich przekonać?

10 października 2017, dodał: Redakcja

Zakup pierwszych pieluchomajtek to zawsze spore przeżycie dla osoby, która będzie je użytkowała zarówno w krótkim okresie (np. ze względu na przejściowe problemy z utrzymaniem moczu lub uraz), jak i w sposób stały (w związku z niepełnosprawnością ruchową lub chorobą wieku starczego). Bardzo trudno jest przekonać się do załatwiania swoich potrzeb do majtek pieluchowych. Jak można do tego nakłonić siebie lub inną osobę?

kobieta

Noszenie pieluchomajtek to nie wstyd

Pomimo rozwoju świadomości w zakresie różnych schorzeń i dolegliwości, pieluchomajtki są niestety nadal produktem, który wywołuje negatywne emocje ze względu na to, że nietrzymanie moczu i stolca jest wstydliwym problemem. Przez to w Polsce nadal jest to temat tabu. Nie można jednak podchodzić do niego w taki sposób, ponieważ należy mieć na uwadze to, że majtki pieluchowe zapewniają wysoki poziom komfortu, mają pozytywny wpływ na zdrowie, a także przeciwdziałają wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz. Ich używanie posiada więc same zalety, stąd warto stosować je niezależnie od skali problemu, z którym trzeba się zmierzyć.

Majtki pieluchowe, a wygląd i sposób poruszania się

Wiele dorosłych osób posiada błędne wyobrażenia na temat wyglądu oraz sposobu noszenia pieluchomajtek. Oczami wyobraźni przywoływany jest bowiem obraz dziecka noszącego nieproporcjonalną w stosunku do rozmiarów ciała pieluchę, która wyraźnie wpływa na sposób jego poruszania się. Tymczasem pieluchy dedykowane dla osób dorosłych są zbudowane w zupełnie inny sposób. Większość z dostępnych na rynku produktów tego typu jest bardzo dobrze dopasowana do ciała i pomimo nawet dwóch warstw ochronnych – praktycznie niewidoczna pod ubraniem. Nie trzeba się zatem obawiać tego, że ktoś zauważy takie pieluchy ukryte pod odzieżą lub też wywnioskuje to na podstawie ruchów ciała.

Pieluchomajtki, a zdrowie

Majtki pieluchowe, które zastępują klasyczną bieliznę, zapewniają właściwą higienę okolic intymnych. W przypadku  braku możliwości wypróżnienia się w ubikacji lub też problemów z nietrzymaniem moczu, chronią one skórę, ponieważ ich oddychający materiał zewnętrzny zapewnia odpowiedni obieg powietrza (przeciwdziałając dużemu zawilgoceniu), a specjalny wkład chłonny we wnętrzu pieluchomajtek wchłania mocz błyskawicznie.

Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Nowoczesne pieluchomajtki, oprócz tego, że wpływają na zdrowie i zapewniają wysoki komfort, pozwalają także na zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Przede wszystkim zlikwidowana zostaje przykra woń znajdującego się w moczu amoniaku. Zapewnia to świeżość co jest kolejnym argumentem za tym, by założyć majtki pieluchowe zamiast klasycznej bielizny.

Przekonanie siebie lub osoby objętej opieką do noszenia pieluchomajtek jest zawsze bardzo trudne. Gdy zauważy się jednak zalety takiego rozwiązania, będzie to o wiele łatwiejsze. Dobrym pomysłem może być oprócz tego poznanie opinii innych osób, które korzystały już z pieluchomajtek lub też poproszenie o pomoc lekarza, który poleci optymalne rozwiązanie w konkretnym przypadku.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Obiadki
U mnie ostatnio króluje kasza, głównie pęczak i gryczane, więc też zdrowo:)
moda xxl
Fajne są wzorzyste ubrania XXL, oczywiście nie w duże wzory bo one pogrubiają...
Trądzik po okresie dojrzewania
Trądzik dorosłych jest gorszy do wyleczenia niż młodzieńczy. Poza tym gorzej jest z możliwością...
Czego tak naprawdę chcą faceci?
Chcą żeby być na każde ich zawołanie ale nie zawracać im głowy naszymi problemami...