„Piękne życie” – recenzja

19 czerwca 2017, dodał: Iwona Marczewska

Obowiązkowość, terminowość, multizadaniowość, do tego jeszcze odpowiedzialność, niezawodność i ambicja nakazująca podejmować się wszelkich zleconych zadań – oto cechy współczesnej kobiety, rozpędzonej maszyny robiącej karierę. Przy tym oczywiście zadbany dom i dzieci, bo przecież bycie mamą wpisane jest w idealny scenariusz. Ach… i jeszcze udane małżeństwo. Tylko jak pogodzić te wszystkie role?

 

Chcemy być takie. Chcemy się rozwijać, chcemy osiągać, chcemy być dobre we wszystkim, czego się podejmujemy. Chcemy być kompetentne i pracowite, chcemy, aby nas doceniono a oprócz tego mamy potrzebę realizować się, czuć spełnienie i zorganizować życie zawodowe oraz osobiste tak, żeby nic cennego nas nie omijało. Czasami jednak gubimy się w natłoku spraw, nawet jeśli nie robimy oszałamiającej kariery, tylko zwyczajnie przytłacza nas nadmiar obowiązków w pracy i w domu. W takich momentach dopada nas poczucie bezsilności i strach, że nie jesteśmy wystarczająco dobre i że nie radzimy sobie z tym, czego się od nas wymaga. Tak bardzo boimy się zawieść czyjeś oczekiwania, że na drugi plan schodzą nasze własne.

„Piękne życie” to historia Shauny Niequist – matki, żony, pisarki i kobiety, która zatrzymała cały ten pęd po to, aby chwycić życie w swoje ręce i zacząć je przeżywać w sposób pełny, wartościowy, w zgodzie z sobą, nie rozdzielając już więcej pragnień i obowiązków, ale łącząc je w jedno. Będąc u progu czterdziestki postanowiła dokonać wielkiej reformy i spędzić resztę dni przepełniając je miłością do bliskich i Boga. Swą opowieścią jest w stanie zainspirować Ciebie i mnie do przemyśleń i być może do głębszych zmian, których tak wiele z nas potrzebuje.

Shauna to kobieta taka jak my, która chcąc dobrze i kierując się wartościami powszechnie uznanymi, pragnąc być dobrą matką, kochającą żoną i spełnioną zawodowo osobą, ugrzęzła w natłoku codziennych spraw gubiąc po drodze coś ważnego. W jej szczerych zwierzeniach niejedna z nas odkryje podobieństwo do własnego życia, bo mimo różnic, nas kobiety tak wiele łączy.  W świecie, który stawia przed nami coraz większe wymagania, potrzebujemy siebie nawzajem, aby wysłuchać własnych historii i wesprzeć się w trudnych chwilach. Właśnie to robi Shauna Niequist w książce, która już stała się bestsellerem New York Timesa, Publishers Weekly i Amazona. Wychodzi do nas taka, jaka jest, przyznając się do swoich słabości z taką samą otwartością jak do mocnych stron, prosząc o wysłuchanie w taki sposób, że czytanie staje się bardziej babską rozmową, niż samą lekturą.

Na kartach tej książki odkryjemy historię głębokiej przemiany, która doprowadziła do całkowitej reorganizacji i przewartościowania w życiu, dzięki czemu Shauna przestała być zaganianą, przemęczoną, nie mającą czasu dla własnej rodziny kobietą. Odzyskała siebie i odkryła sposób na to, jak powiedzieć „nie” tym wszystkim oczekiwaniom z zewnątrz, żeby móc powiedzieć „tak” prawdziwemu życiu. Jej przekaz jest tak prosty i radosny, tak zachęcający i inspirujący, że pozostawia czytelniczkę zmotywowaną i pełną chęci do tego, aby spróbować czegoś podobnego w swoim życiu.

Sięgając po książkę odkryjemy receptę, która nie odczaruje naszego życia w jednej chwili, ale rozpocznie proces trwający kilka lat, jednak zmiany te od samego początku przynoszą korzyści warte wysiłku. Jak tego dokonać? Jak zatrzymać się i otoczyć miłością, zadbać o duchowość, zachwycić pięknem przyrody i wreszcie odpocząć? Premiera już 5 lipca.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Ekskluzywna skórzana torebka
PAOLO PERUZZI
Cena:
339,90 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Ból gardła - naturalne sposoby
Na zapalenie dróg oddechowych dobry jest też eurespal . Swego czasu bardzo mi pomógł,...
Powitalnia - napisz kilka słów o so…
Witam, Mam 38 lat (jeszcze :) ). Jestem mamą 2 dorastających córek, żoną....
Nasza czytelnia - jakie książki pol…
Inga Iwasiów: "Bambino" super pozycja - polecam :)
Co myślicie o medycynie estetycznej…
Witam, mam 38 lat i nie ukrywam, że coraz częściej zastanawiam się nad skorzystaniem...
facebook