„Piękne życie” – recenzja

19 czerwca 2017, dodał: Iwona Marczewska

Obowiązkowość, terminowość, multizadaniowość, do tego jeszcze odpowiedzialność, niezawodność i ambicja nakazująca podejmować się wszelkich zleconych zadań – oto cechy współczesnej kobiety, rozpędzonej maszyny robiącej karierę. Przy tym oczywiście zadbany dom i dzieci, bo przecież bycie mamą wpisane jest w idealny scenariusz. Ach… i jeszcze udane małżeństwo. Tylko jak pogodzić te wszystkie role?

 

Chcemy być takie. Chcemy się rozwijać, chcemy osiągać, chcemy być dobre we wszystkim, czego się podejmujemy. Chcemy być kompetentne i pracowite, chcemy, aby nas doceniono a oprócz tego mamy potrzebę realizować się, czuć spełnienie i zorganizować życie zawodowe oraz osobiste tak, żeby nic cennego nas nie omijało. Czasami jednak gubimy się w natłoku spraw, nawet jeśli nie robimy oszałamiającej kariery, tylko zwyczajnie przytłacza nas nadmiar obowiązków w pracy i w domu. W takich momentach dopada nas poczucie bezsilności i strach, że nie jesteśmy wystarczająco dobre i że nie radzimy sobie z tym, czego się od nas wymaga. Tak bardzo boimy się zawieść czyjeś oczekiwania, że na drugi plan schodzą nasze własne.

„Piękne życie” to historia Shauny Niequist – matki, żony, pisarki i kobiety, która zatrzymała cały ten pęd po to, aby chwycić życie w swoje ręce i zacząć je przeżywać w sposób pełny, wartościowy, w zgodzie z sobą, nie rozdzielając już więcej pragnień i obowiązków, ale łącząc je w jedno. Będąc u progu czterdziestki postanowiła dokonać wielkiej reformy i spędzić resztę dni przepełniając je miłością do bliskich i Boga. Swą opowieścią jest w stanie zainspirować Ciebie i mnie do przemyśleń i być może do głębszych zmian, których tak wiele z nas potrzebuje.

Shauna to kobieta taka jak my, która chcąc dobrze i kierując się wartościami powszechnie uznanymi, pragnąc być dobrą matką, kochającą żoną i spełnioną zawodowo osobą, ugrzęzła w natłoku codziennych spraw gubiąc po drodze coś ważnego. W jej szczerych zwierzeniach niejedna z nas odkryje podobieństwo do własnego życia, bo mimo różnic, nas kobiety tak wiele łączy.  W świecie, który stawia przed nami coraz większe wymagania, potrzebujemy siebie nawzajem, aby wysłuchać własnych historii i wesprzeć się w trudnych chwilach. Właśnie to robi Shauna Niequist w książce, która już stała się bestsellerem New York Timesa, Publishers Weekly i Amazona. Wychodzi do nas taka, jaka jest, przyznając się do swoich słabości z taką samą otwartością jak do mocnych stron, prosząc o wysłuchanie w taki sposób, że czytanie staje się bardziej babską rozmową, niż samą lekturą.

Na kartach tej książki odkryjemy historię głębokiej przemiany, która doprowadziła do całkowitej reorganizacji i przewartościowania w życiu, dzięki czemu Shauna przestała być zaganianą, przemęczoną, nie mającą czasu dla własnej rodziny kobietą. Odzyskała siebie i odkryła sposób na to, jak powiedzieć „nie” tym wszystkim oczekiwaniom z zewnątrz, żeby móc powiedzieć „tak” prawdziwemu życiu. Jej przekaz jest tak prosty i radosny, tak zachęcający i inspirujący, że pozostawia czytelniczkę zmotywowaną i pełną chęci do tego, aby spróbować czegoś podobnego w swoim życiu.

Sięgając po książkę odkryjemy receptę, która nie odczaruje naszego życia w jednej chwili, ale rozpocznie proces trwający kilka lat, jednak zmiany te od samego początku przynoszą korzyści warte wysiłku. Jak tego dokonać? Jak zatrzymać się i otoczyć miłością, zadbać o duchowość, zachwycić pięknem przyrody i wreszcie odpocząć? Premiera już 5 lipca.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Corin biustonosz virginia
Sklep-Biustonosze.pl
Cena:
189 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Vibin mini jako pierwsze tabletki
Również je brałam, jako pierwsze pigułki. Bardzo dobrze się sprawdzały. Ja się bałam skutków...
Firma
Hej. szukam kancelarii odszkodowawczej niedawno Moja siostra miała wypadek drogowy, po którym trafił...
praca w h&m
Spróbować Ci nie zaszkodzi. Wiele zależy od salonu, w którym będziesz pracowała...
Makijaż do ciemnej pomadki
Do ciemnych pomadek stosuję bardzo jasny makijaż oczu, albo pozostawiam z samym korektorem....
facebook