Włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu kobiety – już od wieków stanowią symbol kobiecości, ponętności oraz wabika na męskie serca. Dbanie o nie to nasz obowiązek! Dziś przedstawiamy wam kilka wartych uwagi wskazówek, których wykorzystanie pomoże wam szybciej zapuścić włosy i zachować je w dobrej kondycji.
Używaj maski nawilżającej
Spłukiwana odżywka nie zawsze daje włosom tyle nawilżenia, ile tego wymagają, szczególnie w przypadku gdy narażone są na wysokie temperatury czy częste stylizowanie. Co więcej, często farbowane włosy stają się suche, słabe i wymagają extra dawki nawilżenia. Zapewniając włosom kurację, zawierającą składniki silnie nawilżające, a zarazem odbudowującą strukturę włosa i poprawiającą jego elastyczność, zapobiegniesz ich częstemu łamaniu, a tym samym sprawisz, że zaczną szybciej rosnąć. W związku z tym, postaw na maskę do włosów (2 razy w tygodniu) — wsmaruj ją we włosy mniej więcej od wysokości uszu ku końcom i pozostaw na 2-3 minuty na głowie, potem spłucz.
Delikatnie rozczesuj włosy
Ostre rozczesywanie włosów – suchych lub mokrych – może doprowadzić do różnych mikrouszkodzeń. W związku z tym, eksperci radzą, by używać szczotek z naturalnym włosiem, które minimalizują wypadanie włosów. Zwróć uwagę na kruche włoski, które znajdują się tuż przy twarzy – są one często mocno stylizowane, a co za tym idzie, są bardziej podatne na łamanie. Pomyśl o tym, zanim będzie za późno i zadbaj o odpowiednią kuracje wzmacniającą dla twoich włosów.
Oglądaj końcówki włosów
By zapuścić długie włosy, zdrowe końcówki to klucz do sukcesu. Końce, które są rozdwojone, dają wrażenie krótszych włosów. Codzienna pielęgnacja powinna więc zapewniać wygładzenie włosów, a ponadto wzmocnienie oraz naprawę struktury zniszczonych końcówek. Warto pamiętać również o regularnym podcinaniu.
Dbaj o włosy z zewnątrz i od wewnątrz
Białko jest naturalnym budulcem włosa, dlatego zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w białko będzie idealna, by sprawić włosom witaminową dawkę siły i piękna. Postaw na drób, wołowinę, jajka, warzywa strączkowe, orzechy, łososia, awokado, siemię lniane oraz witaminy z gruby B (kiwi, nasiona dyni).
Chroń włosy przed uszkodzeniami
Pomijając uszkodzenia fizyczne (szarpanie i rozczesywanie kołtunów, czesanie zbyt ciasnych kucyków), częsta stylizacja z użyciem wysokiej temperatury może zniszczyć strukturę włosa, a co za tym idzie, jego naturalną barierę ochronną. Rezultat: duża łamliwość włosów. Kiedy używasz prostownicy czy lokówki, zabezpiecz włosy poprzez użycie produktów ochronnych oraz nawilżających.
Zobacz również:
Maseczki do włosów – domowe sposoby na suche włosy
Warkocze fryzury krok po kroku
Cała prawda o trwałej ondulacji