Picie wody w czasie ciąży – zadbaj o dziecko! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Picie wody w czasie ciąży – zadbaj o dziecko!

11 lutego 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Dietetycy powtarzają: pijmy wodę! I zalecają spożywanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Ta zasada jest jeszcze bardziej restrykcyjna w stosunku do kobiet w ciąży i karmiących. Powinny one pić nawet 3,8 litra dziennie!

 

Attractive pregnant woman drinks water on the kitchen

Woda to główny składnik naszego organizmu. Nie wolno dopuścić do jej niedoborów, bo prowadzą one do zaburzeń procesów metabolicznych w organizmie i osłabienia mechanizmu usuwania niebezpiecznych toksyn.

Woda pomoże na obrzęki i nudności

Woda rozpuszcza ciała stałe i dostarcza komórkom substancji odżywczych – witamin i składników mineralnych, wypłukując z nich jednocześnie zbędne produkty przemiany materii oraz szkodliwe toksyny. Toksyny są szczególnie szkodliwe w okresie ciąży. Ich nagromadzenie prowadzi do uciążliwych dolegliwości, takich jak np. poranne nudności, czy wymioty. Odpowiednie nawodnienie pomaga także w zapobieganiu zaparciom, suchości skóry, czy infekcjom dolnego odcinka dróg moczowych, które są częstą przypadłością ciężarnych kobiet.

Gdy pijemy wystarczającą ilość wody, jesteśmy zdrowsi i bardziej odporni. Dla kobiet w ciąży jest to podwójnie ważne, bo dbają przecież nie tylko o siebie, ale także o swoje dziecko.

Woda jest też niezbędna do utrzymania ciążywody płodowe stanowią bowiem środowisko życia płodu. Matka i dziecko stanowią naczynia połączone woda, którą spożywa matka, wypłukuje szkodliwe produkty przemiany materii płodu, które pojawiają się w płynie owodniowym. Niedobór wody w organizmie kobiety może doprowadzić do zaburzeń krążenia krwi, widocznych jako obrzęki stóp i dłoni.

Z gazem czy bez?

Często zastanawiamy się, jaką wodę wybrać: gazowaną, czy bez gazu, mineralną czy źródlaną. Unikajmy picia napojów gazowanych. Dwutlenek węgla, który trafia do naszego organizmu wraz z wodą niepotrzebnie rozciąga ściany żołądka. To sprawia, że nasz mózg zostaje błędnie poinformowany o tym, że nasze pragnienie zostało zaspokojone. Unikajmy też wód smakowych i napojów słodzonych, bo zawierają one ogromne ilości cukru (w półlitrowej butelce jest aż 5 łyżeczek!) i szkodliwe konserwanty.

Najlepiej pić niegazowane wody mineralne i źródlane. Jednak dobrej jakości woda sporo kosztuje. Ogromnym problemem jest też noszenie zgrzewek ze sklepu do domu, bo to spory ciężar. Zwłaszcza, że kobieta w ciąży nie powinna dźwigać.

Filtry do wody

Tańszym, a służącym zdrowiu rozwiązaniem jest zastosowanie filtra. Zwłaszcza, że krystalicznie czystej i smacznej wody potrzebujemy nie tylko do picia, ale także do przygotowania posiłków. Na rynku mamy wiele filtrów do wyboru.

Filtry nakranowe, podzlewozmywakowe albo profesjonalne filtry odwróconej osmozy np. system oczyszczania wody pitnej typu DWM Morion. Wszystkie one pozwalają najskuteczniej, najwydajniej, a zarazem najtaniej filtrować wodę.

Aquaphor_Kitchen_058

System oczyszczania wody Aquaphor DWM Morion (ang. drinking water machine) to kompaktowe rozwiązanie filtrujące, sprawiające, że zdrowa i czysta woda pozostaje zawsze w zasięgu ręki. Dzięki filtrom z tej serii woda zostaje pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, soli wapnia i magnezu (powodujących twardość wody i kamień w czajniku i na innych urządzeniach AGD), chloru, metali ciężkich, bakterii, wirusów, a zostaje wzbogacona w minerały potrzebne dla organizmu, jak np. wapń czy magnez. Korzystanie z takiej wody ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i emocjonalne. Taka woda nie tylko jest zdrowa, ale tez smaczna. Odpowiednio uzdatniona sprawia, że kawa i herbata zyskują swój prawdziwy smak i wyjątkowy aromat. Po zamontowaniu w szafce kuchennej DWM Morion z domowych urządzeń AGD na zawsze znika kamień, przez co naturalnie wydłuża się ich żywotność.

Dzbanki filtrujące

Optymalnym rozwiązaniem są praktyczne, eleganckie i wygodne dzbanki filtrujące, które mogą być przy tym również bardzo wydajne. Weźmy chociażby dzbanek Premium produkcji AQUAPHOR. Dzbanek ma pojemność 3,8 l, posiada wygodną pokrywkę, która umożliwia nalewanie wody do dzbanka bez jej zdejmowania oraz elektroniczny licznik, dostarczający informacji kiedy należy wymienić wkład. Ponadto, pasujący do dzbanka Premium wkład AQUAPHOR B100-5 Standard (lub AQUAPHOR B100-6 Standard jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo twardą wodą) wystarcza do przefiltrowania aż 300 litrów wody (co odpowiada nawet do 3 miesięcy użytkowania wkładu).

Aquaphor_Kitchen_227

AQUAPHOR jako jedyna firma na polskim rynku posiada w swojej ofercie superwydajne dzbanki z firmowymi wkładami AQUAPHOR B100-5 i B100-6. Dzięki takim dzbankom uzyskamy zawsze dostępną świeżą i czystą wodę w niskiej cenie. Można je znaleźć w firmowym sklepie AQUAPHOR www.aquaphor.pl oraz w dobrych sklepach internetowych i w wybranych sieciach handlowych.

Jak to działa?

W dzbanku Premium woda pod działaniem siły ciężkości przepływa przez wkład filtrujący. Zawiera on węgiel, zmiękczającą wodę żywicę jonowymienną, nadające właściwości bakteriostatyczne srebro oraz wyznacznik jakości filtrów AQUAPHOR i wyróżnik spośród wszystkich filtrów konkurencji – inteligentne włókno Aqualen. Aqualen to materiał sorpcyjny opracowany przez AQUAPHOR, dzięki któremu dzbanek szybciej i skuteczniej usuwa zanieczyszczenia. Jest on szczególnie czuły na metale ciężkie. Zapewnia jeszcze lepsze właściwości bakteriostatyczne i jeszcze lepszą ochronę przed osadzaniem się kamienia.

Więcej informacji na www.aquaphor.pl

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Picie wody w czasie ciąży – zadbaj o dziecko!

  1. avatar jopek pisze:

    A ,nikt nie mówił mi ,że 3,5 litra trzeba pić:(,dopiero tutaj człowiek się dowiaduje:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...