Peruki naturalne jak dobrać idealną perukę – porady

28 lutego 2018, dodał: MajaWi
Artykuł zewnętrzny

Włosy to atrybut kobiecości. Dlatego są one przedmiotem troski bez wyjątku każdej z nas. Nie dziwi więc fakt sięgania po peruki – zarówno w celach upiększających, jak też w razie choroby z konieczności zastąpienia dotychczasowej fryzury. Najlepiej służą temu peruki naturalne, czyli peruki z prawdziwych, naturalnych ludzki włosów, które mogą podkreślać naszą urodę bądź imitować utracone uczesanie. Dodatkowo peruka odgrywa znaczącą rolę w poprawie samopoczucia, a nawet w procesie powrotu do zdrowia. Jak w takim razie wybrać swoją idealną perukę?

peruki naturalne

Peruki – trochę historii

Peruki istnieją w zasadzie od zawsze. Już w starożytnym Egipcie nosiły je wysoce uprzywilejowane osoby. W baroku na dworach królewskich panowała swoista moda na peruki. Od czasów powojennych peruki zaczęły odgrywać rolę społeczną, a więc znalazły zastosowanie w maskowaniu ubytku włosów, blizn i innych niedoskonałości. O roli peruki jako protezy włosów świadczy choćby jej refundacja. Peruka odgrywa istotną rolę w procesie powrotu do zdrowia, gdyż w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie psychofizyczne. Na przestrzeni czasu zmieniała się więc jej funkcja, ale także sposób wytwarzania i ostateczny rezultat. – Nie da się porównać peruki naszych babć z produktami obecnie dostępnymi na rynku. Zastosowana technologia sprawia, że peruki są praktycznie nie do odróżnienia od dotychczasowej fryzury – zarówno pod względem komfortu noszenia, jak i wyglądu dla osób z zewnątrz – podkreśla Zofia Rojek z sieci sklepów „Świat Peruk”, których siedziby ulokowane są w Krakowie i Katowicach. Gdy chcemy dodać sobie jeszcze więcej autentyczności, wybieramy peruki z włosów naturalnych. Co warto o nich wiedzieć?

Peruki naturalne – doskonała imitacja

Podstawę wysokiej jakości peruki naturalnej tworzy najczęściej tiul i mikroskóra, która uniemożliwia jej odróżnienie od naszej naturalnej skóry nawet z lotu ptaka. Elementy silikonowe pozwalają na lepsze dopasowanie podstawy peruki do rozmiaru i kształtu głowy. Zastosowane materiały do produkcji peruki są hipoalergiczne i „oddychające”, co podnosi komfort noszenia peruki i zapobiega możliwym uczuleniom. Na rynku można spotkać peruki naturalne produkowane maszynowo z elementami tkanymi ręcznie lub też w całości wytwarzane ręcznie. Mozolna praca nad jednym egzemplarzem peruki z włosów naturalnych może w związku z tym trwać nawet do miesiąca czasu i obejmować wiele etapów, co przekłada się na koszt peruki. Najważniejszą jej częścią są jednak oczywiście włosy. Okazuje się, że istotne znaczenie ma nie tylko ich pochodzenie, ale także sposób ścięcia. – Naturalne ludzkie włosy cechuje różna grubość, intensywność pigmentu, a nawet przekrój poprzeczny. Nie bez znaczenia jest też ich kondycja. Po peruki naturalne warto więc wybrać się do sprawdzonego sklepu z perukami naturalnymi, aby mieć pewność otrzymania wysokiej jakości produktu – wspomina Zofia Rojek ze „Świata Peruk”.

Peruki naturalne – dziewiczy włos

Jak powszechnie wiadomo, peruki naturalne są wykonywane na bazie włosa ludzkiego. W produktach klasy premium jest to tzw. „virgin hair”, który nigdy – ani przed ani po obcięciu – nie był koloryzowany. Przed obcięciem powinien on zostać związany, aby zachować naturalny kierunek łusek keratynowych, które pokrywają włosy. Będzie to mieć wpływ na układanie się fryzury, a także zapobiegnie plątaniu się czy matowieniu. Najbardziej cenione na rynku są włosy słowiańskie, jednak zarazem są one najtrudniej dostępne. Wynika to z faktu, że w krajach europejskich większość pań w ciągu życia poddaje się zabiegom, które nie pozwalają na utrzymanie dziewiczego statusu włosów. Równie dobre kondycyjnie są włosy indyjskie. W tamtej kulturze obowiązuje ponadto zakaz ścinania dzieciom włosów do 12 roku życia. Dzięki temu rynek indyjski obfituje w „virgin hair” wykorzystywane do produkcji peruk. Są to jednak w większości ciemne włosy. Na ich korzyść przemawia grubsza struktura, która przekłada się na zdrowy, zadbany wygląd fryzury.

peruki naturalne

Peruki naturalne – jak własna fryzura

Kupując peruki naturalne, pamiętajmy o ich właściwej pielęgnacji. Peruka jest wykonana z prawdziwego włosa ludzkiego, jednak jest to włos martwy. Podczas gdy nasze cebulki codziennie pobierają składniki odżywcze z organizmu, naturalny włos peruki jest pozbawiony odpowiedniego odżywienia. Właściwej pielęgnacji służą odpowiednie, głęboko nawilżające kosmetyki, które zapobiegają wysychaniu. Oprócz obowiązków pielęgnacyjnych otwiera się jednak przed nami szerokie spektrum możliwości stylizacyjnych. Do peruki naturalnej możemy użyć suszarki, prostownicy czy lokówki, a więc wykonywać zabiegi na ciepło. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby w salonie fryzjerskim wykonać zabieg koloryzacji czy strzyżenia. – Peruki naturalne to tak naprawdę produkt elastyczny, który każda z pań może idealnie dopasować do siebie. Dlatego w cenie zakupu peruki naturalnej proponujemy paniom wizytę u renomowanego fryzjera, który dotnie fryzurę pod oczekiwania Klientki. Czasem wystarczy skrócenie grzywki czy delikatne wycieniowanie, a czasem Panie decydują się na bardziej zaawansowane metamorfozy – dodaje Zofia Rojek z sieci sklepów „Świat Peruk”. Taka personalizacja fryzury to ostatni krok, by poczuć się jak w swoich własnych włosach. I właśnie tak traktujmy peruki naturalne, która pozwalają nam być piękniejszą sobą.

„Świat Peruk” to salony i sklepy z perukami oferujące wysokiej jakości peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. Po więcej informacji zapraszamy na strony internetowe swiatperuk.pl, perukisklep.pl i perukikrakow.pl.

Zobacz film na Vimeo.comMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Peruki naturalne jak dobrać idealną perukę – porady

  1. avatar Joasia pisze:

    Też mam perukę z tego salonu! :) Co prawda kupiłam perukę syntetyczną, bo zależało mi na nietypowym kolorze jakim jest fiolet. Jak na perukę syntetyczną, to jest super – wygląda bardzo naturalnie i nie mechaci się jak inne peruki, z którymi miałam do czynienia.

  2. avatar patuszka pisze:

    Ja w Świecie Peruk kupiłam już kilka peruk! I szczerze mogę polecić ten sklep :) Bardzo żałuję, że nie trafiłam tam wcześniej i swoją perukę sprowadziłam z zagranicznej strony – to niestety nie był trafiony zakup. Perukę trzeba przymierzyć i usłyszeć szczerą opinię :) A na taką opinię zawsze można liczyć w Świecie Peruk :) Mam stamtąd 4 peruki i chodzi mi się w nich super, planuję zakup kolejnej w niedługim czasie :D

Dodaj komentarz