Perfumy damskie – jak dobrać idealny zapach dla siebie?

13 września 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Perfumy damskie to niezbędny produkt dla bardzo wielu kobiet. Elegancki, delikatny, kwiatowy lub owocowy – każdy z nas ma nieco inne preferencje dotyczące ulubionych zapachów. Perfumy damskie dodają pewności siebie i sprawiają, że znacznie lepiej czujemy się w swojej skórze. Dzięki odpowiedniemu zapachowi możemy podkreślić swój indywidualny charakter i gust – zobacz, w jaki sposób wybrać idealne perfumy!

idealne perfumy damskie

  • Perfumy damskie – rodzaje perfum
  • Perfumy a woda perfumowana 
  • Nuty zapachowe – co warto o nich wiedzieć?
  • Perfumy kwiatowe, a może perfumy orientalne? Jak wybrać idealny zapach?
  • Damskie perfumy – jak ich używać?

Perfumy damskie – rodzaje perfum

Zmysłowe zapachy, jakie posiadają damskie perfumy, znacznie różnią się od perfum męskich. Kobiece zapachy często cechują się nutami kwiatowymi, owocowymi lub różanymi. Ci, którzy wolą cięższe, mocniejsze zapachy, również się nie rozczarują – w asortymencie drogerii znajdą się rodzaje perfum damskich o zapachach korzennych, ziemnych i skórzanych. 

Zapachy, jakie znajdziemy na sklepowych półkach, dzielą się zazwyczaj na wody toaletowe, wody perfumowane i perfumy. Na czym polega różnica? 

Perfumy a woda perfumowana 

Wody zapachowe różnią się ilością zawartych w nich olejków zapachowych i alkoholu. Im jest im więcej – tym większa będzie trwałość zapachu. 

Perfumy posiadają najwięcej olejków zapachowych rozpuszczonych w alkoholu. Ich zapach utrzymuje się na ciele najdłużej. Woda perfumowana ma olejków zapachowych nieco mniej, a wody kolońskie – mają ich najmniej. Wiedząc o tym, można łatwo określić trwałość poszczególnych zapachów i wybrać to, co będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Nuty zapachowe – co warto o nich wiedzieć?

Zapach perfum nie ujawnia się od razu – głębia zapachu staje się w pełni zauważalna dopiero po określonym czasie. Nuta głowy jest wyczuwalna od razu po użyciu perfum – jednak utrzymuje się na skórze najkrócej. Po około 30 minutach pojawia się nuta serca – której zapach może utrzymać się nieco dłużej. Najpóźniej wyczuwalna jest nuta bazowa – może utrzymać się na ciele nawet przez kilkanaście godzin!

Perfumy kwiatowe, a może perfumy orientalne? Jak wybrać idealny zapach?

W jaki sposób wybrać idealne perfumy? Warto znać klika zasad i przestrzegać ich podczas wizyty w drogerii. 

Przede wszystkim – przed zakupami nie należy stosować żadnych innych pachnących kosmetyków! Uniemożliwi nam to wyczucie prawdziwego aromatu perfum. Nie należy testować wielu zapachów naraz – już po kilku nasz nos nie będzie w stanie sensownie ich rozróżniać. Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie próbki perfum i przetestowanie zapachu przez przynajmniej kilka godzin. Taki sposób pozwoli nam odkryć wszystkie nuty zapachowe. Jeśli już wiemy jakie aromaty najbardziej nas interesują, warto sprawdzić szeroki wybór wysokiej jakości perfum oferowanych przez sklep Aelia

Damskie perfumy – jak ich używać?

By perfumy utrzymywały się na skórze możliwie jak najdłużej, trzeba używać ich w odpowiedni sposób. O czym warto wiedzieć?

Perfumy zawsze warto stosować na dobrze nawilżoną skórę. Przedłuża to wyczuwalność zapachu. Perfumy dobrze jest aplikować w miejsca takie jak szyja, nadgarstki i zgięcia łokci, a po aplikacji nie należy ich rozcierać – lepiej, gdy wyschną same. Niektóre kobiety lubią spryskać odrobiną perfum szczotkę do włosów – by ich fryzura również wydzielała wspaniały aromat.

Doskonałe perfumy to takie, które utrzymują się na naszym ciele przez długi czas – stale zachowując swoje niepowtarzalne nuty zapachowe. Podczas zakupu warto zwracać uwagę nie tylko na to, czy dany zapach nam się podoba, ale również na jego jakość. 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz