Peelingi CHANTARELLE dla idealnie gładkiej skóry
Pierwsze peelingi stosowano już w starożytnym Egipcie, kiedy to podczas kąpieli złuszczano martwy naskórek solą z miodem lub też drobno startymi roślinami z olejem. Jednak popularność peelingów datuje się od XX wieku, gdy stały się jednym z podstawowych zabiegów w gabinetach kosmetycznych Europy i w Ameryce Północnej.
ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA = EKSFOLIACJA = PEELING
Peeling (ang. peel – złuszczać) polega na wymuszonym i kontrolowanym złuszczeniu wierzchnich warstw skóry w celu usunięcia martwej warstwy zrogowaciałego naskórka. Martwe komórki nie pozwalają bowiem skórze na normalne funkcjonowanie i utrudniają przenikanie składników kosmetyków. Ich działanie jest istotne przy problemach skóry tłustej, zanieczyszczonej, suchej, dojrzałej. Złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry pobudza również jej mechanizmy regeneracyjne, co wpływa na wygładzanie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn, ujędrnienie i uelastycznienie skóry.
Peelingi można wykonać samemu na bazie preparatów do pielęgnacji domowej z częstotliwością odpowiednio dobraną dla danego rodzaju skóry (po diagnozie u kosmetyczki). Zaleca się wykonanie odpowiednio dobranego peelingu raz w tygodniu dla skóry normalnej tłustej, mieszanej lub dojrzalej. Peeling aplikujemy niezależnie od pory roku, ale w czasie mroźnych dni zimowych lub upalnych dni latem nie należy stosować go bezpośrednio przed wyjściem na świeże powietrze. Przy dużym nasłonecznieniu zaleca się wysoka ochronę skóry przeciw promieniom UV z faktorem minimum SPF20.
PEELINGI MECHANICZNE – TYPU SCRUB
Peelingi mechaniczne, określane także jako abrazyjne, ziarniste lub typu „scrub” (ang. szorowanie) mają postać kremu w którym umieszczane są różnego rodzaju drobinki ścierające, jakie podczas masażu ścierają zrogowaciały naskórek. W preparatach kosmetycznych stosowane są np. zmielone ziarna lub pestki owoców, łupiny orzechów lub migdałów, cukier, sole mineralne, glinka kaolinowa, piasek morski lub syntetyczne kuleczki – granulat polietylenu. Najczęściej stosuje się je do oczyszczenia skóry twarzy i ciała przed zabiegami kosmetycznymi lub w pielęgnacji domowej przed nałożeniem odpowiedniego serum i kremu. Przeciwwskazaniem dla tego rodzaju peelingu jest skóra wrażliwa, skóra trądzikowa z rozsianymi ogniskami zapalnymi lub skóra z objawami trądziku różowatego. Peeling mechaniczny typu scrub przeznaczony jest natomiast dla skóry normalnej, mieszanej i tłustej. Rodzaje peelingów typu scrub:
• drobnoziarniste – stosowane na skórę twarzy i dekoltu
• gruboziarniste – przeznaczone do skóry ciała i stóp
PEELINGI ENZYMATYCZNE
Peelingi enzymatyczne rozpuszczają komórki dzięki aktywnym substancjom chemicznym lub roślinnym (np. bromelanina i papaina). Substancje te umożliwiają pozbycie się martwych komórek naskórka poprzez penetracje warstwy rogowej, rozpuszczanie kreatyny i rozluźnienie połączeń międzykomórkowych. Peelingi enzymatyczne mają konsystencję gładką – kremu bez wyczuwalnych grudek. Peelingi enzymatyczne są delikatniejsze od mechanicznych jednak nie zalecane dla osób z objawami trądziku różowatego lub zmianami ropnymi. Natomiast mogą być stosowane dla wielu innych rodzajów skóry: normalna, mieszana, tłusta, dojrzała, wrażliwa i naczyniowa.
PEELINGI ENZYMATYCZNE CHANTARELLE:
Peelingujący krem enzymatyczny dla skóry twarzy, pod oczami i powiek. Delikatnie i skutecznie wygładza oraz rozjaśnia, wyrównuje koloryt i redukuje plamy o różnej etiologii. Zawiera enzymy z papai, naturalne saponiny z mydlnicy lekarskiej oraz nawilżający i stymulujący keratynizację ekstrakt z rabarbaru, rozjaśniający ekstrakt z egzotycznej rośliny indyjskiej Punarnava. Przeznaczony dla każdego typu skóry, także wrażliwej.
Herbaciany peeling do wyszczuplającej i antycellulitowej pielęgnacji ciała. Bogaty w składniki wygładzające i ujędrniające, nawilżające, poprawiające elastyczność skóry i pobudzające metabolizm tłuszczów i spalanie komórek tłuszczowych. Wspomaga redukcję cellulitu i przyspiesza detoksykację. Do aplikacji masażem w wyszczuplającej i antycellulitowej kuracji kształtowania sylwetki BODY SKIN THERMO FASHION. Peeling zawiera kilkanaście składników oczyszczająco-złuszczających, o działaniu udrażniającym i zmniejszającym zaczerwienienia, stymulującym odnowę komórkową.
MIKRODERMABRAZJA W GABINECIE KOSMETYCZNYM
Mikrodermabrazja, zwana też peelingiem kontrolowanym, to metoda mechanicznego złuszczania naskórka przy pomocy mikrokryształków. Zabieg wykonuje się urządzeniami ze ścierającymi głowicami lub strumieniami kryształków, które uderzają w skórę z dużą prędkością. Kolejna metoda tego peelingu to zastosowanie specjalnych kremów do mikrodermabrazji – aplikowanych manualnie. Podczas zabiegów mikrodermabrazji nie tylko są ścierane martwe komórki, ale i stymuluje się produkcję kolagenu i elastyny.
Peeling mikrodermabrazji przeznaczony jest dla cery: normalnej, suchej, mieszanej, tłustej i dojrzałej. Szczególne wskazania dla mikrodermabrazji: trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy), zaskórniki, prosaki, łojotok, rogowacenie okołomieszkowe, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia i odbarwienia, uszkodzenia posłoneczne, szorstki, zrogowaciały naskórek, wiotkość skóry, rozstępy, cellulit.
MIKRODERMABRAZJA CHANTARELLE W PIELĘGNACJI DOMOWEJ:
ntensywny peeling z 20% zawartością szafirowego proszku, wygładzający – przeciw zmarszczkom, bliznom i rozstępom. Przeznaczony dla skóry dojrzałej, suchej, cienkiej, wiotkiej, szarej, z utratą elastyczności i gęstości, z przebarwieniami i plamami. Usuwa martwe komórki i zanieczyszczenia, czyniąc skórę gładką i aksamitną. Wygładza i redukuje zmarszczki, stymuluje odnowę komórkową, poprawia nawilżenie i witalność. Formuła aktywna wzbogacona jest zmiękczającym ekstraktem z mydlnicy (Saponaria), łagodzącym ekstraktem z aloesu i antybakteryjnym ekstraktem z szałwii.
PEELINGI CHEMICZNE (NA BAZIE KWASÓW)
Preparaty do peelingów chemicznych zawierają kwasy, które powodują rozluźnienie wypełnionych kreatyną martwych komórek naskórka (tzw. proces keratolizy). W zależności od rodzaju zastosowanego kwasu i jego stężenia wyróżniamy:
• peelingi powierzchowne (stosowane przy problemach: plamy soczewicowate, nadmierne rogowacenie, powierzchniowe plamy i zmarszczki, zmiany niezapalne, trądzik pospolity)
• peelingi średnio-głębokie (problemy: zmarszczki, przebarwienia, objawy fotostarzenia, plamy soczewicowate, płytkie blizny potrądzikowe)
• peelingi głębokie (dla głębokich zmarszczek i blizn każdego typu).
Złuszczanie powierzchowne stosowane jest w szczególności przy takich problemach:
W ramach zabiegów z użyciem peelingów chemicznych stosuje się
• alfa-hydrokwasy (AHA), które rozpuszczają się w wodzie, czyli m.in.: kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy, jabłkowy, cytrynowy, winowy;
• beta-hydrokwasy (BHA), które rozpuszczają się w tłuszczach i rozpuszczają tłuszcze, w kosmetyce stosuje się jedynie kwas salicylowy;
• poli-hydroksykwasy (PHA), rozpuszczalne w wodzi i łagodniejsze dla skóry niż kwasy Aha i BHA: kwas laktobionowy, glukonolakton,
• inne: kwas azealinowy, kwas fitowy, kwas szikimowy, kwas kojowy
Więcej o preparatach z kwasami CHANTARELLE na www.chantarelle.pl