Pędzle do twarzy – dlaczego jest ich tak wiele?

20 listopada 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dotychczas nie interesowałaś się zbytnio makijażem, ale zawsze dziwiło Cię, że jest tak dużo różnych akcesoriów do nakładania kosmetyków twarzy? Jak się w tym połapać? Zapoznaj się z krótkim poradnikiem, w którym znajdziesz 5 podstawowych pędzli do twarzy, które powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Z ich pomocą codzienne przygotowywanie make-upu stanie się naprawdę proste.

Wybierz właściwe pędzle do twarzy i dbaj o nie

Inwestując w tego rodzaju narzędzia, powinnaś od razu zapoznać się z podstawowymi zasadami ich użytkowania. Zastanawiasz się czy lepsze pędzle to te, wykonane z naturalnego czy syntetycznego włosia? Nie ma na to jednej, prostej odpowiedzi. Pędzle z syntetyczną końcówką lepiej sprawdzają się do aplikowania produktów płynnych i kremowych, ponieważ w odróżnieniu do naturalnej, nie posiada porów i nie absorbuje Twoich kosmetyków. Natomiast włosie naturalne jest naturalnie pokarbowane i porowate, podobnie do ludzkiego włosa. Dzięki temu lepiej absorbuje sypkie kosmetyki.

Jeśli chcesz, by Twoje pędzle długo Ci służyły – zawczasu o nie zadbaj. Pędzle należy czyścić regularnie, np. z użyciem szarego mydła i wody, lub innego delikatnego kosmetyku. Proces czyszczenia zdecydowanie ułatwią tzw. „czyściki” do pędzli. Bardzo istotna jest również kwestia przechowywania akcesoriów do makijażu. Gdy podróżujesz, koniecznie skorzystaj z np. tuby na pędzle. Zapewni właściwą ochronę Twoich akcesoriów w trakcie drogi, a do tego będzie pięknie prezentować się na Twojej toaletce jako ekspozytor do pędzli.

Pędzle do różu

Za sprawą tego akcesorium, łatwiej jest nałożyć odpowiednią ilość różu na policzki. By jeszcze bardziej uprościć sobie ten zabieg, postaraj się wybierać pędzelki o wyprofilowanym, skośnym kształcie. Powinny też mieć odpowiednio zagęszczone włosie, które umożliwi nabranie odpowiedniej ilości różu.

Pędzle do pudru sypkiego i prasowanego

Wybieraj akcesoria, które możesz użyć zarówno do pudru sypkiego i prasowanego. Także przed zakupem sprawdź, czy posiadają wyprofilowany kształt włosia. Dzięki temu dotrą nawet do zagięcia pod płatkiem nosowym.

Pędzle do podkładu

Idealnym pędzlem do nakładania płynnego podkładu będzie tzw. flat top (ze ściętą górą). Gdy skończysz aplikować kosmetyk z jego pomocą, uzyskasz bardzo naturalny efekt matowej skóry. Innym akcesorium stworzonym do nakładania podkładu jest tzw. pędzel „języczkowy” o wąskim, półokrągłym zakończeniu. Możesz też wybrać pędzel duo fibre, który chłonie małą ilość podkładu. Za sprawą mieszanego włosia (syntetycznego z naturalnym) możesz z jego pomocą stopniować poziom krycia. Jeśli zależy Ci na szczególnej precyzji przy nakładaniu cięższego podkładu, zdecyduj się na pędzel o gęstym, zbitym włosiu i okrągłym kształcie – round top. Innym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać jest gąbka lateksowa lub Beauty Blender – gąbka w kształcie jajka.

Pędzel do blendowania

Dobre pędzle do blendowania stanowią klucz do prawdziwej sztuki makijażu. Gęstość włosia, profil czy nawet długość trzonka – to wszystko ma znaczenie. Zwróć też uwagę na to, że do kosmetyków sypkich i w kamieniu bardziej nadają się pędzle do blendowania z naturalnym włosiem, które umożliwią Ci bardziej precyzyjną aplikację. Zwykłe nakładanie cieni uda Ci się też zrobić za pomocą pacynki (patyczka zakończonego gąbką).

Wybierz takie akcesoria , które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Sprawdź najlepsze pędzle do twarzy na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-twarz

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Narząd najszybciej się starzejący.…
Przełom w leczeniu wielu chorób? Który narząd najszybciej się starzeje? Wyjątkowo szybkie starzenie...
13 emerytura do zwrotu? - kto będzi…
Oznacza to, że osoby na wcześniejszej emeryturze mogą dorabiać bez żadnych konsekwencji dla pomniejszenia...
Fotowoltaika - największy problem r…
Jeszcze żeby rozwiązali problem wysokich cen paneli :)
Polacy w czołówce umieralności na r…
Inna sprawa, że nie dba się o profilaktykę, wystarczy spojrzeć, co kupują ludzie...