Paullina Simons: Łowca tygrysów – recenzja

11 lipca 2019, dodał: pinkmause

Paullina Simons:

Łowca tygrysów – recenzja

 

Poznajemy głównego bohatera, dostajemy strzępy informacji o jego przeszłości, poznajemy również jego przyjaciół, styl bycia, życie. Najmniej dowiadujemy się o Josephine. Zakochani, szczęśliwi, nie wyobrażają sobie życia bez siebie.

Czas na tragedię.

Kochamy, cierpimy, tęsknimy razem z Julianem.

A później odbywamy już podróż w czasie i poddajemy się czarowi fantastycznej fabuły.

Książka zdecydowanie interesująca, wciągająca i pełna pasji. Bardzo lekka, chociaż lekko przesiąknięta smakiem goryczy i smutku rekompensowanych ogromną dawką pozytywnej nadziei oraz zabawnymi sytuacjami i dialogami pełnymi humoru. Fabuła spleciona z konglomeratu teraźniejszości i przeszłości, które łączy miłość. Historia ciekawa, pomysłowa, z wyważoną dawką romantyzmu i erotyzmu.

 

Urzekająca historia miłości. Inna i na tyle oryginalna by o tym wspomnieć. Dobrze napisana, lekka, pełna wyobraźni. Emocjonująca, ambitna i wzruszająca. Jest w stanie oczarować magiczną atmosferą i pięknymi metaforami. Można zaczytać się bez pamięci. Zdecydowanie zasługuje na uwagę i dobre oceny. Na pewno skradnie niejedno serce.

Łowca tygrysów” to początek nowej trylogii Paulliny Simons: „Kres wieczności” i moim zdaniem warto czekać na kolejne tomy.

Polecam serdecznie

Wydawnictwo Świat Książki

Od Wydawcy

Łowca tygrysów„, pierwsza część nowej trylogii Paulliny Simons, to porywająca historia, w której szczęście przeplata się z rozpaczą, łzy mieszają z radością, a jej bohaterowie udowadniają, że prawdziwa miłość potrafi przezwyciężyć czas.

Młody i przystojny Julian Cruz wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles. Podczas weekendowego wypadu do Nowego Jorku poznaje młodą aktorkę, Josephine Collins. Tajemnicza młoda kobieta podbija jego serce i sprawia, że życie Juliana wywraca się do góry nogami. Z pozoru wszystko układa się wspaniale, choć najbliższy przyjaciel Juliana i przyjaciółka Josephine ostrzegają go przed tym związkiem. Jednak po zaledwie trzech tygodniach Julian oświadcza się i Josephine zgadza się zostać jego żoną. Tuż przed ślubem dochodzi do tragedii…

Załamany Julian decyduje się na przeprowadzkę do Londynu, gdzie szuka powracającej do niego we śnie ukochanej. Przypadkowe spotkanie z tajemniczym kucharzem daje mu nadzieję, że znów uda mu się zobaczyć Josephine. Julian decyduje się poświęcić wszystko i wyruszyć w podróż przekraczającą granice czasu i przestrzeni, z której nikt dotąd nie powrócił.

Czy uda mu się odnaleźć ukochaną i rzucić wyzwanie losowi? Czy wiara i miłość wystarczą, by odwrócić bieg tragicznych wydarzeń?

Paullina Simons to amerykańska powieściopisarka rosyjskiego pochodzenia, która urodziła się w 1963 roku w Leningradzie jako Paullina Handler. Choć już jako 10-latka przeprowadziła się na stałe do Stanów to znaczna część jej powieści rozgrywa się w objętym wojną rodzinnym mieście autorki. Ma na swoim koncie kilka książek z pogranicza literatury obyczajowej, romansu i dramatu, jednak największą popularność przysporzył jej „Jeździec Miedziany„.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Alkoholizm
Przede wszystkim osoba uzależniona musi sama zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto poszukać...
Blizny na twarzy krępujące :(
Ja próbowałam przeróżnych specyfików, a w końcu jednak postawiłam na zabieg laserowy. Jestem mega...
Wszy w przedszkolu
W tym wypadku trzeba działać szybko, naprawdę nie ma sensu zwlekać. U nas zastosowaliśmy...
Buty do przedszkola
Dziewczyny, kupiłam ostatnio klej do butów, bo dzieciaki strasznie niszczą buty. Używała...