URODA I ZDROWIE

Olivia Rodrigo nową ulubienicą Ameryki? – debiutancki album „Sour” już dostępny!

23 maja 2021, dodał: Debora Cichońska

Chyba każdy z nas słyszał chociaż jeden utwór tej młodej, utalentowanej dziewczyny. „ Drivers License”,  „Deja vu” czy „Good 4 u” od jakiegoś czasu okupują listy przebojów i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. Wręcz przeciwnie, Olivia z każdym dniem zyskuje coraz większy rozgłos. Czy jest to spowodowane wydaniem debiutanckiego albumu, czy może słynną dramą w jaką była zamieszana? Tego nie wiemy. Oczywistym jest jednak to, że ta młoda gwiazda ma ogromny talent.

Kim tak właściwie jest Olivia?

Urodzona w kalifornijskiej Temeculi 18-latka od szóstego roku życia uczyła się gry aktorskiej i śpiewu. Zadebiutowała w filmie „An American Girl: Grace Stirs Up Success” , którego zdjęcia powstawały m.in. w Paryżu i Budapeszcie. Rozpoznawalność przyniosła jej rola głównej bohaterki w serialu telewizyjnym „Bizaardvark”, którego trzy sezony emitowane były na antenie Disney Channel. W 2019 roku wcieliła się w rolę Nini w serialu „High School Musical: Serial” dostępnym na platformie Disney+, a także skomponowała utwory „All I Want” oraz „Just for a Moment”, które znalazły się na jego oryginalnej ścieżce dźwiękowej.  W 2020 roku związała się z wytwórniami muzycznymi  Interscope i Geffen. 8 stycznia 2021 roku, w jej karierze nastąpił przełom. Olivia wydała singiel „Drivers License”, który odniósł ogromny sukces. W pierwszym tygodniu po premierze trafił on na szczyt listy Billboard Hot 100, gdzie utrzymał się przez przez osiem kolejnych notowań. Obecnie, utwór ma aż 209 milionów wyświetleń na serwisie Youtube.

Wiele osób zastanawiało się, o czym tak naprawdę śpiewa wokalistka – czy są to jej własne przeżycia. W tekście utworu „Drivers License” pojawiają się następujące słowa:

„Prawdopodobnie jesteś z tą blondynką

Która zawsze sprawiała, że miałam wątpliwości

Ona jest dużo starsza ode mnie

Reprezentuje wszystkie moje kompleksy”

 

I choć Olivia nie przyznała wprost, kto jest adresatem tego przejmującego tekstu, fani nie mają wątpliwości, że chodzi o Joshuę Bassetta,  serialowego partnera Olivii (High School Musical: Serial). Parę prawdopodobnie łączyło coś więcej. Od jakiegoś czasu Joshua widywany jest jednak z inną gwiazdą Disneya – Sabriną Carpenter, 21-letnią blondynką. Niedługo po premierze „Drivers License”, Sabrina wypuściła do sieci utwór „Skin”, który słuchacze odebrali jako odpowiedź skierowaną do Olivii.

SOUR

Utwory znajdujące się na płycie bez wątpienia dotyczą prywatnego życia młodej gwiazdy. Wokalistka śpiewa o zawodzie miłosnym oraz  nastoletnich rozterkach. Album jest bardzo emocjonalny. Pojawiają się tam delikatne wręcz melancholijne  brzmienia, ale też te buntownicze – popowo – rockowe.

TRACKLISTA:
1. brutal
2. traitor
3. drivers license
4. 1 step forward, 3 steps back
5. deja vu
6. good 4 u
7. enough for you
8. happier
9. jealousy, jealousy
10. favorite crime
11. hope ur okay

Cały album dostępny jest już w Internecie. „Sour” posłuchać możemy między innymi na serwisach Youtube czy Spotify.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz