URODA I ZDROWIE

Olivia LiVKi — nowy album STRANGELIVV!

27 maja 2015, dodał: sylmos

Olivia Anna LiVKi to berlińska artystka polskiego pochodzenia — basistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i filmowiec. Urodziła się w Polsce, ale dzieciństwo i młodość spędziła w Niemczech. Karierę muzyczną rozpoczęła, występując  w Berlinie i Nowym Jorku, dlatego bliżej jej do nowojorskich i berlińskich młodych twórców niż rodzimych artystów.

promo pic 8

LiVKi nie obchodzą  muzyczne trendy, nie używa wymyślnych efektów elektronicznych, a  jedynie semplów perkusji, instrumentów klawiszowych i nagranych przez siebie amazońskich chórów. Najważniejsza na scenie jest ona sama ze swoją grą na basie i wokalem który może kojarzy się z dokonaniami Patti Smith i Kate Bush. Szalona energia i dobra zabawa nie opuszcza jej ani na moment podczas  ponad godzinnego koncertu. Ma za sobą występy w Czechach, Berlinie, Nowym Yorku, Londynie i Japonii. W Polsce wystąpiła na katowickim OFFie, Coke Live Music Festivalu i jako support Lenny´ego Kravitza na warszawskim Torwarze, a jej koncert w Chorzowie otrzymał miano najlepszego koncertu  2013 roku.

W październiku  wydała w USA swój pierwszy singiel Dark Blonde Rises, we współpracy z producentem Sterlingiem Fox´em (Lana Del Rey, Avicii, Madonna),  którym nie tylko wzbudziła duże zainteresowanie amerykańskich i brytyjskich blogerów, ale zainspirowała ludzi na całym świecie.

Cover C

Od wydania debiutanckiego albumu  ” The Name Of This Girl Is” minęły 3 lata. Teraz  powraca jeszcze silniejsza i dojrzalsza, zabawna, prowokacyjna i mocno polityzująca aktywistka popu. Tytuł drugiej płyty Olivii Anny Livki jest nawiązaniem do filmu „Dr Strangelove”. „STRANGELIVV” jak mówi sama artystka, „to strzał w serce aktualnej kultury i burzliwej sytuacji politycznej, ironizujący bezlitośnie kryzys  męskości, dyktatorów i ekstremistów”. Przy okazji oddaje hołd tradycji politycznej muzyki pop. „STRANGELIVV” ukazał  się 11 maja 2015 nakładem Warner Music Poland.

Dokończenie drugiego albumu zawdzięcza swoim fanom oraz portalowi Nowa Warszawa, którzy wsparli ja na drodze crowdfundingu. Wydawnictwo jest promowane  singlem “Geek Power”do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez sama artystkę. Album jest świetnie przyjmowany przez krytykę  muzyczna, jest polecany przez największe polskie portale muzyczne i nie tylko : m in. Wyborcza.pl, Onet.pl, Interia.pl.  Olivia Anna Livki w ramach promocji albumu, oprócz koncertów klubowych w Polsce, które odbędą się jesienią,  wystąpi ponownie  na OFF Festiwalu w Katowicach.

Teledysk do jednego z utworów można obejrzeć tutaj:

 

Zobacz także:

  1. Artur Andrus: zdjęcia do nowego teledysku!
  2. Lenny Kravitz: limitowana edycja albumu „Strut”
  3. Fraser A. Gorman: zapowiedź debiutanckiego albumu!


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smog- problem dużych miast i nie ty…
Warto nosić maseczkę w takie dni, kiedy pyłów jest więcej...
Jak oceniacie swoich stomatologów?
Moja też jest ok, ale zauważyłam, że trudniejsze zabiegi woli zlecać innym;)...
Pokazy makijażu na żywo
Można zobaczyć na żywo jak malują profesjonaliści i nauczyć się czegoś dla własnych potrzeb:)
Rozdwajająca się płytka
Zamiast odżywki w lakierze proponuję olejek arganowy albo oliwę z oliwek, jeśli to...