„Olejki eteryczne i aromaterapia” – recenzja

20 września 2019, dodał: Iwona Marczewska

Wszyscy lubimy piękne zapachy i zdajemy sobie sprawę z tego, że zapach wzbudza w nas różne reakcje. Nie ma też chyba wśród nas osoby, która nie słyszała nigdy o aromaterapii. Metoda ta stosowana była już w starożytności do poprawy nastroju i stanu zdrowia, a nawet ducha. Współcześnie chętnie sięgamy do takich sprawdzonych sposobów. Czy jednak wiemy o nich wystarczająco dużo?

„Olejki eteryczne i aromaterapia” Wydawnictwa Vital, to świetna praca zbiorowa, stanowiąca kompendium wiedzy dotyczącej stosowania olejków w terapii zapachem i kosmetologii. Pozwala poznać świat leczniczych aromatów, wybrać odpowiednie dla siebie, rozwiewa wątpliwości, instruuje, przekazuje cenne wskazówki i ciekawe pomysły na wykorzystanie tych niezwykłych roślinnych esencji.

Nie wszystkie olejki sprzedawane w sklepach nadają się do aromaterapii. W jaki sposób wybrać te skuteczne i bez syntetycznych składników, można dowiedzieć się właśnie z tego poradnika. Równie istotny jest sposób ich przechowywania tak, aby nie utracić cennych właściwości. Jak je mieszać, jak stosować, jak wykorzystać do zrobienia świec zapachowych, środków czystości i kosmetyków? Książka pełna jest inspiracji, gotowych przepisów, a także instrukcji służących do bezpiecznego tworzenia własnych receptur.

Zadziwiające jest, jak wiele dolegliwości można złagodzić stosując olejki. Z poradnika korzystać można szukając rozwiązania na konkretne z nich, na przykład chorobę lokomocyjną, przeziębienie, depresję, bóle głowy, albo poznając poszczególne rośliny, z których wydobywany jest olejek i ich właściwości. Ciekawostką są środki bezpieczne dla zwierząt oraz służące do pielęgnacji niemowląt. Bardzo przejrzysty układ pozwala szybko znaleźć szukane zagadnienie. Poradnik napisany jest bez zbędnych słów, same konkrety, dla osób szukających informacji, nie do poczytania, a do praktycznego wykorzystania.

Dzięki tej książce można odnaleźć się w krainie zapachów, wydeptać w niej własną ścieżkę, chłonąć aromaty jednym z najsilniejszych zmysłów i w tak naturalny, prastary sposób osiągnąć harmonię, zdrowie i spokój.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Letnie wyprzedaże - gdzie i kiedy?
Teraz jest wyprzedaż w moim ulubionym sklepie stacjonarnym Cross Jeansu w Poznaniu więc...
Ile macie par butów?
Sporo różnych od tzw.typowo na zimę jak trapery po przez przejściowe jak adidasy...
Włosy na twarzy
Wydaje mi się, że wąsika lepiej samemu nie depilować, ja zdecydowałam się na...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
klinika Demeter na Białostockiej - pełna profeska i ceny jak na warszawę niezłe....