Olejek łopianowy – cud na włosy

5 października 2017, dodał: Paulina Chomczyk
Artykuł zewnętrzny

Sercowate liście, drobne fioletowo- różowe kwiatki, haczyki? Mowa właśnie o łopianie. W Polsce łopian jest pospolitym chwastem. Jednak od dawna znane są jego właściwości lecznice. Od wieków olej z korzenia łopianu stosowano na schorzenia reumatyczne, choroby skóry czy nerek.  

indeks

Od pewnego czasu modnym trendem wśród blogerek urodowych stało się dbanie o włosy. W Internecie powstaje mnóstwo blogów, w których to dziewczyny wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na temat produktów, jakie stosują na włosy. To właśnie „włosomaniaczki” określiły olejek z korzenia łopianu cudotwórcą na zniszczone włosy.

Dlaczego nazywany jest cudotwórcą?

Korzeń łopianu zawiera inulinę, sole mineralne, cynk, miedź, żelazo i wiele innych cennych związków i to właśnie połączenie tych wszystkich składników sprawia, że olej z korzenia jest tak cennym produktem.

Jak trwale ufarbować włosy>>

 Co stosować na wypadanie włosów>>

Tanie i dobre kosmetyki do włosów!>>

Jak zatem stosować olej i jak on działa na włosy?

 

Wszystko zależy od tego z jakim problemem borykają się nasze włosy, jednak najbardziej popularną metodą jest stosowanie czystego olejku bezpośrednio na skórę głowy, jak i na całą długość włosów. I tak zaaplikowany olej pozostawia się na głowie około 30 – 60 minut. Po czym myję się włosy delikatnym szamponem. Ta metoda pomaga nam na wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, regeneruje ich strukturę, redukuje swędzenie skóry głowy i łupież.

ol

Jednak cudowne działanie olejku z korzenia łopianu jest znacznie większe, bowiem stosuje się go na trądzik, wypryski, grzybice, na rzęsy i brwi w celu poprawy ich kondycji czy nawet w nadmiernym wysuszeniu skóry po kuracjach dermatologicznych.

Olejek z korzenia łopianu można kupić w aptekach, drogeriach czy sklepach zielarskich. Najbardziej popularnymi olejkami na rynku są : Nami ( Olej z korzenia łopianu z ziołami) czy Elfa Green Pharmacy Olejek łopianowy.

zobacz również:

  1. Olejowanie włosów – na czym polega?

  2. Olejowanie włosów – skuteczne?

  3. Dieta idealna dla włosów

  4. Olejowanie twarzy – opinie i efekty