Olejek do demakijażu twarzy – najlepszy sposób na kłopoty z cerą?

2 marca 2018, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Kosmetyki do demakijażu stanowią nieodzowną część kobiecej pielęgnacji cery. Płeć piękna przywiązuje ogromną wagę nie tylko do estetyki makijażu, ale przede wszystkim do dbania o kondycję swojej skóry i odpowiednie jej zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Większość produktów służących do zmywania makijażu dedykowana jest konkretnym typom cery. Jak jest w przypadku olejków? Czy olejek do demakijażu jest rzeczywiście jednym z najlepszych produktów do pozbycia się make-up’u?

Jaki olejek do demakijażu wybrać?

Zwykle produkty do demakijażu przeznaczone są do określonego typu cery – normalnej, tłustej, mieszanej czy suchej. Pod tym względem olejek do demakijażu twarzy jest bardzo uniwersalny – mogą go stosować osoby o każdym rodzaju cery. Doskonale sprawdzi się on na skórze nadreaktywnej i wrażliwej. To także idealny wybór dla wszystkich kobiet, które potrzebują dokładnego, ale bardzo delikatnego sposobu mycia twarzy. Mimo dostosowywania się kosmetyku do wszystkich typów cery, można znaleźć również produkty, które pomogą w zmaganiu się z trądzikiem, łuszczycą czy nadmiernym wysuszeniem lub przetłuszczeniem cery.

Olejki do demakijażu twarzy mogą bazować między innymi na olejkach z pestek winogron, jojoba, różanych czy arganowych – każdy o innych właściwościach. Olejek z pestek winogron jest bardzo lekki i działa jako naturalny uzdrowiciel dla cery trądzikowej. Zmniejsza również zaczerwienienie czy obrzęki oraz widoczność zmarszczek. Olejek jojoba pomaga w regulacji sebum na twarzy, przy czym nie zatyka nadmiernie porów. Skóra po nim staje się miękka i elastyczna. Takie olejki do demakijażu w niskiej cenie dostaniesz na domiuroda.pl

Różany olejek do demakijażu twarzy pozwala leczyć problematyczną skórę, a dodatkowo pomaga odbudować kolagen i odmłodzić skórę. Arganowe olejki od wieków doceniane są za swoje właściwości dietetyczne i pielęgnacyjne. Mają one bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w przypadku oczyszczania twarzy – uelastyczniają, wygładzają i odżywiają skórę, a dodatkowo mają działanie przeciwzmarszczkowe i łagodzą podrażnienia.

Jak stosować olejek do demakijażu twarzy?

Metoda demakijażu bazująca na olejkach pozwala nie tylko na skuteczne usunięcie makijażu, ale także na dogłębne odżywienie skóry. Opinie o demakijażu olejkami w przypadku tłustej cery są podzielone. Faktem jest jednak, że w tym przypadku tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Olejki do demakijażu nie tylko usuwają make-up, ale także warstwy niechcianego sebum, przy czym jednocześnie nawilżają i natłuszczają skórę. Najbezpieczniej jest po prostu sprawdzić działanie różnych olejków na swojej skórze i obserwować ich wpływ na kondycję skóry.

Przed zastosowaniem, wybraną mieszankę olejków do demakijażu należy dobrze zamieszać. Nie powinniśmy myć twarzy gorącą wodą ani moczyć nią ściereczki, której używamy do oczyszczania cery – szczególnie w przypadku skóry naczynkowej. Olej nakładamy na ściereczkę czy wacik i delikatnie przecieramy twarz. Olejki do demakijażu oczu zmyją nawet wodoodporny make-up. Olejek wystarczy zmyć. Możemy połączyć go z kremem, a nawet dodać na drugi dzień do wybranego fluidu – pozwoli to na bardziej naturalny efekt makijażu.

Jak zrobić domowy olejek do demakijażu?

Wiele drogerii w swoich asortymentach oferuje wybrane olejki do twarzy, jak również do ciała i włosów (np. olejek arganowy) czy różne ich mieszanki lub płyny micelarne, które na nich bazują. Olejek do demakijażu stanowi bowiem jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się wodoodpornego makijażu i doskonale odżywia skórę. Odpowiednią mieszankę można także w prosty i szybki sposób przygotować samodzielnie w domu, bazując na przykład na oleju rycynowym i jojoba. Składniki na taką mieszankę to:

  • olej rycynowy (2 łyżki),
  • olej jojoba (ćwierć szklanki),
  • woda destylowana (2 szklanki),
  • dodatkowo: płatki róży z 3-4 główek.

Wystarczy wodę destylowaną połączyć z płatkami róży i gotować przez 10-15 min na wolnym ogniu, a później ostudzić. Oba oleje należy ze sobą zmieszać. Następnie do zakręcanej buteleczki (najlepsza będzie taka z dozownikiem) przelać wodę różaną i mieszankę olejów – uzyska się w ten sposób dwufazowy płyn. Taka mieszanka doskonale oczyści twarz, ujędrni ją i nawilży, a także sprawdzi się w pielęgnacji rzęs i brwi.

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...