URODA I ZDROWIE

Okulary odpowiednie dla twojego kształtu twarzy

17 listopada 2019, dodał: EKSPERTKA

Właściwie dobrane okulary są dla naszego wizerunku nie mniej ważne jak fryzura czy kolor szminki. Ich kształt powinien być dopasowany do kształtu naszej twarzy, barwa do odcienia oczu i włosów, a styl  zgodnym z tym jaki przedstawia nasza garderoba.

Brzmi skomplikowanie? Stylistyka i kolorystyka to rzecz indywidualna. Na szczęście co do fasonu oprawek  istnieją pewne ściśle określone wskazówki dostosowane do danego kształtu twarzy. Oto one:

OKRĄGŁA TWARZ – osobom o okrągłej twarzy będą pasować oprawki posiadające mocno zaakcentowane detale, będące szersze niż soczewki czy posiadające noski odciągające uwagę od policzków.

 

 

KWADRATOWA TWARZ – posiadaczki kwadratowej twarzy powinny postawić na cieńsze  i zaokrąglone oprawki o neutralnych kolorach;

OWALNA TWARZ – właścicielki owalnej twarzy będą wyglądać świetnie w okularach o odważnym kształcie, ciekawych kolorach i teksturach oraz zrównoważonym rozmiarze;

 

PODŁUŻNA TWARZ – najlepszym wyborem dla pań o podłużnej twarzy będą szersze albo większe okulary, które optycznie skrócą twarz.

 

zobacz również:

  1. Jak dobrać oprawki okularów korekcyjnych
  2. Oprawki na sezon 2016 – trendy i hity sezonu
  3. Biżuteria – hity na sezon jesień/zima 2016-2017
  4. Jak modnie nosić czapkę – trendy 2016/2017

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz