Okulary czy soczewki kontaktowe – co sprawdza się lepiej?

16 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe są powszechnie wykorzystywanymi sposobami korekcji wad wzroku. Obydwa wykazują szereg zalet, ale w każdym przypadku można mówić również o wadach. Jeśli jesteś właśnie po badaniu wzroku i medyk wykrył wadę widzenia, zastanów się, jaką metodę jej korekcji wybrać. Szczegółowa charakterystyka, która znajduje się poniżej, znacznie ułatwi Ci podjąć właściwą decyzję.

okulary czy soczewki

Soczewki kontaktowe dla aktywnych

Nie ograniczają pola widzenia, są w pełni wygodne i praktycznie niezauważalne podczas codziennego funkcjonowania. Nie ograniczają ruchów, nie parują, nie istnieje ryzyko ich uszkodzenia, do tego ich koszt i miesięczne utrzymanie nie są wysokie. Należy też pamiętać, że nosząc soczewki kontaktowe, z powodzeniem udaje się wybrać dowolny model okularów przeciwsłonecznych.

Pamiętaj tylko, że soczewki kontaktowe muszą być dobrane do Twoich indywidualnych potrzeb i wady wzroku – w tym celu najlepiej jest udać się na oddzielne badanie u kontaktologa, optometrysty lub okulisty. Niestety soczewki kontaktowe mogą uczulać, dlatego natychmiast reaguj na wszelkie niepokojące sygnały, na przykład łzawienie czy zaczerwienienie i pieczenie oczu.

Okulary korekcyjne dla ceniących klasykę

Wciąż do korekcji wady wzroku najczęściej wybierane są jednak okulary. Szkła dobierane na indywidualne zamówienie, do tego oprawki, które pasują do kształtu twarzy, sprawiają, że okulary stanowią nie tylko wyrób medyczny, ale stają się również doskonałym elementem uzupełniającym codzienną stylizację.

Okulary nieco ograniczają Twoją aktywność, musisz pamiętać o ich zakładaniu i zdejmowaniu, problemem może być również noszenie okularów przeciwsłonecznych. Większość osób decyduje się na drugą parę okularów specjalnie na lato albo dokupienie nakładek przeciwsłonecznych.

Trzeba jednak przyznać, że okulary, które mają korygować wykrytą wadę wzroku mogą być dekorem outfitu. Dzięki nim Twój look może być sportowy albo elegancki, odpowiednimi oprawkami wyrazisz swój styl. Wybieraj markowe okulary korekcyjne, które charakteryzują się nie tylko najlepszą jakością, ale i nowoczesnym designem. Możesz nabywać je w dobrych sklepach optycznych albo u e-optyka. Bez względu na wybór, wszystkie okulary nie tylko korygują wadę wzroku, ale zabezpieczają również oczy przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak kurz, pył czy inne zanieczyszczenia. Co ważne, w przypadku okularów korekcyjnych inwestycja finansowa jest jednorazowa, na pewno do czasu kolejnego badania wzroku.

Kto nie może nosić soczewek kontaktowych?

Chociaż soczewki kontaktowe są produktem bezpiecznym, to nie każdy może wybrać właśnie ten sposób korekcji wady wzroku. Przeciwwskazaniem do ich noszenia jest tzw. zespół suchego oka oraz alergia. Z soczewek kontaktowych powinni zrezygnować również pacjenci ze zdiagnozowaną cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi oraz kobiety w ciąży. Nie jest to również dobra metoda korekcji wady oczu dla osób, które nie są systematyczne i zapominają o specjalnych zabiegach w zakresie higieny oczu. Wybór pomiędzy klasycznymi okularami a soczewkami kontaktowymi zawsze powinien być podyktowany względami zdrowotnymi oraz aspektami w zakresie indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...