Odwieczny dylemat – na wesele lepszy będzie DJ czy kapela?

29 grudnia 2016, dodał: EKSPERTKA

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Dziewczynki już od najmłodszych lat marzą o białej sukni, kwiatach i udanym przyjęciu weselnym. Wiedzą jak ma wyglądać ich strój, fryzura, czy nawet jaki będzie kolor przewodni przyjęcia. Oczywiste jest również, że wszyscy goście będą się świetnie bawić i opuszczą imprezę dopiero nad ranem w świetnych nastrojach.

Artykuł powstał we współpracy z portalem ślubnym Slubi

Aby uzyskać taki efekt należy zadbać, aby oprawa muzyczna ślubu była odpowiednia. Tutaj Państwo Młodzi zwykle wahają się między zespołem muzycznym, prezentującym muzykę „na żywo” a DJ’em, który będzie puszczał oryginalne wykonania utworów. Oba wyjścia mają swoje plusy i minusy, które Państwo Młodzi muszą przeanalizować, aby dokonać wyboru, który zapewni im niezapomnianą zabawę.

Zespoły muzyczne na wesele – plusy

Mimo rosnącej popularności DJ’ów, na weselach nadal najczęściej spotka się zespoły muzyczne. Niewątpliwie ich główną zaletą jest to, że grają muzykę na żywo. Okaże się to niebywale ważne, gdy na przyjęciu przeważać będą osoby starsze, silnie przywiązane do tradycji, gdyż zwykle dominuje u nich przekonanie, że wesele może być udane tylko wtedy, gdy tańczą do muzyki wykonywanej na żywo.

Zespół muzyczny nie jest ograniczony co do miejsca wykonywania utworów, więc mogą akompaniować Parze Młodej podczas błogosławieństwa czy wyjazdu do kościoła. Dzięki temu jeszcze zanim przekroczą próg sali weselnej, będzie im towarzyszyć muzyka, która będzie stanowić doskonałe tło w tych niezwykle ważnych chwilach.

Na niemal każdym weselu można spotkać sytuację, gdy to goście sami zaczynają śpiewać jakiś utwór. Może to być „Sto lat” lub jakaś inna piosenka, który jest szczególnie ważny dla Pary Młodej i gości. W takiej sytuacji zespół weselny bardzo szybko może przyjść śpiewającym z pomocą, akompaniując i prowadząc wokal.

Zespoły weselne zwykle składają się z większej ilości osób, a jedna z nich pełni funkcję wodzireja. Dzięki temu Państwo Młodzi nie muszą się martwić poszukiwaniami kolejnej osoby, która zabawiałyby gości i prowadziła całą imprezę.

DJ na wesele – plusy

Największym plusem wynajęcia DJ’ a na wesele jest jego cena, która może być nawet kilkukrotnie niższa, od tej jaką trzeba będzie zapłacić zespołowi muzycznemu. Związane jest to z tym, że DJ jest zwykle sam, nie musi się więc z nikim dzielić gażą, a ponadto w swoją pracę nie wkłada aż tyle wysiłku, co grający na żywo muzycy.

DJ dysponuje bogatszym repertuarem, więc będzie mieć możliwość zagrania wszystkich piosenek, jakich zażyczą sobie goście, nawet tych mniej znanych. W dodatku będą one rozbrzmiewać w oryginale, bez jakichkolwiek fałszów czy pomyłek w tekście.
Wybierając DJ’a Para Młoda nie musi się martwić przerwami w graniu muzyki, gdyż może on puszczać w tle melodie, nawet w trakcie obiadu lub przerwy.

DJ na wesele będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią oryginalność i nie czują się dobrze w tradycyjnych klimatach. Przecież Para Młoda jest w tym dniu najważniejsza i oni również powinni się dobrze bawić na swoim własnym przyjęciu. Jeśli więc chcecie by w tym ważnym dniu towarzyszyła Wam wasza ulubiona muzyka w oryginalnym wykonaniu, to DJ na pewno będzie idealnym wyborem.

Zespoły weselne – minusy

Największym minusem zespołu muzycznego jest jego cena, która wynika z ilości osób oraz ich zaangażowania w wykonywaną pracę. Ponadto w tym przypadku może się okazać, że zespół nie zagra piosenki, jaką zażyczą sobie goście, gdyż po prostu nie będzie mieć jej w swoim repertuarze. Wykonywanie muzyki na żywo jest dość trudne i niestety zespół będzie potrzebować odpoczynku, co będzie się wiązało z dłuższą przerwą w zabawie.

DJ na wesele – minusy

Niestety muzyka odtwarzana z nagrań nie może się nigdy równać z tą wykonywaną na żywo. Wiele utworów, szczególnie z popularną na weselach muzyką biesiadną, będzie brzmieć sztucznie. Jeżeli Parze Młodej zależy na zabawach weselnych i dodatkowych atrakcjach będą musieli zatrudnić dodatkową osobę do ich przeprowadzenia, gdyż zwykle DJ zajmuje się tylko i wyłącznie muzyką.
Zarówno zatrudnienie zespołu muzycznego jak i DJ’a ma swoje wady i zalety.

Podejmując decyzję Państwo Młodzi muszą więc przeanalizować, które z aspektów są dla nich ważniejsze, a na które mogą przymknąć oko. Jednak bez względu na to, czy będzie to zespół muzyczny czy DJ, warto sprawdzić jak poszczególni artyści radzili sobie podczas wcześniejszych imprez. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji, gdy zespół będzie fałszował, a DJ – tylko puszczał piosenki z laptopa.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Odwieczny dylemat – na wesele lepszy będzie DJ czy kapela?

  1. avatar Nysnal pisze:

    Taki wybór zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Ja na przykład z mężem wybraliśmy zespół. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że obecność zespołu dodatkowo rozgrzeje gości i będą mieli większa ochotę się bawić. Chociaż nie ukrywam, że rzeczywiście DJ tez może być dobrym wyborem. Nawet się nad tym zastanawialiśmy ponieważ ten zespól też ma w ofercie usługi DJ’a, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na orkiestrę :)

  2. avatar Katarzyna pisze:

    Teraz dj już się starają, nie raz byłam już na weselu u młodych gdzie grał dj/wodzirej. Nie tak dawno pod Warszawą, dj na prawdę super robotę zrobił, tak wszystkich zabawiał, muzykę dopasował do towarzystwa. Widać, ze komuś zależy i chce, aby go dobrze zapamiętano i co najważniejsze, żeby gości się dobrze bawili.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...