URODA I ZDROWIE

Odmładzanie twarzy Face lifting – najlepsze metody!

20 lutego 2018, dodał: Malwina

Jeszcze do niedawna istniał tylko jeden rodzaj face liftingu i wiązał się on z użyciem skalpela. Dzisiaj, gdy chcemy odmłodzić twarz, możemy zdecydować się też na lifting ultradźwiękowy lub zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni?

facelift

Dla kogo face lifting?

Zazwyczaj już po 40-50 roku życia na naszej twarzy możemy zauważyć charakterystyczne oznaki starzenia. Niestety nie są to tylko zmarszczki, ale też zmiany w owalu twarzy. Kiedyś wyraźna linia żuchwy zaczyna zanikać, a pod nią często tworzy się drugi podbródek. Brwi ulegają obniżeniu i jeśli na górnych powiekach zgromadzi się nadmiar skóry, to one również opadają. W okolicy ust ujawniają się tzw. zmarszczki palacza, a bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się. Siła grawitacji nie oszczędza też skóry na policzkach. Dlaczego dochodzi do takich zmian?
– Utrata młodzieńczego owalu twarzy wiąże się z różnymi procesami starzenia. W pewnym wieku podskórna tkanka tłuszczowa w okolicy skroni, oczu i policzków zaczyna zanikać. Skóra traci więc swą naturalną „podporę” i opada. Trzeba dodać, że skóra u osób po 40 roku życia nie jest już tak jędrna, jak np. 20 lat wcześniej, ponieważ zawiera mniej włókien elastynowych i kolagenowych. Tym mechanizmom wewnątrzpochodnego starzenia się skóry, towarzyszą też procesy starzenia związane ze środowiskiem zewnętrznym, czyli tzw. fotostarzenia – wyjaśnia dr n. med. Ireneusz Siewiera z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.
Face lifting jest zabiegiem przywracającym młodzieńczy owal twarzy, dzięki usunięciu nadmiaru skóry lub podniesieniu jej. Na lifting twarzy decydują się osoby po 40-50 roku życia, ale zabieg ten można wykonywać również później. Warto wiedzieć, że do faceliftingu nie jest dzisiaj konieczny skalpel, bo korzystać możemy też z zabiegów mniej inwazyjnych.

face-lift

Lifting ultradźwiękowy, czyli Ulthera

Lifting ultradźwiękowy to najnowsza propozycja przywracania młodzieńczego owalu twarzy. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, ponieważ warstwa skóry nie zostaje przerwana ani przez nacięcie skalpelem, ani nakłucia igły. Emitowane przez urządzenie ultradźwięki dochodzą do głębokich warstw skóry bez naruszenia naskórka.
Przed zabiegiem lekarz ocenia stan skóry, w czym pomaga mu bardzo dokładna technologia obrazowania ultradźwiękowego. Na ekranie monitora można zauważyć, które miejsca wymagają poprawy i na jakiej głębokości powinien zostać przeprowadzony zabieg, by przyniósł najlepsze efekty.
W jaki sposób ultradźwięki odmładzają twarz? – Gdy energia ultradźwięków dociera do tkanki, to tworzy punkty koagulacji termalnej. Pod wpływem ciepła niektóre włókna kolagenowe zostają przerwane, co jest dla organizmu sygnałem do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Wzrasta więc produkcja nowego, ulepszonego kolagenu, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność i następuje jej uniesienie. Organizm jeszcze przez około 3 miesiące od zabiegu wytwarza włókna kolagenowe, więc efekty liftingu ultradźwiękowego stopniowo się zwiększają. Jednak już zaraz po zabiegu możemy zauważyć pierwsze rezultaty – mówi dr n. med. Ireneusz Siewiera z kliniki Ars Estetica.
Zabieg trwa około 20-40 minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Lifting ultradźwiękowy można przeprowadzić na całej twarzy, również w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu. Zabieg Ulthera stosowany jest też do odmładzania szyi oraz dekoltu. Zadowalające efekty osiągane są najczęściej już po jednym zabiegu, a rezultaty utrzymują się przez około 2 lata.

ultrasound-facial

Nici liftingujące do odmładzania twarzy

Kolejną propozycją liftingu bez skalpela jest zabieg polegający na wprowadzeniu w tkankę specjalnych nici (Aptos) lub szwów (Silhouette Soft). W zależności od potrzeb, lekarz dobiera najbardziej odpowiedni rodzaj nici i sposób ich implementacji.
Nici liftingujące stosowane są do unoszenia tkanek w okolicy brwi, żuchwy, podbródka, policzków. Wykorzystuje się je również do odmładzania szyi oraz unoszenia skóry opadającej na udach lub ramionach.
Zabieg nie jest bardzo skomplikowany, ale niezwykle ważny jest właściwy wybór miejsc, w których nici zostaną rozlokowane. Gdy lekarz już je określi, to można przystąpić do głównej części liftingu, czyli wprowadzenia nici. Są one umieszczane za pomocą specjalnej igły prowadzącej. Niektóre nici mają wypustki, dzięki którym „zakotwiczają” się w tkankach i tworzą dla nich coś w rodzaju „rusztowania”.
Zabieg trwa mniej niż godzinę i jego efekty widzimy od razu. Nici liftingujące są wchłanialne, ale zawierają substancje, które stopniowo się uwalniają i pobudzają procesy regeneracyjne w skórze. Efekt liftingu zazwyczaj utrzymuje się do 2 lat, chociaż duży wpływ na jego trwałość ma wiek pacjenta, styl życia oraz ogólne predyspozycje.

thread3d

Klasyczny face lifting

Ostatnia metoda, czyli klasyczny face lifting, to zabieg, w którym skalpel jest niezbędny. Jest to metoda wysoko inwazyjna z zakresu chirurgii estetycznej, ale rezultatem w postaci odmłodzonej twarzy możemy cieszyć się aż 5-10 lat.
Najczęściej chirurgiczny face lifting przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, a operacja trwa około 3 godzin. Celem tej metody jest usunięcie nadmiaru skóry i naciągnięcie tkanek podskórnych. Lekarz wykonuje cięcia skalpelem w miejscach najmniej widocznych, czyli np. wokół uszu lub na skroniach. Po zabiegu przez około 2 tygodnie należy nosić opatrunek i znacznie ograniczyć aktywność fizyczną. Efekt face liftingu zobaczymy po około miesiącu, gdy opatrunek zostanie zdjęty, a skóra się zagoi.
Chirurgiczny face lifting łączony jest czasem z korektą szyi lub plastyką powiek, a nawet korektą nosa. W razie potrzeb, gdy istnieje duży deficyt tkanki tłuszczowej na twarzy, można dokonać też jej przeszczepu, by np. wymodelować policzki.

thermax

Który rodzaj face liftingu wybrać?

Podczas wyboru zabiegu, lekarz największą uwagę zwraca na wiek pacjenta, stan zaawansowania procesów starzenia się skóry oraz ogólny stan zdrowia. Najczęściej polecane są jak najmniej inwazyjne metody, ponieważ wiążą się one z mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań, ale też szybszą rekonwalescencją. Osobom po 40-50 roku życia poleca się więc lifting ultradźwiękowy lub użycie nici liftingujących. Oczywiście te metody można wykonywać też u starszych osób. Jeśli jednak procesy starzenia są bardzo zaawansowane, to najlepsze rezultaty w postaci odmłodzenia twarzy osiągniemy poprzez chirurgiczny face lifting.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

14 komentarzy do Odmładzanie twarzy Face lifting – najlepsze metody!

 1. avatar Małgorzata M pisze:

  Odmładzanie od środka to jedzenie i picie odpowiedniej ilości wody+ suplementy dla skóry

 2. avatar Małgorzata M pisze:

  Najlepszym naturalnym liftingiem jest masaż twarzy w połączeniu z gimnastyką i akupresurą!!!! PO CO USZKADZAĆ I NISZCZYĆ KOLAGEN JAK MOŻNA, MASAŻEM DOTLENIĆ I ODŻYWIĆ, SKÓRĘ, A MIĘŚNIE ODBUDOWAĆ, A NIE PORAŻAĆ!!!!
  Do tego dołączyć odmładzanie od środka i 10 lat mniej na 100%.

 3. avatar Małgorzata pisze:

  A czy ktoś coś wie na temat wampirzego liftingu? Czytałam , że to bardzo skuteczna metoda odmładzajaca…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie kupić ubrania dla dziecka?
Sklep producenta ubranek dla dzieci Kaola-Kid polecam. Ubranka kolorowe i wygodne, takie które dzieciakom...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Ewentualnie spróbuj ujarzmić włosy prostownicą z Inoar, możesz je lekko podkręcić lub wygładzić...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Stosuję od miesiąca i potwierdzam, że jest sztos! Wreszcie ujarzmiłam grzywkę, która stała...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Tak jak czytam to mają naprawdę dobry skład. Olejek arganowy na pewno ci wygładzi...