Oczyszczacz powietrza – elegancki gadżet, który coraz częściej staje się koniecznością

4 lipca 2018, dodał: Redakcja

Możemy w dowolny sposób zaklinać rzeczywistość, jednakże nie da się uniknąć konkluzji, że jakość powietrza w naszym otoczeniu jest coraz gorsza. Z dnia na dzień raporty ilości smogu w powietrzu oraz inny zanieczyszczeń, wykazują, że stężenie pyłu zawieszonego jest coraz większe. Oczywiście poza okresem grzewczym ten problem nie wydaje nam się zbyt aktualny – nie emitujemy ciepła ani zanieczyszczeń do powietrza, wobec czego wszystkie wskazania są w normie. Kiedy jednak pojawia się konieczność ogrzewania, czyli wykorzystania paliw kopalnych, natychmiast wszystkie instytucje raportujące zaczynają bić na alarm, zaś słupki i wskazania przybierają wrogą, czerwoną barwę.

 

Odpowiedzią na problem niskiej jakości powietrza jest bez wątpienia urządzenie zwane oczyszczaczem powietrza. Jak one funkcjonuje? Jaki oczyszczacz najlepiej spełni swoją rolę? Dobrym źródłem informacji jest strona https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza. Poniżej prezentujemy krótki przegląd tego typu urządzeń.

Pył zawieszony, alergeny i bakterie – czy powietrze, którym oddychamy, może być nam wrogie?

Problem odpowiedniej jakości oraz czystości powietrza tak naprawdę nie jest wcale problemem nowym. Odkąd liczba emitowanych do powietrza zanieczyszczeń zaczęła rosnąć w wyniku rewolucji przemysłowej dosłownie wykładniczo, jakość powietrza zaczęła gwałtownie spadać. Oczywiście musieliśmy rozwinąć dostatecznie naszą wiedzę medyczną, by powiązać część schorzeń cywilizacyjnych, z jakością powietrza w naszym otoczeniu. Stąd jest nam wiadome, że częste przypadki raka płuc, nawet wśród osób spoza kręgu palących biernie lub czynnie, astma, liczne alergie, pylica i wiele innych chorób wprost wynika z oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Najgorsze jednak w całym tym układzie jest to, że tak naprawdę nie jesteśmy w stanie nic zrobić z tym faktem. Nie potrafimy dokonać bowiem nagłego skoku technologicznego, który zrewolucjinizowałby nasz system ogrzewania z dnia na dzień. Tak samo nie zmienimy sposobu zasilania samochodów – te procesy wymagają ogromnych nakładów, opracowania jeszcze nieistniejących technologii oraz czasu. Dopóki jednak to się nie wydarzy, jesteśmy skazani na rozwiązania doraźne. Ponieważ najczęściej przemieszczamy się pomiędzy dwoma pomieszczeniami – w pracy oraz w domu, możemy zadbać, by miejsca te miały najlepszą jakość powietrza. Do tego celu właśnie wykorzystuje się urządzenia, znane jako oczyszczacze powietrza. Na czym opiera się ich działanie?

Zasada działania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia skonstruowane specjalnie w celu dostosowania jakości powietrza w pomieszczeniu zamkniętym. Oczywiście co jakiś czas będziemy musieli je przewietrzyć, by wpuścić nieco świeżego powietrza do oczyszczenia, jednakże poza tymi chwilowymi momentami, normalnie swoje funkcjonowanie opieramy o działanie oczyszczacza. Urządzenia te warto wykorzystać, gdyż pozwalają nam o zadbanie o powietrze a najbliższym otoczeniu, w którym na codzień przyjdzie nam funkcjonować.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które za pomocą specjalnego wentylatora, wytwarza podciśnienie, zasysające powietrze wewnątrz urządzenia i wydalające je na zewnątrz, po przejściu przez pełny mechanizm oczyszczenia. Mechanizm zawarty w urządzeniu ma za zadanie doprowadzić do oczyszczenia powietrza ze skutecznością sięgającą niemal 100 %.

Najpopularniejsza konstrukcja opiera się o stosowny zestaw filtrów aktywnych. Na samym początku znajduje się filtr wstępny, o najprostszej konstrukcji. Jest to zwykła siatka, najczęściej plastikowa, której zadaniem jest wyłapywać duże zanieczyszczenia powietrza, takie jak kurz czy też duże pyłki. Jest to proces filtracji wstępnej.

Następnym krokiem, jaki pokonuje filtrowane powietrze, to przejście przez dwa kolejne filtry. W zależności od urządzenia, ich kolejność może być różna.

Filtr HEPA jest filtrem wykonanym ze specjalnie spiekanego szkła. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, przepuszczają powietrze, odfiltrowując je wcześniej ze zdecydowanej większości szkodliwych cząstek na przykład pyłu zawieszonego. Potrafią w ten sposób zatrzymać około 99,97 % zanieczyszczeń powietrza. Co jednak istotne, obok szkodliwego smogu i pyłu zawieszonego, filtr HEPA jest w stanie usunąć komórki grzybów, pierwotniaków, bakterii oraz sporą część wirusów. Dzięki czemu poprawa jakości powietrza jest bardzo znaczna.

Z kolei filtr węglowy usuwa pewne szkodliwe związki chemiczne, często powstałe w wyniku zachodzenia w powietrzu różnego rodzaju reakcji. Dobrze skonstruowany filtr węglowy jest w stanie również usunąć część alergenów. Jego działanie jest bardzo ważne i uzupełnia skuteczność filtra HEPA. Razem z filtrem wstępnym tworzą zestaw, który podnosi jakość powietrza bardzo wydatnie, sprawiając, że funkcjonowanie w tak oczyszczonym pomieszczeniu jest znacznie zdrowsze, niż w innych miejscach.

Warto zwrócić uwagę na skuteczność danego oczyszczacza. Mierzona jest ona w powierzchni pracy oraz jakości filtra. Tym samym sugerujemy dopasować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb indywidualnych. Pomocne może być zastosowanie przytoczonego wyżej linku do rankingu urządzeń.

Zalety oczyszczaczy powietrza – podsumowanie

Przyjrzyjmy się zatem wszystkim zaletom oczyszczaczy powietrza. Okazuje się zatem, że w wyniku ich stosowania, powietrze ulega pełnemu oczyszczeniu ze szkodliwych substancji, zaś skuteczność oczyszczania oscyluje bardzo blisko 100 %. Jest to oczywiście bardzo dobra informacja dla użytkowników tego typu urządzeń. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dany sprzęt pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dokonajmy zatem szybkiego przeglądu, osiąganych rezultatów z wykorzystaniem tego typu urządzeń:

  1. Oczyszczacz usuwa z powietrza cząsteczki kurzu i pyłu zawieszonego. Oznacza to, że powietrze nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, takich jak zwiększenie ryzyka zachorowania na nowotwory dróg oddechowych oraz wystąpienia innych schorzeń dróg oddechowych. Ponadto zminimalizowaniu ulegają objawy astmy czy kataru siennego.
  2. Zmniejsza ilość unoszących się w powietrzu alergenów, co znacznie oczyszcza środowisko i zmniejsza zdecydowanie natężenie oraz ilość reakcji alergicznych.
  3. Usuwa bakterie, grzyby oraz wirusy, co sprawia, że częstotliwość zachorowań na różnego rodzaju infekcje spowodowane obecnością tego typu drobnoustrojów w powietrzu, znacznie spada.

Spoglądając na powyższe zestawienie, nie da się uniknąć konkluzji, że oczyszczacz powietrza to urządzenie praktycznie w dzisiejszych czasach obowiązkowe w każdym domu. Siła osiąganych z tym urządzeniem rezultatów oraz przede wszystkim wszystkie pozytywne konsekwencje zdrowotne sprawiają, że warto rozważyć bezwzględnie zaopatrzenie się w ten sprzęt. Dzięki niemu bowiem, możemy całkowicie praktycznie wyeliminować wszystkie negatywne skutki rozwoju cywilizacyjnego, ale co istotne – pozbyć się schorzeń, z którymi być może borykamy się całe lata, takich jak astma czy szereg reakcji uczuleniowych i alergicznych. Wystarczy umieszczenie stosownego urządzenia w pomieszczeniu oczyszczanym i uruchomienie go. Jeśli dodatkowo wybierzemy sprzęt z szeregiem funkcji automatyzujących pracę, takich jak aktywna reakcja na zmianę jakości powietrza, zestaw czujników czy timer, możemy podnieść komfort naszego przebywania i mieszkania w sposób dosłownie wykładniczy. Wszystkie relacje osób, które miały okazję skorzystać ze stosownego oczyszczacza są bowiem w pełni zgodne – ludzie ci już nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez zastosowania tego rodzaju sprzętu. Komfort bowiem osiągany dzięki czystemu powietrzu jest nieporównywalny z niczym innym. Dlatego, jeśli jeszcze nie wyposażyłeś się w tego rodzaju rozwiązanie – sugerujemy jak najszybciej dobrać odpowiedni model i zmienić swoje życie na lepsze.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Podkreśla kontur ust. Nadaje długotrwały, profesjonalny efekt. Miękka lecz trwała kredka
Cena:
40,50 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jedzenie do pracy
A do pracy często zabieram risotto albo kaszotto łowicza, danie tylko do podgrzania, skład,...
Dziecko moczy się w nocy
Poza tym dziecko szybko się przyzwyczaja do alarmy i traktuje go jako coś normalnego.
wózek riko naturo ecco opinie
Ja mam akurat BABY JOGGER więc mogę się wypowiedzieć na jego temat :)...
Zakupy przez internet
Ja zawsze zamawiam ubrania i nigdy nie mam problemu z rozmiarem czy zgodnością materiału....