Ochrona oczu – 7 sposobów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ochrona oczu – 7 sposobów

26 listopada 2012, dodał: glammadame1990
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnim czasie nasiliły się informacje odnośnie chorób oczu.
Jednak mało kto mówi, jak należy o nie dbać.
My jednak znamy 7 sposobów, które mogą sprawić, że oczy będą nam długo służyły.

Ćwicz oczy -jest to bardzo prosty sposób, który w zasadzie możemy wykonać wszędzie.

Kilka ćwiczeń:

-Zamknij powieki po czym powoli przesuwaj oczami w prawo, aż poczujesz napięcie mięśni. Utrzymaj je przez kilka sekund. Następnie powtórz ćwiczenie przesuwając oczami w lewo.
-Zamknij oczy. Napnij mięśnie twarzy, zaciśnij szczęki. Wstrzymaj oddech na 3 sekundy. Potem otwórz oczy i równocześnie zrób szybki wydech. Powtórz ćwiczenie trzy razy.
-Narysuj lub wyobraź sobie znak nieskończoności ∞ i wódź wzrokiem po linii jego obwodu. Na ołówku zaznacz kropkę. Zakryj lewe oko lewą dłonią. Ołówek trzymaj w prawej ręce na wysokości oka. Powoli zataczaj nim koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Prawym okiem śledź ruchy ołówka, skupiając wzrok na zaznaczonej na nim kropce. Po pięciu kółkach zasłoń prawe oko i powtórz ćwiczenie dla lewego.
Jeżeli nosisz okulary lub soczewki, zdejmuj je przed wykonaniem ćwiczeń

Jedz jagody

Postaw na antocyjany (nadają owocom i warzywom niebieski i fioletowy kolor) ,które walczą z wolnymi rodnikami i pomagają w odnawianiu rodopsyny (sprawia, że lepiej widzimy po zmroku).

Nie czytaj na leżąco

Siła grawitacji oddziałuje na oczy najmocniej, kiedy leżymy, powodując że mięśnie gałki ocznej szybciej się męczą. Najlepsze dla wzroku jest czytanie na siedząco.

Odpowiednio ustaw oświetlenie

Jest to bardzo ważne, ponieważ oczom szkodzi nie tylko niedobór światła, ale i jego przesyt. Najlepiej, kiedy  światło jest rozproszone. Osoby praworęczne powinny mieć lampkę ustawioną po lewej stronie biurka, najlepiej z regulowanym ramieniem, natomiast osoby leworęczne po prawej stronie biurka.

Nawilżaj powietrze

W pracy bądź samochodzie działa klimatyzacja. W domu grzeją kaloryfery i piece. Powietrze jest suche, co sprawia, że sucha staje się również nasza śluzówka. Oczy zaczynają piec. By tego uniknąć, wietrz pomieszczenia i zaopatrz się w nawilżacz powietrza.

Noś okulary przeciwsłoneczne

Promienie ultrafioletowe uszkadzają plamkę żółtą, dlatego w słoneczne dni należy chronić oczy. Noś okulary nawet zimą (w bardzo słoneczne dni). Śnieg odbija promienie, dlatego narciarze powinni zaopatrzyć się w gogle z filtrem UV.

Śpij po ciemku

Tylko w pełnej ciemności nasza siatkówka rozpoczyna produkcję rodopsyny. Dlatego w sypialni zawieś zasłony nieprzepuszczające światła i gaś wszystkie lampki.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz