O przewadze zabawek drewnianych nad plastikowymi

11 marca 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Zabawki drewniane są ponadczasowe i nie ulegają modzie. Ponadto są prawie niezniszczalne i bezpieczne. Nie ważne ile razy dziecko je upuści, zabawka nie psuje się nigdy, gdyż nie pęka, nie kruszy się, nie zagina, nie powstają ostre krawędzie, nie rozmaka. Drewno nie zmienia swoich właściwości pod wpływem ciepła lub zimna co sprawia, że nie blakną, nie zmieniają kształtu, pozostają nadal praktyczne i piękne.

a

 

bc

Zabawki drewniane jako jedyne uczą dziecko kreatywności, motoryki, logiki, rozwijają osobowość dziecka, czego nie można powiedzieć o ich plastikowych odpowiednikach, które same jeżdżą, chodzą, latają, mówią – i tym samym zwalniają dziecko od rozwijania wyobraźni . Tylko drewniane zabawki zmuszają (w pozytywnym sensie) dziecko do tego aby nimi poruszać, przełożyć, ułożyć, dopasować elementy itp. Dzięki temu dziecko świetnie rozwija swoje umiejętności.

d

e

Zabawki edukacyjne swoim poziomem trudności powinny odpowiadać poziomowi rozwoju dziecka. Inne zabawki są dedykowane trzylatkom a inne pięcio- czy siedmiolatkom. Na każdym etapie rozwoju, jesteśmy w stanie pomóc dziecku rozwijać umiejętności poprzez odpowiedni dobór zabawek drewnianych. Informacja, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest zabawka, zazwyczaj znajduje się na opakowaniu.

fg

Zabawki drewniane są ekologiczne czyli w 100 % biodegradowalne! Wybierajmy zabawki tych firm , które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa CE lub DIN EN-71 oraz szanują środowisko naturalne.

h

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...