Nowoczesne badania prenatalne w Szpitalu Med Polonia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Nowoczesne badania prenatalne w Szpitalu Med Polonia

19 września 2013, dodał: LTM
Artykuł zewnętrzny

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, by badaniom prenatalnym poddawały się wszystkie przyszłe mamy, niezależnie od wieku. W poznańskim szpitalu Med Polonia są one wykonywane za pomocą nowego aparatu ultrasonograficznego – Voluson E6.

Doctor touches the belly's pregnantZe statystyk wynika, że średnio co 4,5 minuty na świecie rodzi się dziecko z wadą wrodzoną. Znaczna część tego typu nieprawidłowości może zostać wykryta i leczona już w trakcie ciąży bądź tuż po urodzeniu. Dlatego też zaleca się, aby ciężarne kobiety poddawały się badaniom prenatalnym. Ich wyniki są bowiem cennym źródłem informacji o stanie zdrowia przyszłej matki oraz jej pociechy. Pozwalają stwierdzić, czy ciąża przebiega prawidłowo, a także przebadać dziecko pod kątem ryzyka wystąpienia wad wrodzonych czy chorób genetycznych, takich jak: zespół Downa, Edwardsa, Patau, Turnera, rozszczep kręgosłupa, bezczaszkowie czy wady serca.

Prostym i  nieinwazyjnym badaniem przeprowadzanym w trakcie ciąży jest USG. W poznańskim Szpitalu Med Polonia jest ono wykonywane za pomocą aparatu ultrasonograficznego Voluson E6 firmy GE Medical Systems. – To nowoczesny sprzęt gwarantujący doskonałą jakość obrazu. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić płód, analizując jego budowę anatomiczną i przepływy naczyniowe zarówno u matki, jak i u dziecka, a także zwracając uwagę na ewentualne anomalie już podczas pierwszego trymestru ciąży. W trakcie takiego badania wykonujemy też pomiary biometryczne płodu, by sprawdzić, czy prawidłowo się rozwija – wyjaśnia lek. med. Grzegorz Małecki, ginekolog z Med Polonii.

W Med Polonii przyszłe mamy mogą poddać się również testom biochemicznym PAPP-A oraz beta-hCG. – Są one wykonywane z krwi pobranej od przyszłej matki. Za ich pomocą w pierwszym trymestrze ciąży możemy z dużo większą dokładnością obliczyć, czy u dziecka istnieje ryzyko wystąpienia wad genetycznych – mówi lek. med. Grzegorz Małecki z Med Polonii. – W drugim trymestrze przeprowadzana jest z kolei drobiazgowa analiza anatomii płodu, z szczególnym uwzględnieniem budowy serca, oraz badanie przepływów naczyniowych wykonywanych metodą Dopplera – dodaje.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...