URODA I ZDROWIE

Nitkowanie brwi – szkolenia i wywiad z założycielką firmy Grażyną Drane

30 września 2019, dodał: Redakcja

Wywiad z Grażyną Drane – właścicielką marki NowBrow i NowBrow Academy. To dzięki niej oraz Paulinie Kuszczak pochodząca z Indii, starożytna sztuka nitkowania dotarła do Łodzi. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Grażyna zaobserwowała, że nitkowanie jest niesamowicie popularne w tym kraju i jednocześnie zupełnie nieznane w jej rodzinnych stronach.


Urodaizdrowie: Pani Grażyno, skąd pomysł na wprowadzenie do Polski usługi nitkowania (ang. threading)) brwi i okolic twarzy, skoro mieszka Pani w UK?

Grace: Tak. Mieszkam od wielu lat w UK i często korzystam z usług nitkowania brwi i twarzy. Jest to stara indyjska sztuka depilacji , którą uwielbiam. Często jestem w Polsce i zauważyłam, że tutaj technika ta jest zupełnie nieznana. I tak narodził się pomysł, by zaimplementować również do naszego kraju nitkowanie wraz z autorską technika stylizacji brwi.

Razem z moja siostrzenicą, Pauliną Kuszczak, stworzyłyśmy markę NowBrow i otworzyłyśmy pierwszy salon w Łodzi. Pochodzę z Łodzi i miejsce to wydało nam się najlepsze do rozpoczęcia naszej misji. Przez kilka miesięcy nasze pracownice szkoliły się pod okiem profesjonalnej Hinduski, Kiran, aby osiągnąć najwyższy poziom i móc przekazywać tę wiedzę dalej.

Urodaizdrowie: Nie miała Pani obaw, czy ta technika nitkowania przyjmie się w Polsce?

Grace: Nie absolutnie. Wiedziałam, że Polki tak jak ja pokochają nitkowanie, ponieważ jest to usługa przyjemna, higieniczna i znacznie mniej bolesna niż wosk czy pęseta. W przeciwieństwie do innych technik depilacji włos jest wykręcany, a nie wyrywany, a skóra przy tym nie jest narażona na rozciąganie. Dodatkowa zaleta jest spowolniony odrost niechcianych włosków. Nitka delikatnie peelinguje nitkowane partie twarzy, a po zabiegu skóra jest delikatna jak ciało niemowlaka. Nie poleciłabym nigdy czegoś, czego sama nie lubię.

Urodaizdrowie: Jak zatem rozwinęła się Akademia NowBrow i jaki odzew ma Pani w Polsce jeśli chodzi o szkolenia?

Grace: Kobiety w Polsce są bardzo świadome swojej urody i wiedzą, jak dbać o siebie. W naszych salonach przybywało nam klientek z dnia na dzień i bardzo szybko otworzyłyśmy kolejne salony. Polki to zdolne i pracowite kobiety, które szybo się uczą, są precyzyjne i mają zdolności manualne, które przy technice nitkowania są niezbędne. Wiele kobiet szybko zainteresowało się tą techniką i szybko zaczęły zgłaszać się kursantki do naszej Akademii NowBrow. Zapisy robimy już na kilka miesięcy naprzód, ponieważ szkolimy w małych, dwuosobowych grupach. Zgłaszają się do nas kobiety w różnym wieku, które same prowadzą salon kosmetyczny, planują otworzyć salon lub pragną się doszkolić i oferować nowe usługi. Postawiłyśmy na jakość, a nie na ilość. Samo szkolenie jest trzyetapowe: kurs, kilkutygodniowy trening i egzamin. Kursantka wraca do domu, przez kilka tygodni ćwiczy, a dopiero gdy wróci do nas i my ocenimy jej umiejętności pozytywnie, dopiero otrzymuje międzynarodowy Dyplom – Master NowBrow Stylist, certyfikowany przez brytyjską The Guild of Beauty Therapists.

Propagujemy sztukę nitkowania też w szkołach kosmetologicznych i robimy pokazy nitkowania w całej Polsce, by zarazić tą sztuką już młode dziewczyny, poznające dopiero sekrety kosmetologii.

Urodaizdrowie: Jak ocenia Pani biznes oparty na usłudze nitkowania i stylizacji brwi w Polsce?

Nitkowanie i stylizacja brwi jest obecnie bardzo popularna w Polsce. To bardzo trudny biznes związany z nieuczciwością pracownika wobec pracodawcy. Dostajemy sygnały z całej Polski o problemach, z jakimi borykają się właściciele salonów.

 

Dbamy o etyczne podejście do biznesu i nie szkolimy każdego jak leci, a co za tym idzie, gdy widzimy, że kursantka postępuje nieetycznie wobec pracodawcy, wręcz odmawiamy szkolenia. Wiemy same doskonale, na czym polega biznes i jakie przeszkody można napotkać. Nie tolerujemy absolutnie nieuczciwości wobec pracodawcy, który wyszkolił pracownika, a pracownik proponuje klientkom usługi u siebie w domu lub odchodzi z pracy, gdy tylko uzyska certyfikat opłacony przez pracodawcę. Dbamy nie tylko o najwyższą jakość, ale i uczciwość w zawodzie. Mamy swój własny kodeks etyczny, z którym zapoznajemy każdą uczestniczkę naszego szkolenia. Dbamy o to by licencjonowane salony NowBrow miały ten sam kodeks etyczny, co my i aby świadczyły usługi na najwyższym poziomie, który ma wyróżniać naszą społeczność Master NowBrow Stylist.

Zauważyłam, że w Polsce brakuje świadomości etycznego postępowania. My szanujemy naszych pracowników, naszych klientów i naszych uczniów, a w szczególności szanujemy naszą konkurencję.

Urodaizdrowie: Pani Grażyno, co na koniec naszego wywiadu powiedziałaby Pani polskim kobietom?

Grace: Chciałabym przede wszystkim podkreślić, to co już wspominałam, że polskie dziewczyny są zdolne, pracowite i wytrwałe. Z tego, co obserwuję, nie brakuje kobiet przedsiębiorczych, chętnie sięgających po nowe wyzwania. Moją misją jest niesienie pomocy kobietom w ich rozwoju, wspieranie, pomoc w zdobywaniu zawodu, umiejętności samodzielnego zarabiania. Chciałabym, aby polskie kobiety wspierały się również nawzajem, tak jak my wspieramy Fundację SPA for Cancer. Każda z nas może pomóc innej kobiecie – chociażby dając jej odrobinę wsparcia w chorobie, czy w życiu.

 

więcej informacji na: http://nowbrow.pl

Polub nas na FACEBOOKU!

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Baza pod lakier- czy jej używacie?
Na zniszczone paznokcie to mogę polecić mnóstwo odżywek czy olejków na skórki...
Plamki na paznokciach
Wydaje mi się, że najlepiej rozejrzeć się wśród odżywek, ceny są bardzo niskie,...
wzmocnienie paznokci
Mi najbardziej pasują kosmetyki do paznokci w sam raz na moją kieszeń, a jakość...
Rozdwajająca się płytka
Pozostaję wierna odżywkom , moja szybko wzmacnia paznokcie, nie podrażnia i ma naturalny mleczny...