Zadrapanie, ukąszenie, oparzenie, owrzodzenie, każde nawet drobne uszkodzenie skóry może prowadzić do zakażenia. Nie wolno do tego dopuścić, dlatego skaleczone miejsce należy niezwłocznie zabezpieczyć, najlepiej smarując maścią bakteriobójczą. Maść Maxibiotic zawiera kompozycję trzech aktywnych składników antybakteryjnych, aby skutecznie zapobiegać zakażeniom niewielkich ran ciętych, oparzeń i otarć. Maxibiotic jest sprzedawany w wygodnej, niewielkiej tubce. Jest niezbędnym elementem każdej domowej apteczki.
Wiosna i lato to okres wzmożonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. A podczas ruchu i zabaw sportowych niejednokrotnie zdarzają zranienia, skaleczenia i otarcia skóry. Szczególnie w ciepłe dni, gdy skóra nie jest chroniona przez warstwy ubrania. Wystarczy nieuważne postawienie stopy na ostry przedmiot, zagapienie się, które spowoduje upadek czy zderzenie z drugą osobą. Ponieważ zranienia i skaleczenia są tak powszechne, każdy powinien wiedzieć jak z nimi postępować.
Najważniejsze, aby ich nie bagatelizować. Popularne myślenie, żeby się nie przejmować, bo przecież i tak „do wesela się zagoi” jest niebezpieczne. Zanieczyszczenia i zarazki, które wnikają do organizmu przez uszkodzoną skórę mogą prowadzić do powstania zakażeń i w skrajnych przypadkach będą nawet zagrażać życiu. Groźne choroby, takie jak sepsa, tężec czy zgorzel gazowa są właśnie efektem tego typu zakażeń. Można jednak zminimalizować ryzyko powikłań prawidłowo zabezpieczając ranę.
ABC postępowania przy skaleczeniach
W przypadku drobnych ran, zadrapań, ukąszeń czy oparzeń możemy pomóc sobie sami. Najważniejsze, aby działać szybko i nie dopuścić do wniknięcia bakterii, które mogłyby wywołać miejscowe zakażenie. Najpierw ranę należy oczyścić wykorzystując do tego jałowy gazik lub gazik dezynfekujący. Następnie nałożyć na nią niewielką ilość preparatu Maxibiotic (www.skaleczenia.pl) . Miejsce zranienia można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. W przypadku większych uszkodzeń skóry, po wstępnym zabezpieczeniu rany trzeba niezwłocznie udać się do lekarza, który jeśli to będzie konieczne, zszyje i opatrzy ranę oraz poda odpowiednie szczepionki.
Na skaleczenia Maxibiotic
Maxibiotic to lek zawierający trzy bakteriobójcze składniki: neomycynę siarczanu, polimyksynę B siarczanu oraz bacytracynę cynkową. Wykazują one różne mechanizmy działania. Bacytracyna hamuje syntezę ściany komórkowej, polimyskyna B zaburza strukturę i przepuszczalność błony komórkowej bakterii, a neomycyna hamuje syntezę białek w komórkach drobnoustrojów. Dlatego kombinacja trzech składników aktywnych zapewnia większą skuteczność preparatu wobec najbardziej typowych szczepów bakterii charakterystycznych dla przypadków zranień np. Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, Klebsiella czy Pseudomonas aeruginosa.
Maść Maxibiotic, stosowana w miejscu zranienia, szybko się wchłania, ułatwiając i przyspieszając proces gojenia. Jednocześnie jest bezpieczna dla skóry, gdyż nie wywołuje podrażnień. Preparat, nałożony na skórę, także zabezpiecza ranę przed zabrudzeniem. Maxibiotic jest prosty w użyciu i dostępny w małej, wygodnej tubce. Dlatego bez problemu zmieści się w plecaku czy torbie podróżnej. A że wypadki mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, Maxibiotic jest niezbędnym elementem każdej apteczki. Wejdź na stronę www.skaleczenia .pl.
Nazwa produktu leczniczego: MAXIBIOTIC
(5 mg + 5000 j.m. + 400 j.m.)/g maść. Skład jakościowy i ilościowy: 1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum). Postać farmaceutyczna: Maść. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Maxibiotic stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach, owrzodzeniach skóry. Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu: w nadwrażliwości na substancje czynne, tj. neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w przypadku zaburzeń słuchu, do oczu, na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność), u dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: EMO-FARM Sp. z o.o., ul. Łódzka 52, 95-054 Ksawerów.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.