Niebieski Wieloryb – na czym polega ta niebezpieczna gra?

16 maja 2017, dodał: niissley90

Szokująca, groźna gra, która kończy się samobójstwem? Na takie miano zasłużyła sobie gra Niebieski Wieloryb (Blue Whale Challenge), która wywołała w sieci niemałe zamieszanie. Wyzwanie popularne jest zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, jednak informacji o niej poszukuje praktycznie każdego dnia coraz większa liczba osób. Czym tak naprawdę jest ta gra i czy faktycznie należy się jej obawiać?

Blue Whale Challenge – o co chodzi w tej grze?

Niebieski Wieloryb to wyzwanie, podczas którego uczestnicy mają do wykonania różne zadania, które w dużej mierze polegają na samookaleczeniu się, oglądaniu horrorów, a także poszukiwaniu coraz to bardziej drastycznych sposobów zadawania sobie bólu oraz cierpienia. W najgorszym przypadku wyzwanie może zakończyć się nawet samobójstwem i co najmniej kilkadziesiąt takich przypadków odnotowano nie tylko na świecie, ale również w Polsce.

Wyzwanie wcale nie takie nowe

Wielu osobom wydaje się, iż Niebieski Wieloryb to dosyć nowe wyzwanie podobnie jak Ice Bucket Challenge, jednak tak naprawdę gra ta pojawiła się w Rosji już kilka lat temu, prowadząc nie tylko do załamania nerwowego, ale również do targnięcia się na własne życie. Oczywiście niektóre osoby uważają, iż Niebieski Wieloryb to jedynie legenda, która nie ma nic wspólnego z prawdą, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż wyzwanie pojawiło się w sieci, to istnieje ryzyko, że niestety potraktuje je na poważnie, co niestety miało już miejsce niejednokrotnie.

Jakie zadania czekają na graczy?

Na liście znajduje się około 50 różnych zadań, które zostały ułożone w taki sposób, aby zaszokować oraz wzbudzić skrajne emocje. Na niektórych stronach internetowych pojawiają się nawet zadania, które mają na celu doprowadzenie danej osoby do samookaleczenia się czy też nawet samobójstwa, dlatego też należy być bardzo czujnym i zastanowić się nad sensem tego wyzwania.

Czy można w jakiś sposób uchronić dzieci przed wyzwaniem?

Na świecie nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Niebieskim Wielorybie oraz negatywnym wpływie tej gry na zdrowie i życie najmłodszych. Aby jednak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem wynikającym z tego wyzwania, niezwykle ważna jest w tym przypadku rola rodziców, którzy powinni wyjaśnić, jakie zagrożenia wiążą się z Blue Whale Challenge. Niezwykle istotne jest przekonanie dzieci do tego, aby pod żadnym pozorem nie traktowały takiego wyzwania poważnie, ponieważ konsekwencje mogą być nieodwracalne.

 

zobacz również:

Dopalacze – legalne narkotyki – czy dopalacze szkodzą?

Alkohol – czy szkodzi?

Marihuana – szkodzi?

Jak rozpoznać narkomana?

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co na wypadanie włosów?
Wcale nie musisz czekać jeśli nawet karmisz piersią, możesz sobie kupić vitapil...
Lifting twarzy hifu Gdańsk
Zerknij jak to wygląda i cenowo i jakich efektów się spodziewać, czy na...
Gdzie upolować promocje online?
> Wyszukana napisał/a:> > malinamalwa napisał/a:> Uwazam, ze ceny w sklepach sa czasem naprawde...
serum do rzęs Art Lash Christian La…
dla mnie to serum jest mega. Ja je stosuję regularnie już od dłuższego...