Nauka w przedszkolu językowym ma wiele zalet. Coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie dzieci do przedszkoli językowych

6 czerwca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dziecięcy umysł jest chłonny jak gąbka! Pierwsze lata życia małego człowieka to intensywna nauka, a nowe umiejętności opanowywane są przede wszystkim podczas codziennych zabaw. To doskonały moment na kontakt dziecka z językami obcymi!

przedszkole

Współcześni rodzice mają nieograniczony dostęp do fachowej wiedzy, m.in. na temat etapów rozwojowych dziecka. Dzięki temu mogą odpowiedzialnie i w pełni świadomie planować edukację swojej pociechy, wybierając placówki z nowoczesną ofertą, skrojoną na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnego świata.

Przedszkole językowe? Zdecydowanie! Najlepsze przedszkola językowe zapewniają naukę więcej niż jednego języka, fachową kadrę oraz indywidualne podejście do potrzeb maluchów. Zależy Ci na wyposażeniu dziecka w kompetencje, które otworzą przed nim świat? Wcześnie rozpoczęta nauka języków obcych to klucz do sukcesu!

Czym jest przedszkole językowe?

Przedszkole językowe jest placówką, która realizuje standardowy program opiekuńczo-wychowawczy i edukacyjny, a dodatkowo zapewnia naukę języków obcych na naprawdę wysokim poziomie.

Dowiedz się więcej o ofercie przedszkola językowego

Kadra przedszkola językowego jest szersza od grona pedagogicznego zatrudnionego w ramach zwykłego przedszkola. W placówce językowej pracują bowiem dodatkowo nauczyciele wybranego języka lub języków obcych, a najlepsze przedszkola językowe zatrudniają native speakerów! Języki obce są w przedszkolu językowym równorzędne w stosunku do języka ojczystego.

Jakie korzyści daje Twojemu dziecku nauka języków od najmłodszych lat?

Nauka języków obcych od najmłodszych lat to przede wszystkim inwestycja w wielojęzyczność dziecka, która jest jedną z najistotniejszych kompetencji współczesnego człowieka.

Wcześnie rozpoczęta nauka języków w systemie trójjęzycznym to również szereg korzyści dla rozwoju poznawczego dziecka, rozwoju wyobraźni i kreatywności oraz optymalizacji pamięci i procesów pamięciowych (przede wszystkim w ramach pamięci roboczej). Dzieci dwu i trójjęzyczne zazwyczaj doskonale radzą sobie w szkole, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce i skutecznie rozwijając swoje zainteresowania.

Czym różnią się lekcje w przedszkolu językowym od tych w tradycyjnym?

Tradycyjne przedszkole zapewnia Twojemu dziecku troskliwą opiekę i wychowanie oraz wczesną edukację, w ramach której odbywają się standardowe zajęcia. Nauka języków obcych w zwykłych przedszkolach przebiega zazwyczaj w wymiarze dwóch jednostek godzinowych tygodniowo. W przypadku najmłodszych dzieci będzie to łącznie około 60 minut nauki języka. To zdecydowanie za mało, by mówić o skutecznej edukacji językowej!

dzieci

Nauka przez zabawę jest najskuteczniejszą formą angażowania i nauki dzieci fot. itsw.edu.pl

Przedszkole językowe zatrudnia na etacie lektorów wybranych języków obcych i native speakerów. To pedagodzy, którzy w placówce posługują się wyłącznie konkretnym językiem obcym, co stwarza optymalne warunki do nauki języka przez immersję, czyli zanurzenie.

Dzieci intuicyjnie, w bardzo krótkim czasie, orientują się, w jakim języku mają się komunikować z poszczególnymi pracownikami przedszkola. Języki obce są językami informacji i komunikatów. Ich nauka odbywa się dodatkowo podczas rozbudowanych bloków, dopasowanych do poziomu dzieci i ich wieku, indywidualnych zainteresowań oraz możliwości w zakresie skupiania uwagi i koncentracji.

Czym powinno wyróżniać się przedszkole językowe?

Zastanawiasz się, jak wybrać przedszkole językowe dla swojego dziecka? Skup się na przedszkolach oferujących naukę więcej niż jednego języka obcego. Za optymalny i najkorzystniejszy dla rozwoju dziecka uznaje się model trójjęzyczny. Przedszkole trilingualne zapewni Twojemu maluchowi dostęp do nauki języka angielskiego oraz drugiego języka obcego (najczęściej do wyboru są francuski, hiszpański i chiński).

Poznaj autorski model nauczania oparty o trójjęzyczność

Wytypowałeś placówkę? Odpowiada Ci jej lokalizacja oraz godziny pracy? Sprawdź, czy w kadrze przedszkola są native speakerzy oraz jaki jest ramowy plan dnia dla dzieciaków w różnym wieku. Warto również zapoznać się z opiniami rodziców, których pociechy uczęszczały lub aktualnie uczęszczają do tej placówki.

Wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami? Trzymamy kciuki za rekrutację! Jesteśmy pewni, że przedszkole językowe będzie doskonałe dla rozwoju Twojego dziecka (w holistycznym ujęciu!) oraz zapewni mu solidną bazę do dalszej edukacji.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadmierne wydzielanie sebum
Latem upały to wzmagają, warto stosować tonik ściągający lub hydrolat
Kamizelki
Ktoś to jeszcze nosi w ogóle..? Ja nie widzę na ulicach:)
Wędkowanie
Ostatnio ciągle słyszę o zaginionych wędkarzach - może też usnęli i wpadli do wody?
Niska samoocena - ktoś wie jak sobi…
Pewność siebie można wyćwiczyć, sama widzę po sobie