Nauka samodzielności – niezwykłe książeczki Wydawnictwa Debit

9 września 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Do mniejszych i większych życiowych przełomów można przygotowywać dzieci na różne sposoby. Dobrym i sprawdzonym przez wielu rodziców są książki. Znajdziemy przecież takie, które opisują wizytę u lekarza, podróż samolotem, pierwszy dzień w przedszkolu, a także samodzielne jedzenie czy pierwszą noc we własnym łóżku. Książeczki Wydawnictwa Debit doskonale się tu sprawdzą.

 

W życiu każdego młodego rodzica nadchodzi ta chwila, gdy zaczyna się zastanawiać, który moment będzie odpowiednim, aby nauczyć dziecko sztuki samodzielnego jedzenia lub samodzielnego spania. Jeżeli są to pytania, które zaprzątają waszą głowę, należy wiedzieć, że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, co oznacza, że każdy maluch może nauczyć się samodzielności szybciej, jak i później niż jego rówieśnicy. Prawdą jest jednak, że im szybciej zacznie się naukę samodzielnego jedzenia oraz spania, tym lepiej. Czy istnieją jakieś wskazówki, które ułatwią to zadanie? Oczywiście! Podpowiadamy – warto sięgnąć po wartościowe i pomocne książeczki Wydawnictwa Debit.

 

Clara Mas Bassas: Zasypiamy bez mamy

Wszyscy doskonale wiemy, że decyzja o tym, by dziecko zaczęło spać samo w swoim pokoju, jest ważnym momentem nie tylko dla dziecka, ale i dla jego rodziców. Często jest to dla nas nie lada wyzwanie i nie zawsze ten moment przechodzi według naszej myśli. „Zasypiamy bez mamy” to książka pomocna, gdy chcemy pokazać dzieciom, że samodzielne spanie we własnym łóżku nie jest wcale złym pomysłem. Prosto i ciepło pokazuje dorosłym i dzieciom, jak może taki proces wyglądać, z pełnym szacunkiem dla lęków dziecka, obaw i lekkiego stresu.

Bohaterką książeczki jest mała Matylda, która właśnie dzisiaj po raz pierwszy będzie spała sama w swoim pokoju, w nowym dużym łóżku. Autorka w sposób przemyślany i prawdziwy wskazuje, że zjawiskiem normalnym są towarzyszące dziewczynce emocje i jak można nauczyć się z nimi radzić. Tematy jakie zostały tutaj poruszone to np. wypracowanie wieczornych rytuałów, relaksacja, strach przed ciemnością czy też lęki związane z koszmarami. Najważniejsze jest to, by mieć wypracowany rytuał oraz w miarę możliwości stałą godzinę szykowania się snu. Książeczka z ogromnym wyczuciem i zrozumieniem podchodzi do tematu spania w pojedynkę, oswaja lęki i podpowiada, co zrobić, by ten proces był jak najbardziej sprawny.

Zasypianie bez mamy, we własnym łóżeczku to wielka sprawa. Warto przygotować się na ten moment jak najlepiej. Podkreślanie samodzielności dziecka, urządzanie wspólnie z nim nowej przestrzeni do spania, a także ciągłe wsparcie i dawanie poczucia bezpieczeństwa stanowią doskonały przepis na przejście przez ten etap w życiu malucha. I właśnie o tym jest książeczka Wydawnictwa Debit.

 

Clara Mas Bassas: Zajadamy bez mamy

Nauka samodzielnego jedzenia, jak każda nowa umiejętność potrzebuje wielu powtórzeń i cierpliwości. „Zajadamy bez mamy” to krótka opowieść o 5-letniej Lenie, która nie lubi jeść samodzielnie, ani nawet siedzieć przy stole do końca posiłku. Bardzo natomiast odpowiada jej sytuacja, gdy karmi ją starszy brat Grześ, nie ma też nic przeciwko temu, by tatuś ganiał za nią po pokoju z jedzeniem. To książka pomocna, gdy chcemy pokazać dzieciom, że samodzielne jedzenie może być przygodą i ciekawym zajęciem. Prosto i ciepło pokazuje dorosłym i dzieciom, jak może taki proces wyglądać, jak wprowadzić zasady panujące przy stole. Bardzo potrzebna książka, która pomoże wypracować prawidłowe wzorce żywieniowe u dzieci w temacie samodzielności przy stole.

Nieocenione wsparcie dla rodziców, którzy chcą w swoim domu wprowadzić nowe zasady. Autorka w sposób prosty i prawdziwy wskazuje, że można nauczyć dziecko wspólnego siedzenia przy stole, samodzielnego jedzenia i kontrolowania swojego głodu. Tematy jakie zostały tutaj poruszone to np. wypracowanie odpowiednich zasad, wspólne przygotowywanie posiłków czy też zrozumienie wprowadzonych zasad dotyczących jedzenia. Najważniejsze jest to, aby wprowadzić i zakomunikować zasady jedzenia oraz ich konsekwentne przestrzeganie. Książeczka z ogromnym wyczuciem i zrozumieniem podchodzi do tematu samodzielnego jedzenia i podpowiada rodzicom, co zrobić, by ten proces był sprawny i zrozumiały dla dziecka.

Jedzenie bez mamy, przy wspólnym stole to ważna sprawa. Warto przygotować dziecko na ten moment i nowe zasady jak najlepiej. Podkreślanie samodzielności dziecka, zrozumienie istoty wspólnego posiłku, a także wspólne przygotowywanie posiłków stanowią doskonały przepis na przejście przez ten etap w życiu malucha. I właśnie o tym jest książeczka Wydawnictwa Debit.

 

Zasypiamy bez mamyoraz Zajadamy bez mamy to krótkie bajeczki, spokojne, przyjazne, ładne. To książki napisane bardzo ciepłym, przyjaznym, bezpiecznym dla dziecka językiem. Dodatkowo w książeczkach znajdziemy kącik rodzica z kilkoma praktycznymi i ważnymi poradami, a ilustracje, które są urocze, bez ostrej kreski i mocnych kolorów, pozwolą dziecku zrozumieć treść i wymowę historyjek. Idealne do wspólnego czytania.

Polecamy serdecznie wszystkim rodzicom i dzieciom – samodzielność wcale nie musi być trudna…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadwaga i otyłość u dzieci
Zamiast lekcji wychowawczej powinna być nauka zdrowego odżywiania, bardzo praktyczna w dzisiejszych czasach...
jak pies z kotem
Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może chcieć bronić...
Duże akcje promocyjne w sieci
Warto szukać promocji w dużych e-sklepach, im się nie opłaca trzymać towaru w...
Zabawa na weselu bez osoby towarzys…
Wolałabym nie iść wcale, niż iść sama i kiepsko się z tym czuć...