Nauka pływania dla dzieci w Krakowie – jaką szkołę najlepiej wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie – jaką szkołę najlepiej wybrać?

27 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jakie warunki powinna spełniać szkoła nauki pływania oraz dobry instruktor, do którego dzieci lubią chodzić i u którego szybko robią postępy?

Chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się pływać, doskonaliło tę zdolność i regularnie ćwiczyło pod okiem instruktora? To doskonały wybór dyscypliny sportowej, która ma mnóstwo plusów, nie obciąża stawów, a wielu ortopedów i fizjoterapeutów zaleca ją nawet w ramach rehabilitacji po kontuzji lub w ramach pracy nad prawidłową postawą ciała. Aby jednak zapewnić dziecku możliwość czerpania z lekcji pływania tego, co najlepsze, warto uważnie pochylić się nad ustaleniem, gdzie odbywa się  godna polecenia nauka pływania. Kraków jest dużym miastem z licznymi basenami oraz wieloma szkołami. Jakich cech szukać, by dokonać właściwego wyboru?

Dobra szkoła pływania dla dzieci

Podstawą w nauce czegokolwiek jest chęć i motywacja. W przypadku dzieci bardzo łatwo jest je zburzyć, wystarczy drobiazg, by maluch odmówił kontynuowania zajęć, nawet jeśli ma już wykupiony karnet. Zanim zapiszesz więc dziecko, wybierzcie się na basen, na którym odbywają się treningi. Upewnij się, że woda ma odpowiednią temperaturę, jest czysta, a infrastruktura i atmosfera sprzyjają. Bardzo ważne jest, by Twoje dziecko samodzielnie dało radę umyć się pod prysznicem, przebrać lub ewentualnie mogło liczyć na Twoją pomoc w szatni. Jeśli zależy Ci na tym, by mieć podgląd na lekcje, dowiedz się, czy zajęcia można obserwować zza szyby, na monitorze w poczekalni, albo czy chociaż istnieje szansa na regularny kontakt z trenerem i rozmowę o postępach.

Koniecznie zwróć uwagę na to, jak liczne są grupy na danym kursie. Nauka pływania wymaga dużej uwagi trenera i niestety zbyt wielu uczestników uniemożliwia konstruktywne prowadzenie lekcji. Instruktor musi mieć możliwość podejścia do każdego dziecka, wychwycenia błędów, które popełnia i poinstruowania go, jak wykonywać ćwiczenie poprawnie.

Warto dopytać w szkole pływania, szczególnie w przypadku młodszych, częściej chorujących dzieci, jaka obowiązuje polityka nieobecności. Czy można je odrabiać itp.

Jaki powinien być instruktor nauki pływania dla dzieci?

Zanim zapiszesz dziecko na lekcje pływania, pamiętaj, że każdy trener, jak i jego pracodawca powinni móc przedstawić rodzicom uczniów odpowiednie uprawnienia, licencje, kwalifikacje. Jeżeli Ci na tym zależy, będziesz się czuła bezpieczniej, sprawdź to przed zakupem karnetu.

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie zdecydowanie może być przyjemna i efektywna jednocześnie. Najważniejsze, by prowadziła ją osoba z pasją, która nie tylko świetnie pływa, potrafi przekazać teorię, nauczyć praktyki, lecz także doskonale czuje się w pracy z najmłodszymi. Dzieci powinny uczyć się w atmosferze dobrej zabawy, tylko wtedy będą przychodzić na zajęcia chętnie i regularnie. Fantastycznie, jeśli instruktor również wchodzi do wody, wówczas ma szansę na złapanie lepszego kontaktu z uczniami, a także pokazanie im, jak prawidłowo wykonywać ruchy.

Jeżeli interesuje Cię nauka pływania dla dzieci, Kraków daje Ci mnóstwo możliwości. Godną polecenia szkołą jest Move Akademia Sportu, w której uczą się już 6-latki, ale również doświadczeni dorośli. Sprawdź ofertę i skontaktuj się, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szkło w domu, jak to u Was wygląda?…
Tak, ja już widzę jak kryształki szkła rozsypują się u mnie na podłodze. Zwłaszcza...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Najczęściej korzystam z walizek, bo przy cięższym bagażu nie trzeba się wysilać nosząc...
Maskowanie koloru licówkami
Tylko że teraz mnóstwo osób je nosi i oswajamy się z tym widokiem,...
Kosmetyki do pielęgnacji miejsc int…
Polubiłam się z szarym mydłem gdy zaczęły mi dokuczać ciągłe wysypki. Takiego perfumowanego nie...