Najważniejsze zasady higieny intymnej | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Najważniejsze zasady higieny intymnej

29 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Regularna higiena intymna pozwala zapobiec podrażnieniom skóry oraz infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Stosowanie środków pielęgnacyjnych, które są oparte na naturalnych składnikach, i przestrzeganie reguł dotyczących techniki mycia stref intymnych, to najlepszy sposób, aby czuć się świeżo i komfortowo każdego dnia.

 

koszula

Kosmetyki do higieny intymnej, na co zwracać uwagę przed zakupem?

Pierwszym krokiem w kierunku właściwej higieny intymnej jest wybór odpowiednich kosmetyków. Ma to wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo codziennej pielęgnacji. Wrażliwe strefy intymne mają kwaśny odczyn (pH od 3,6 do 4,5), który uniemożliwia rozwój infekcji i namnażanie się chorobotwórczych drobnoustrojów. Zwykłe żele pod prysznic, płyny do kąpieli oraz chemiczne preparaty mogą zawierać dodatek alkoholu, sztuczne substancje zapachowe lub barwniki. Takie substancje stanowią zagrożenie dla pH pochwy i penisa. Naruszenie naturalnej bariery ochronnej zwiększa ryzyko podrażnień i infekcji. Wybierając żele, płyny lub kremy, warto więc zwracać uwagę na ich skład. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie środków, które wyprodukowano w oparciu o naturalne składniki, takie jak wyciągi i ekstrakty z ziół. Takim kosmetykiem może być np. płyn do higieny intymnej Your KAYA. O higienę intymną można zadbać nie tylko w domu, ale też w podróży. Posłużą do tego delikatne chusteczki myjące. Najlepiej wybierać takie, które są przeznaczone do okolic intymnych i mają w swoim składzie kwas mlekowy oraz substancje nawilżające.

Jak myć okolice intymne? Praktyczne wskazówki

W pielęgnacji stref intymnych ważne jest nie tylko to, jakich preparatów używamy, ale też, w jaki sposób to robimy. Dlatego pierwszą i podstawową zasadą jest systematyczność. Strefy intymne należy myć raz lub dwa razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem. Wyjątek stanowi miesiączka, gdy zalecana częstotliwość to 2-3 razy. W trakcie mycia najlepiej używać letniej lub ciepłej wody i własnej dłoni. Wszelkiego rodzaju gąbki, myjki i rękawice mogą okazać się zbyt szorstkie dla delikatnej skóry, ponadto są siedliskiem chorobotwórczych patogenów. Ich stosowanie zwiększa podatność na infekcje i reakcje alergiczne. W kąpieli zaleca się wykonywanie ruchów od przodu do tyłu, a więc od pochwy lub penisa do odbytu. Taka kolejność zapobiega przenoszeniu bakterii kałowych na narządy rodne. Po umyciu i spłukaniu okolic intymnych, warto je dokładnie osuszyć bawełnianym lub papierowym ręcznikiem.

Higiena intymna to nie tylko odpowiednia częstotliwość i technika mycia, ale też noszenie przewiewnej bielizny. Majtki wykonane ze sztucznych włókien sprzyjają otarciom i utrudniają oddychanie skórze, czego skutkiem jest zwiększona potliwość i większe ryzyko zachorowań na zapalenie układu moczowego. Zalecanym rozwiązaniem jest np. wybór bawełnianej bielizny, która dobrze przylega do ciała i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...