Czy warto kupić leżaczek dla dziecka? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy warto kupić leżaczek dla dziecka?

29 października 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Leżaczek dla niemowlaka coraz częściej znajduje się na liście wyprawkowej przyszłych rodziców. Znacząco ułatwia im życie i sprawia, że mogą połączyć zajmowanie się domem i opiekowanie dzieckiem. Z tego względu to również doskonały pomysł na prezent z okazji narodzin maluszka. Dlaczego jeszcze warto na niego postawić? Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą ci podjąć decyzję co do jego zakupu.

leżaczek dla dziecka

Zalety leżaczka dla dzieci

Zupełnie nie dziwi nas rosnące zainteresowanie, którym się cieszy. Leżaczek dla dziecka to rozwiązanie cechujące się długą listą zalet, o których nie sposób zapomnieć. Zdecydowanie podnosi komfort codziennego funkcjonowania z kilkumiesięcznym maluchem. Co warto o nim wiedzieć? Jakie zalety i wady ma leżaczek dla dzieci?

Przede wszystkim uwalnia ręce rodzica. Leżaczek dla dziecka sprawia, że dorosły może zająć się swoimi obowiązkami i jednocześnie nie tracić z oczu swojego maluszka. Niemowlę jest bezpieczne – nie tylko znajduje się w jednym miejscu, ale również dostatecznie daleko od wszystkiego, co mogłoby wyrządzić mu krzywdę (kuchenki, noży etc.). To spore ułatwienie w czasie gotowania czy sprzątania.

Odpowiednio dobrany leżaczek dla dziecka to także bezpieczeństwo. Powinien być wyposażony w porządne i wygodne pasy, by chronić maluszka podczas wszystkich niezwykle energicznych ruchów. To gwarancja dla rodzica, że niemowlę nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy, gdy oni przez chwilę zajmą się czymś innym.

leżaczek

Leżaczek dla niemowlaka jest mobilny, co doceniają wszystkie rodziny, które lubią podróżować oraz odwiedzać swoich bliskich. Większość modeli dostępnych na rynku jest składana, co sprawia, że bez problemu mieszczą się w bagażniku samochodu. Tym samym można zabrać je ze sobą niemal wszędzie, by dziecko w nowym miejscu miało choć mały fragment dobrze znanej mu przestrzeni. Dzięki temu będzie czuło się bezpieczniej.

Dodatkową opcją jest funkcja bujaczka, którą posiadają niektóre z dostępnych obecnie na rynku modeli. Posiadają specjalne bieguny, dzięki którym możesz delikatnie kołysać w nim dziecko. Czasami staje się do początkiem drzemki w ciągu dnia. Takie rozwiązanie zapewnia m.in. leżaczek Tiny Love. Warto zwrócić również uwagę na leżaczki, które posiadają funkcję wibracji, które będą potrafiły uspokoić nie jednego maluszka.

Leżaczek dla dziecka może pełnić dodatkową rolę – sprawdza się również jako krzesełko do karmienia. Z biegiem czasu maluszek zaczyna siedzieć samodzielnie i próbować nowych posiłków. Nauka jedzenia czasem idzie opornie, a wtedy z pomocą przychodzą wszystkie znane dziecku przedmioty, które działają na niego kojąco. Ważna jest również pozycja pośrednia, czyli półleżąca – ta pozycja może być zbawienna dla dzieci, które cierpią na refluks. Dzięki niej, maluszkom z tą przypadłością łatwiej przychodzi trawienie pokarmu.

Wady leżaczka dla dzieci

Nie jest to gadżet pozbawiony wad – także w przypadku jego użytkowania pojawiają się wątpliwości. Okazuje się jednak, że najczęściej wynikają one z wyboru naprawdę kiepskiej jakości modelu, w którym producent nie zadbał o zapewnienie odpowiedniej pozycji dla rozwijającego się ciała. Często problemem jest również niewłaściwe użytkowanie leżaczka.

Trzeba przyznać, że leżaczek dla dzieci ogranicza w pewnym stopniu jego naturalną potrzebę ruchu. Należy zatem podkreślić, że został stworzony po to, by niemowlę przebywało w nim niedługą chwilę – w czasie gotowania czy sprzątania, które trwa kilkanaście minut. Nic nie zastąpi bowiem leżenia w pozycji na brzuszku celem ćwiczenia mięśni karku i grzbietu czy nauki raczkowania. Dziecko musi swobodnie eksplorować świat, by prawidłowo się rozwijać.

Czy leżaczek dla niemowlaka to dobry pomysł?

Leżaczek dla dzieci może być bezpieczny, jeśli wybierzesz model zapewniający niemowlęciu wygodną pozycję leżącą, która nie obciąża jego kręgosłupa. Takim rozwiązaniem jest m.in. leżaczek Tiny Love z budką, który z wyglądu przypomina odrobinę gondolę do wózka. Początkowo może w pewnym stopniu zastępować kołyskę – podniesione boki gwarantują bezpieczeństwo, a zawieszone na pałąku zabawki zachęcają do wyciągania rączek. Z biegiem czasu stanie się wygodnym siedziskiem, które pozwoli na podejmowanie prób komunikacji z rodzicem oraz miejscem przyjemnej zabawy.

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz