Najlepsze miejsca dla kobiet podróżujących solo | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Najlepsze miejsca dla kobiet podróżujących solo

17 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Podróżowanie w pojedynkę może być jednym z najbardziej wyzwalających i satysfakcjonujących doświadczeń. Podróże solo kobiet stają się obecnie niezwykle modne i popularne i coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu odkrywanie świata. Kluczowym zagadnieniem jest wybór właściwego miejsca docelowego.

Podróżowanie w pojedynkę jest jedną z najbardziej wzmacniających i satysfakcjonujących przygód, na jakie mogą się zdecydować kobiety. Podróżowanie solo staje się coraz bardziej atrakcyjne z wielu powodów: możemy poznawać nowych ludzi, robiąc rzeczy po swojemu, spędzać intymny czas ze sobą i odpoczywać bez poczucia winy. Jest tak wiele świata do odkrycia — a robienie tego w pojedynkę oznacza dokładnie we własnym tempie. Ale zanim zarezerwujemy bilet na samolot lub pociąg, warto dobrze zaplanować naszą wycieczkę, aby z poczuciem spokoju i bezpieczeństwa robić to na co mamy ochotę.

Wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych dokładnie sprawdziła i przeanalizowała, które miasta są najbardziej bezpieczne dla kobiet podróżujących solo po pandemii. Jednocześnie sporządziła ogólnoświatowy ranking destynacji na podstawie kilku kluczowych czynników, istotnie ważnych dla kobiet podróżujących w pojedynkę (w tym bezpieczeństwo nocą czy poziom przestępczości w miejscu docelowym). Holidu podpowiada – gdzie najlepiej wybrać się będąc samotną podróżniczką.

Czy kobieta może podróżować po świecie i być bezpieczna? Wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych Holidu dokładnie sprawdziła i przeanalizowała, które miasta są najbardziej bezpieczne dla kobiet podróżujących solo po pandemii. Jednocześnie sporządziła ogólnoświatowy ranking destynacji na podstawie kilku kluczowych czynników, istotnie ważnych dla kobiet podróżujących w pojedynkę (w tym bezpieczeństwo nocą czy poziom przestępczości w miejscu docelowym). Holidu podpowiada – gdzie najlepiej wybrać się będąc samotną podróżniczką.

 

Krajem, który kobiety uważają za najbezpieczniejszy w nocy okazał się Singapur – aż 88% kobiet potwierdza, że nocą w tym mieście czują się bezpieczne. Miasto, które jest najbardziej oświetlone nocą to Chicago, natomiast miasto o najniższym wzroście przestępczości w ciągu ostatnich trzech lat to Wilno – w stolicy Litwy odnotowano najniższy wzrost przestępczości w ciągu ostatnich trzech lat.

1. Montreal, Kanada

Na pierwszym miejscu znajduje się drugie pod względem liczby ludności miasto Kanady, Montreal. Chociaż nie jest to najtańsze miejsce do podróżowania, Montreal uzyskał wysokie noty szczególnie jeśli chodzi o jasność w nocy i poczucie bezpieczeństwa podczas samotnych spacerów po zmroku. To miasto zajęło 12 miejsce wśród wszystkich miast pod względem poziomu natężenia oświetlenia, co oznacza, że wiele ulic w Montrealu jest doskonale oświetlonych w nocy, więc kobiety mogą czuć się bezpieczniej, spacerując po nich samotnie. Ponadto, mimo, że Montreal jest jednym z największych miast Kanady, ma jeden z najniższych w kraju wskaźników przestępczości.

 

2. Kolombo, Sri Lanka

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się stolica Sri Lanki, Kolombo. Średnia cena za taksówkę w tym mieście to około 1 zł za kilometr, co plasuje Kolombo na piątym miejscu najtańszych miast, biorąc pod uwagę średnią cenę za tę formę transportu, a nocleg kosztuje tu około 68 zł za noc. Kolombo wypada trochę gorzej pod względem oświetlenia w nocy niż Montreal oraz znajduje się na szóstym miejscu biorąc pod uwagę poczucie bezpieczeństwa kobiet spacerując samotnie nocą.

 

3. Lublana, Słowenia

Podium zamyka Lublana na Słowenii, zdobywając brązowy medal w rankingu ogólnym, ale zajmuje pierwsze miejsce w Europie. Lublana nie jest najlepiej oświetlonym miastem w nocy, ale cały kraj jest uważany za bardzo bezpieczne miejsce dla kobiet, jeśli chodzi o samotne spacery, co potwierdziło 76% kobiet. Oczywiście, nie oznacza to, że nie należy zachować ostrożności, wybierając dobrze oświetlone drogi i unikając opuszczonych miejsc.

 

4. Ottawa, Kanada

Na czwartym miejscu znalazła się stolica Kanady, Ottawa, która zajęła również drugie miejsce spośród trzech miast z tego kraju w pierwszej piątce rankingu. To bardzo imponujący wynik. Bycie stolicą ma jednak swoją cenę – Ottawa jest najdroższym miastem w pierwszej piątce rankingu, jeśli chodzi o cenę noclegu – średnio 180 zł za noc. Jednym z czynników, który wyróżnia Ottawę, jest wskaźnik przemocy dotyczący kobiet. Tutaj około 1,9% kobiet zgłosiło, że doświadczyło w swoim życiu jakiejś formy przemocy, co jest bardzo optymistycznym wynikiem, mówiącym o braku tolerancji społeczeństwa na jakąkolwiek przemoc wobec kobiet.

 

5. Edmonton, Kanada

W pierwszej piątce znalazło się kolejne kanadyjskie miasto, tym razem w zachodniej części kraju – Edmonton. To miasto również zajmuje wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa kobiet w nocy oraz niskiej tolerancji jeśli chodzi o przemoc dotyczącą kobiet. Oczywiście podróżując solo, ważny jest zdrowy rozsądek. Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności takich jak obserwowanie otoczenia, uprzejmość i szacunek w stosunku do innych oraz możliwość kontaktu z kimś zaufanym w nagłych wypadkach.

 

Łódź w TOP 10!

W rankingu Holidu na 8 miejscu, znalazło się polskie miasto – Łódź. Przystępne ceny noclegów, lokalnego transportu, niski wskaźnik przestępczości oraz poczucie bezpieczeństwa na pewno przyczyniły się do tak wysokiego miejsca w ogólnoświatowym rankingu miast, których solo – podróżniczki nie powinny się obawiać. W pierwszej 20 najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych kobietom miejsc na świecie znalazły się również Gdańsk, Poznań i Wrocław!

 

Świat to magiczne, pełne wyzwań i fascynujące miejsce. Warto jednak zapamiętać, że największą częścią bezpiecznego podróżowania jest zdrowy rozsądek. A pomiędzy odkrywaniem najpiękniejszych plaż i najfajniejszych miast warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie informacji dotyczących bezpieczeństwa, i dobrze zaplanować podróż i miejsce do którego zamierzamy się wybrać. Jednocześnie nie można pozwolić, aby nasze obawy o bezpieczeństwo, myśli o samotności lub obawy przed utknięciem na mieliźnie powstrzymały nas przed odkrywaniem siebie i świata. Obawy o bezpieczeństwo są charakterystyczne dla kobiet, niezależnie od tego, jak doświadczona jest podróżująca kobieta chcąca podróżować w pojedynkę. Więc chwyć przygodę…

 

O Holidu
Holidu jest czołową metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Naszym celem jest ułatwienie rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych na całym świecie za najniższą możliwą cenę. Firma również pomaga właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://www.holidu.pl/ i https://www.bookiply.com.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...