Najlepsze kremy na przebarwienia – jak redukować i przeciwdziałać plamom na skórze?

14 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Marzeniem każdej z nas jest gładka, młoda skóra bez zmarszczek i innych skaz. Najbardziej niechciane zmiany na naszej skórze to także przebarwienia i plamy. Dlatego chcemy dowiedzieć się o nich nieco więcej o tym jak powstają przebarwienia, co je wywołuje oraz jak możemy im przeciwdziałać. Chcemy również poznać najlepsze kremy na przebarwienia.

Kolor naszej skórze jest zależny od melaniny produkowanej w skórze przez melanocyty. Pigment powstaje pod wpływem tyrozynazy. W niektórych przypadkach następuje miejscowa nadprodukcja melaniny, czyli przebarwienia skórne. Przebarwienia mogą powstawać na różnej głębokości i z tego względu wyróżnia się przebarwienia:

 • naskórkowe
 • skórne
 • mieszane

 Jak powstają przebarwienia skóry?

Przyczyny zaburzenia pigmentacji skóry mogą być różne. Najważniejszym czynnikiem zewnętrznym wywołującym plamy i przebarwienia jest szkodliwe działanie promieni UV. Natomiast czynnikami wewnętrznymi są procesy zapalne. Coraz większą przyczyną nadmiernej pigmentacji skóry jest też zanieczyszczenie środowiska.

Zmiany pigmentacyjne mogą mieć więc różne pochodzenie. Częstszą genezą przebarwień są:

 • choroby wątroby
 • menopauza
 • leki Hormonalne ( również antykoncepcja )
 • nadczynność tarczycy
 • niedoczynność nadnerczy
 • ciąża
 • nadmierna ekspozycja słoneczna
 • substancje fotouczulające
 • zmiany zapalne skóry
 • niedobór witaminy D
 • uszkodzenia skórne

Rodzaje przebarwień

Biorąc po uwagę przebarwienia posłoneczne dzielimy je na:

 • zmiany hiperpigmentacyjne: piegi, znamiona soczewkowate, ostuda
 • zmiany hipopigmentacyjne: odbarwienia.

Każda z tych zmian ma swoją charakterystykę, co przekłada się na najlepsze sposoby ich zapobiegania i usuwania.

Jak możemy radzić sobie z przebarwieniami? Latem bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów filtrem fotoprotekcyjnym. Natomiast w pozostałe pory roku warto regularnie odwiedzać kosmetologa, aby  skorzystać z rozjaśniających plamy peelingów lub laseroterapii. Warto też wybrać najlepsze kremy na przebarwienia, które poradzą sobie z plamami różnego pochodzenia.

W ofercie marki CHANTARELLE znajduje się wiele zabiegów skutecznie i trwale redukujących przebarwienia oraz najlepsze kremy na przebarwienia:

AGEMELAN HOLISTIC

Holistyczny program rozjaśniający przebarwienia i koloryt skóry. Działa silnie odmładzająco i regenerująco. Zawiera antybakteryjny i antyoksydacyjny system Nisinoxid® oraz innowacyjne peptydy i stabilne postacie witaminy C.

SEBUMELAN HOLISTIC

Program rozjaśniająco-normalizujący o pH 4,5 do redukcji przebarwień pozapalnych i blizn, przeznaczony dla skóry tłustej, trądzikowej oraz mieszanej, z podrażnieniami i objawami zmian zapalnych.

C’MODULAR AGE 

Dermokuracja przeciw fotostarzeniu i starzeniu skóry, wygładzający zmarszczki, redukująca przebarwienia i wzmacniająca naczynka. Przeznaczona dla skóry ze zmarszczkami, szorstkiej, suchej, zniszczonej nadmierną ekspozycją słoneczną. To najlepsze kremy na przebarwienia z witaminą C.

 PEELINGI CHEMICZNE Z KWASAMI:

pirogronowym, kojowym, mlekowym, glikolowym, cytrynowym

Skutecznie rozjaśniają nieregularności kolorytu skóry, redukują przebarwienia i plamy różnego pochodzenia. Dają szybkie efekty wyrównujące koloryt skóry po nierównomiernym opalaniu się oraz uszkodzeniach posłonecznych.

 PDT BLACK ESSENTIAL Depigmentacja i Redukcja Przebarwień

Zabieg laserowy rozjaśnia przebarwienia powierzchniowe: plamy soczewicowate (posłoneczne, starcze, „wątrobowe”), piegi, melasmę naskórkową i przebarwienia mające źródło w skórze właściwej. Ogranicza powstawanie nowych przebarwień, jednocześnie zmniejsza oznaki fotostarzenia.

* * *

CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics to marka dermokosmetyków do gabinetów kosmetycznych i do pielęgnacji domowej oraz innowacyjnych laserów kosmetycznych.

Formuła kosmetyków CHANTARELLE oparta jest na specjalistycznej wiedzy naukowej i nowoczesnych technologiach. Preparaty bogate są w aktywne składniki, działające kierunkowo na konkretne problemy skóry.

Więcej informacji o zabiegach Chantarelle na:

www.chantarelle.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...