URODA I ZDROWIE

Najciekawsze miejsca w Karkonoszach

25 lipca 2019, dodał: Redakcja

Karkonosze są najwyższym pasmem górskim wchodzącym w skład Sudetów, znajdującym się na pograniczu Polski oraz Czech. Jeżeli planujesz przejście szlakami tych pięknych gór, koniecznie zapoznaj się z najciekawszymi miejscami, które musisz koniecznie zobaczyć.

 

Wodospad Kamieńczyka

Położony jest pomiędzy Halą Szrenicką a miejscowością Szklarska Poręba. Wysokość wodospadu wynosi 27 m. Wodospad podzielony jest na 3 kaskady, z których woda wpada do widowiskowego kanionu długiego na 100 metrów. Atrakcja dostępna jest dla całych rodzin, choć z pozoru zejście do kanionu może wydawać się niebezpieczne.

Szrenica

Jeden ze szczytów w Karkonoszach, wznosi się na wysokość 1362 m.n.p.m. Cały masyw jest zbudowany z granitu. Na szczególną uwagę zasługują kamieniste zbocza, z których rozpościera się widok na Góry Izerskie oraz kotlinę jeleniogórską. Na szczycie zbudowane zostało schronisko “Szrenica”, w którym zjemy ciepły i smaczny posiłek. Po wejściu o własnych siłach na górę, mamy udogodnienie w postaci wyciągu krzesełkowego ze Szklarskiej Poręby, który dowiezie nas praktycznie pod sam szczyt.

Śnieżne Kotły

Są to polodowcowe urwiska o głębokości około 300 m, największe wrażenie robi przejście grzbietem tych urwisk i podziwianie widoków. Obok Kotłów znajduje się budynek, który pełnił funkcję stacji meteorologicznej, obecnie jest używany jako radiowo — telewizyjna stacja nadawcza. W dole możemy zobaczyć okresowo pojawiające się 3 stawiki, ich pojawienie zależy od opadów deszczu, które spływają zboczami Śnieżnych Kotłów.

Źródło Łaby

Jest to umowne miejsce początku największej Czeskiej rzeki — Łaby. Znajduje się na wysokości 1387 m.n.p.m, poniżej Łabskiego Szczytu. Na miejscu została utworzona studnia, przez którą przepływa Źródło Łaby, w okolicy możemy skorzystać z drewnianych ławek i stolików.

Spacer w chmurach

Poniżej Śnieżki, po Czeskiej stronie Karkonoszy, mamy możliwość obejrzenia drzew i otaczającej nas przyrody z niespotykanej na co dzień perspektywy. Mianowicie mamy okazję przejść się drewnianą kładką na wysokości koron drzew, trasą o długości około 1000 m. Na końcu ścieżki znajduje się wieża widokowa wysoka na 45 metrów. Spacer w chmurach to atrakcja przeznaczona jest w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Śnieżka

Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, jego oficjalna wysokość wynosi 1603 m.n.p.m. Znajduje się jednocześnie w Polsce i Czechach. Ze szczytu Śnieżki rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na kotliny otaczające górę. Na wierzchołek od strony Polskiej dostaniemy się 2 szlakami — Czerwonym, dosyć stromym, ale zabezpieczonym łańcuchami oraz szlakiem niebieskim — cechującym się łagodnym podejściem dookoła góry (w sam raz dla rodzin z dziećmi). Oba zaczynają się przy schronisku “Dom Śląski”. Strona Czeska doprowadziła dla turystów wyciąg gondolowy z miejscowości położonych poniżej Śnieżki.

Mały i Wielki Staw

Są to zbiorniki wodne powstałe u podnóży skalnych urwisk. Przez większość roku stawy pokryte są lodem. Ich cechą wyróżniającą jest krystalicznie czysta woda i różnorodność roślinności. Stawy objęte są ścisłą ochroną, Wielki Staw możemy zobaczyć jedynie z grzbietu skalnych urwisk. Z kolei Mały Staw zobaczymy z bliska, ale bez możliwości dotknięcia wody nawet ręką. Obok tego stawu znajduje się klimatyczne schronisko – “Samotnia”

To tylko kilka z wartych odwiedzenia miejsc w Karkonoszach, jeżeli planujesz wyprawę na kilka dni, przestudiuj dokładnie mapę i zaznacz na niej miejsca, które chciałbyś odwiedzić. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie poznać Karkonosze i odpocząć aktywnie na łonie natury.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wideodoradztwo dietetyczne
Brać się za siebie i działać jest z tego najważniejsze, to prawda. Tylko żeby...
Herbata oczyszczająca
Zielona herbata i to nie w torebkach tylko liściasta, to najlepsza z herbat przynajmniej...
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
jak szukacie sukienek to tylko e-sukienki
Remont salonu
remont remontem, a skąd brać pomysły na w miarę tanie urządzenie mieszkania?