Na wakacje ze smartfonem

6 sierpnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Jeszcze kilka lat temu wybierając się na wakacje musieliśmy spakować nie tylko odpowiednią odzież i prowiant na drogę, ale również dodatkowe akcesoria. W walizce lądował więc aparat fotograficzny, kamera, mapy, książki, odtwarzacz muzyki lub małe radyjko i przenośna konsola do gier. Obecnie, dzięki smartfonom, nasze plecaki podróżne mocno się skurczyły, a wszystkie akcesoria mieścimy w jednej kieszeni.

ip5_fre_pool

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, już 95% osób wyjeżdżających na wakacje zabiera ze sobą telefon komórkowy*. Tym samym smartfon stał się nieodłącznym towarzyszem naszego życia również podczas urlopu. Raport przygotowany przez firmę LifeProof pokazuje natomiast, że użytkownicy smartfonów mają świadomość niebezpieczeństw czyhających na ich urządzenia podczas letniego wypoczynku. Prześledźmy, w jakich sytuacjach telefon może okazać się niezastąpiony.

ipad_pool

Zdjęcia i filmy
Wyjeżdżając na urlop na pewno będziemy chcieli uwiecznić miło spędzone chwile na zdjęciach czy filmach z podróży. A przy okazji mieć się czym pochwalić znajomym po powrocie do domu. Z raportu IIBR wynika, że połowa osób zabierających smartfon na wakacje, będzie wykorzystywać go właśnie do robienia zdjęć i nagrywania krótkich filmików. Nic w tym dziwnego. Nowoczesne smartfony są wyposażone w matryce o rozdzielczości 5, 8 a nawet 12 Mpix i pozwalają nagrywać filmy Full HD. Swoimi możliwościami nie ustępują więc cyfrowym aparatom kompaktowym. Dodatkowym atutem są liczne aplikacje, pozwalające nałożyć na zdjęcia odpowiedni filtr lub ciekawy efekt, z których chętnie korzystamy zamieszczając zdjęcia w serwisach społecznościowych.

LifeProof_ochrona_na_wakacje

Dostęp do Internetu
Przywiązanie do mediów społecznościowych „wymusza” na nas ciągłe bycie on-line. Nie inaczej jest również na wakacjach. Jak pokazują badania firmy LifeProof, 24% użytkowników smartfonów, chce być cały czas w kontakcie ze swoimi znajomymi z Facebooka**. 30% osób przebadanych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych sprawdza codziennie co słychać u ich znajomych, natomiast 20% chętnie dzieli się swoimi wakacyjnymi zdjęciami.

Lifeproof_Surf

Dostęp do Internetu w każdym miejscu to jednak nie tylko sieci społecznościowe, ale również możliwość sprawdzenia pogody, aktualnych map czy przeczytania opinii o restauracji, do której chcielibyśmy się wybrać. A jeśli podróżujemy na własną rękę i nasza wycieczka zakłada zwiedzenie kilku miast, warto sprawdzić gdzie w danej miejscowości szukać niedrogiego noclegu.

Lifeproof_Water_Bottle
Mapa, GPS, przewodnik i tłumacz w jednym
Co zrobić gdy zgubimy się w drodze na wakacje lub w miejscowości, w której wypoczywamy? Najprościej zapytać o drogę. Chyba, że jesteśmy facetem. Mężczyzna nie przyzna się, że nie zna drogi. Wtedy najprościej dyskretnie wyciągnąć telefon i sprawdzić na mapie, w którym miejscu się znajdujemy i w którą stronę musimy się udać. Wbudowany moduł GPS i usługi geolokalizacji pomogą nam szybko odszukać drogę i podpowiedzą, które miejsca warto odwiedzić.

Wyjeżdżając za granicę, trzeba mieć również na uwadze, że nie wszyscy znają język angielski. Dlatego warto zainstalować w telefonie aplikację, która będzie w stanie przetłumaczyć przynajmniej podstawowe zwroty w danym języku.

Rozrywka
Planując urlop, zakładamy, że pogoda nam dopisze i większość czasu spędzimy odpoczywając na plaży. Co jednak zrobić, kiedy przez cały dzień będzie padał deszcz? Mając telefon z wystarczająco dużym wyświetlaczem, możemy na przykład obejrzeć film lub poczytać książkę. Nie zawsze jest to komfortowe, ale pozwala zabić czas, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów. Pochmurny dzień lub oczekiwanie na spóźniający się pociąg, mogą nam uprzyjemnić również liczne gry dostępne na smartfony.

Bezpieczeństwo
Jeśli już nie potrafimy obejść się bez swojego telefonu podczas wakacji, warto pamiętać o tym, by zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. Pływanie na dmuchanym materacu podczas słuchania muzyki może zakończyć się zalaniem telefonu. A zabranie go na wycieczkę w góry – upadkiem i zniszczeniem obudowy. O bezpieczeństwie swojego smartfonu myślą niemal wszyscy posiadacze takiego urządzenia. Na pytania dotyczące ochrony telefonu, zadane przez firmę LifeProof, 67% badanych odpowiedziało, że chce zabezpieczyć swój gadżet przed upadkami. Przed pęknięciami ekranu i obudowy swój telefon chce chronić 53% osób, natomiast przed zalaniem wodą – 41%.
—–
*Badania przeprowadzone w 2013 roku przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych w Polsce, na grupie 1000 osób w wieku powyżej 15 lat.

** Badania EMEA Market dla LifeProof, przeprowadzone wśród użytkowników smartfonów w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, w maju 2014 roku.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Na wakacje ze smartfonem

  1. avatar marta pisze:

    Nie chce się wierzyć, że jeszcze 10-15 lat temu życie bez komputerów i smartfonów toczyło się normalnie. Wysiadł mi telefon a perspektywa weekendu bez fona zdawała się koszmarem. Pożyczyłam od kolegi nowiutkiego alcatel idol 4. Jak się okazuje nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tak mi się spodobał ten smartfon, że w poniedziałek miałam już taki sam.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...