Na emeryturze też można mieć ubezpieczenie

19 maja 2017, dodał: EKSPERTKA

Ochrona życia i zdrowia powinna przysługiwać nam bez względu na wiek. Jednak wielu z nas często o tym zapomina. Wydawać by się mogło, że ubezpieczenie na życie dedykowane jest wyłącznie osobom młodym, pracującym, zakładającym rodzinę. To nieprawda, bo ochronę i zabezpieczenie finansowe możemy zapewnić sobie właściwie w każdym wieku.

Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne ograniczenia względem polis na życie. Należy do nich również taki czynnik, jak wiek ubezpieczonego. Określona granica wiekowa może ograniczać pewne profity, które moglibyśmy czerpać jako młodsze osoby. Zrozumiałym jest, że osoba starsza wiekiem posiada inną kondycję oraz stan zdrowia – stąd różnice, które pojawiają się w ofertach.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

W każdym wieku warto posiadać ubezpieczenie, mając na uwadze dobro naszych najbliższych. Podstawowe ubezpieczenie na życie chroni naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci – wówczas zostaje wypłacone świadczenie w kwocie, którą wybraliśmy przy podpisywaniu umowy. Takie wsparcie finansowe pomaga w sytuacji opłacenia kosztów pogrzebu, utrzymania dotychczasowego poziomu życia, spłacenia naszych zaległych zobowiązań takich jak kredyt na mieszkanie lub kredyt zaciągnięty na działalność, którą prowadziliśmy.

Warto wyobrazić sobie sytuację, w której nasi najbliżsi zostają sami oraz przeanalizować ich możliwości finansowe a także sytuację, jaką po sobie zostawimy. Pieniądze z polisy na życie wielokrotnie mogą okazać się bezcennym wsparciem dla bliskich.

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle elastyczny i bogaty w oferty korzystne dla każdego wieku potencjalnego klienta. Z powodzeniem można znaleźć produkty ubezpieczeniowe dla osób po 60 roku życia, jak również dla osób po 70 roku życia. Z pewnością może nas zainteresować polisa na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl gdzie możliwości są niezwykle szerokie.

W zależności od wieku możemy również starać się o uzyskanie szerszej ochrony. Na wskazanej stronie znajdziemy wszystkie cenne informacje na temat rozszerzeń umowy podstawowej dla danej grupy wiekowej.

Badania lekarskie – kiedy są obowiązkowe?

Należy pamiętać, że im później decydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym mniejsze mogą być możliwości – suma ubezpieczenia, zakres ochrony, wyższe składki miesięczne. Przede wszystkim należy spodziewać się koniecznych badań lekarskich, które określą nasz stan zdrowia.

Wykonanie badań lekarskich jest swojego rodzaju zabezpieczeniem dla ubezpieczyciela. Rozszerzenia dostępne dla młodszych osób – chroniące na przykład przez chorobami takimi jak miażdżyca, cukrzyca, zawał serca lub udar mózgu mogą być dostępne dla osób starszych – ale w zakresie dopasowanym do stanu zdrowia.

Jeśli wyniki jednoznacznie wykażą naszą świetną kondycję, brak przewlekłych chorób i niskie zagrożenie wcześniej wspomnianymi chorobami, wówczas możemy mieć szansę zabezpieczyć się na ich ewentualność. Możemy jednak spodziewać się niższych świadczeń z powodu ich wystąpienia, ponieważ z każdym rokiem naszego życia ryzyko wystąpienia chorób, mimo naszego dobrego zdrowia, jest coraz wyższe.

Jak zrobić porównanie ofert?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty ubezpieczenia na życie sprawdźmy ubezpieczenie na życie dla seniora z www.rankingubezpieczennazycie.pl i przejrzyjmy dostępne rankingi, opinie oraz podobne oferty. Gdy utkniemy w poszukiwaniach oraz nadmiarze ofert, możemy skorzystać z pomocy porównywarki. Jest to narzędzie, które ma za zadanie znaleźć na podstawie naszych możliwości finansowych oraz oczekiwań podobne oferty, które mogą mieć bardziej korzystne warunki. Dzięki takiej możliwości jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Wyłączenia odpowiedzialności

Warto zwrócić uwagę na Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), a przy określonym wieku również sprawdzić wyłączenia, które mogą spowodować nie wypłacenie z konkretnych przyczyn świadczenia. Wyłączenia najczęściej dotyczą zatajenia przebytych ciężkich chorób, śmierci oraz wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu oraz kilku innych czynników, o których należy pamiętać.

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Naturalna Witamina C - Colyfine.com
(ekstrakt z rokitnika) + Imbir + Kurkuma + Echinacea
Cena:
59,99 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
W sieci znajdziecie dużo porad i specyfików , pomagających na łysienie. Najbardziej zaciekawiły...
Problemy ze snem
Problemy ze snem przede wszystkim mogą być wywołane psychiką lub nieodpowiednim sposobem spania. Najpierw...
szpital prywatny Warszawa
Cześć, czy może ktoś z was korzystał z jakiegoś szpitala prywatnego w Wawie?...
Osłabienie organizmu, blada cera i …
Według mnie to jest braka żelaza w organizmie. Moja Ala też źle wyglądała,...
facebook