Na co zwracać uwagę przy wyborze sali weselnej?

16 maja 2017, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Ślub i wesele to chwile, zaliczające się do tych najpiękniejszych w życiu każdego człowieka i przez wiele lat wraca się do nich myślami. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o tym, czy wspomnienia tego wydarzenia będą miłe, jest właściwe dobranie sali weselnej. To tutaj właśnie zarówno Para Młoda, jak i zaproszeni goście, spędzą najwięcej czasu. Na co zwracać uwagę, żeby uniknąć rozczarowania i przykrych niespodzianek? Podpowiadamy!

Termin i wielkość lokalu

Znalezienie odpowiedniej sali weselnej w Warszawie i zarezerwowanie terminu bywa problematyczne i chociaż w ostatnich latach ilość lokali znacznie się zwiększyła. Na te najlepsze w dalszym ciągu trzeba długo czekać. Warto więc zarezerwować datę minimum pół roku wcześniej. W znalezieniu idealnej sali weselnej z pewnością pomoże Ci serwis Wedding.pl. Pierwszą rzeczą, nad którą należy się zastanowić, planując wesele, jest określenie jego wielkości pod względem ilości osób. Nie musi to być dokładna liczba zaproszonych gości, ponieważ nie jest to możliwe na wczesnym etapie planowania i rezerwowania lokalu (zdarza się, że o kilku członkach dalszej rodziny pierwotnie się zapomniało. Nie wszyscy również finalnie potwierdzą przyjście. Wreszcie, może się okazać, że ktoś zachorował). Chodzi o rząd wielkości: czy będzie to 50 osób, czy też 300. Warto także wziąć pod uwagę, że lepiej prezentować się będzie trochę mniejsza niż za duża sala. Ogromny, aczkolwiek niemożliwy do zapełnienia przez zbyt małą liczbę gości parkiet nie będzie się dobrze prezentował. Zdecydowanie lepiej zaprezentuje się mniejsze pomieszczenie, niemniej wypełnione po brzegi tańczącymi parami.

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest możliwość rozstawienia stołów. W przypadku mniejszych wesel lepiej jest ustawić je w literę U lub L. Z kolei w przypadku dużej liczby gości idealnie sprawdzą się stoliki sześcio lub ośmioosobowe, porozstawiane po całej sali.

Warto także sprawdzić ilość oraz rozmieszczenie toalet (umiejscowienie ich w innym budynku lub piwnicy będzie zdecydowanym minusem tej sali).

Lokalizacja

W przypadku ślubu kościelnego, ceremonia ma miejsce w parafii Panny lub Pana Młodego. Można także, po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia, pobrać się w innej parafii (jeśli ma to odpowiednie uzasadnienie). Przyjęło się, że Nowożeńcy jadą na sesję fotograficzną przed ślubem lub kilka dni po, chociaż wciąż jeszcze zdarza się, że zdjęcia robione są pomiędzy ceremonią a weselem. Tak czy inaczej, warto wybrać lokal położony w miarę blisko kościoła, aby czas przejazdu nie był zbyt długi, a wasi goście nie musieli przedostawać się przez całe, zakorkowane miasto. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest parking. Goście, którzy zostaną zmuszeni do jeżdżenia naokoło i szukania jakiegokolwiek wolnego miejsca postojowego, znajdującego się w pobliżu, nie pojawią się na weselu w szczególnie dobrych humorach. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybierana sala zaopatrzone jest w ogród lub patio. W środku, wiadomo: jest głośno i często duszno. Wasi goście chętnie od czasu do czasu skorzystają z możliwości pooddychania świeżym powietrzem.

Oprócz rozmiarów i położenia, podczas wyboru sali weselnej należy także zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak menu czy obsługa. W internecie znaleźć można przydatne serwisy, oferujące pomocne porady w tym zakresie. Najlepsze portale, jak na przykład Wedding.pl, umożliwiają wyszukanie wymarzonego lokalu w całej Polsce. Wystarczy wskazać konkretne miasto.

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...