URODA I ZDROWIE

Możliwości współczesnej stomatologii estetycznej

29 maja 2020, dodał: Redakcja

Stomatologia estetyczna to zabiegi wykorzystujące wiele dziedzin stomatologii, których zadaniem jest przywrócenie lub nadanie pięknego uśmiechu. Zmiany obejmują nie tylko redukcję przebarwień, wybielanie, ale również zmianę kształtu zębów. Kiedyś o wyglądzie uzębienia decydowały czynniki naturalne i genetyczne, dziś każdy z nas może mieć piękny uśmiech, dopasowany do ogólnych rysów twarzy.

białe zęby

Jakie zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna oferuje zabiegi takie jak: wybielanie zębów, zakładanie licówek, korektę kształtu uzębienia oraz implantacje. Implantacja polega na wymianie zniszczonego zęba (lub uzupełnieniu już obecnego braku) na implant, co pomaga odzyskać piękny uśmiech. Korony na implantach mogą również zapobiegać ścieraniu się i przemieszczaniu zębów w wyniku braku jednego z nich. Pośrednim rozwiązaniem między implantem a licówkami są korony, które zakłada się w przypadku całkowicie zniszczonej korony zęba lub chęci poprawy wyglądu zębów przebarwionych i martwych. Licówki to rodzaj nakładek na zęby, które stosuje się, gdy naturalne są uszkodzone lub nieprawidłowo położone. W małoinwazyjny sposób pozwalają na ogólną poprawę wyglądu. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to skuteczna i bezpieczna metoda. Najczęściej do wybielania stosuje się żel aktywowany pod wpływem promieniowania, którego czas działania jest dopasowywany indywidualnie. Należy także wspomnieć, że gabinet stomatologiczny już nie jest miejscem, który kojarzy się jedynie z bólem. Rozwój anestezjologii pozwolił na przeprowadzanie bezbolesnych zabiegów z użyciem środków znieczulających.

Jakie mogą być przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zbiegi z zakresu stomatologii estetycznej należy wykonywać tylko wtedy, gdy pozwala na to stan zębów i jamy ustnej. Przed zabiegami należy wyleczyć ubytki, tak aby uniknąć powikłań. Zabiegi nie mogą być także wykonywane, jeśli pacjent ma alergię na składniki preparatu wykorzystywanego w trakcie zabiegu. W przypadku stomatologii estetycznej istnieje również ograniczenie wiekowe. Zabiegów nie zaleca się osobom poniżej 16. roku życia. Stomatolog może także odmówić wykonania zabiegu, jeśli stwierdzi, że efekty, jakie osiągnie pacjent, będą nierealistyczne lub niesatysfakcjonujące.

Gdzie można wykonać zabiegi stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna jest możliwa dzięki rozwojowi technologii, specjalnym materiałom oraz doświadczeniu lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie. Więcej informacji na temat nowoczesnych możliwości współczesnej stomatologii znajdziesz na stronie kliniki stomatologicznej Better Clinic mieszczącej się przy ul. Kopernika w Warszawie – https://www.better.clinic/.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Automaty do kawy
Można kupić zwykły automat i też się sprawdzi w niewielkiej firmie... Nie każdy pracownik...
Nazwisko dwuczłonowe
> coolinarna napisał/a: > Przypomina mi się takie nazwisko ze skeczu jakiegoś kabaretu: Smaruj-Rogala. Apetyczne...
Organizacja wesela na świeżym powie…
Świetna sprawa, nie tylko w czasie pandemii. Większy luz i lepsza atmosfera...
Buty dla pana młodego
Będzie tego dnia w centrum uwagi.. Czy naprawdę chce, żeby goście patrzyli...