Modelowanie sylwetki dzięki radiofrekwencji. Jakie są efekty?
czyli jak wymodelować sylwetkę za pomocą fal?
Czy wiedziałaś o tym, że fale radiowe mogą być wykorzystywane do modelowania sylwetki? Radiofrekwencja pozwala zredukować cellulit zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej, a ponadto wspaniale ujędrnia skórę, spłyca rozstępy, a nawet – podnosi pośladki. Przekonajmy się zatem, w jaki sposób energia elektromagnetyczna pozwala wymodelować sylwetkę.
Jak działają fale radiowe?
Po przeczytaniu takiego pytania, możemy spodziewać się niezwykle zawiłych komentarzy wygłaszanych przez fizyków teoretycznych. Ale o wypowiedź poprosiliśmy dr Wojciecha Rybaka z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej, który dobrodziejstwo fal radiowych wykorzystuje w swojej praktyce na co dzień. – Urządzenia medyczne, które emitują fale radiowe, wykorzystują przede wszystkim zjawisko masażu termicznego. Głowica, którą lekarz przykłada do skóry pacjenta, emituje energię elektromagnetyczną wnikającą do kilku centymetrów w głąb ciała i prowadzi do rozgrzania tkanek. I tak, jeżeli lokalna temperatura tkanki przekracza 40 stopni C, to polepsza się krążenie krwi, co z kolei przyspiesza metabolizm. Jednocześnie dochodzi do tzw. lipolizy cieplnej, która skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz prowadzi do modelowania sylwetki. Wspaniały efekt ujędrnienia związany jest natomiast z tym, że kiedy temperatura tkanek kolagenowych zbliża się do 45 stopni C, to odnowa włókien kolagenowych zwiększa się od 5 do 10 razy – tłumaczy specjalista.
Efekty radiofrekwencji
Radiofrekwencja to jeden z najnowszych zabiegów pozwalających wymodelować sylwetkę. Przede wszystkim redukuje ona tkankę tłuszczową, likwiduje cellulit, wyszczupla talię i podnosi pośladki. Ciało jest wymodelowane w sposób bardzo harmonijny. A poprzez pobudzenie włókien do regeneracji, nasza skóra zyskuje młodzieńczą jędrność. Mniej widoczne stają się również rozstępy oraz blizny. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych można również stosować w obrębie twarzy, szczególnie wtedy, gdy chcemy zredukować zmarszczki oraz wysmuklić policzki.
Bezpieczeństwo zabiegu
A czy taki zabieg jest bezpieczny? Mowa przecież o falach radiowych i energii elektromagnetycznej. Otóż urządzenia, które pozwalają wymodelować sylwetkę za pomocą fal, naśladują działanie naszego ciała. Każdy człowiek to mała elektrownia. Zbudowani jesteśmy z substancji, które z kolei składają się atomów, czyli protonów obdarzonych dodatnim ładunkiem elektrycznym, elektronów o ujemnym ładunku oraz neutronów. Fale radiowe, które wnikają w nasze ciało, niejako grupują jony i zmuszają je do przemieszczania się, dzięki czemu w tkankach wytwarzane jest ciepło frykcyjne. Naukowo udowodniono, że owo ciepło pomaga zwalczyć ból wynikający ze skurczy mięśniowych. Stąd też fale radiowe stosowane są z powodzeniem w leczeniu bólu. Radiofrekwencja jest zabiegiem, który pozwala w sposób bardzo bezpieczny wymodelować sylwetkę, twarz oraz złagodzić bóle mięśniowe.
Jak wygląda zabieg?
– Zabieg radiofrekwencji jest zupełnie nieinwazyjny i nie pozostawia żadnych śladów w postaci blizn. Przed zabiegiem pacjent musi mieć oczyszczoną skórę, a u osób bardzo wrażliwych można zastosować krem znieczulający, aby nie odczuwały one delikatnego pieczenia. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia do skóry i kieruje fale elektromagnetyczne, które penetrują tkanki na ustaloną wcześniej głębokość. Na bieżąco śledzona jest temperatura w tkankach, więc nie ma możliwości jakiegokolwiek ich uszkodzenia – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu. A po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć.
Ważne jest jednak, aby w dniu zabiegu i przez kolejne 3 dni stosować dietę ubogą w tłuszcze oraz pić dużo wody. Zalecane jest także intensywne nawilżanie skóry oraz rezygnacja z poważnego wysiłku fizycznego. Nie powinniśmy ponadto korzystać z sauny oraz zażywać gorących kąpieli. Oczywiście tylko przez te cztery dni.
Przeciwwskazania
Jeżeli chcemy wymodelować sylwetkę, to radiofrekwencja jest jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów. Niemniej jednak i tutaj znajdziemy pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Radiofrekwencji nie powinno się oczywiście wykonywać w ciąży i w okresie karmienia. Ze względu na fale elektromagnetyczne zabiegowi temu nie mogą się poddać osoby posiadające stymulator bądź defibrylator serca oraz metalowe implanty wszczepione w miejscu, który ma zostać poddany radiofrekwencji. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, epilepsja czy świeża opalenizna.
Oczywiście zanim poddamy się zabiegowi zostaniemy dokładnie przebadani przez lekarza. A jeżeli jesteśmy na etapie poszukiwania kliniki, która wykonuje takie zabiegi, to zwróćmy uwagę na to, jak nowoczesny sprzęt ona posiada, bowiem może okazać się, że wybierając promocyjną cenę, będziemy musieli zainwestować więcej, bo konieczna będzie większa ilość zabiegów.