Mieszkania wykończone pod klucz – standardem?

26 sierpnia 2013, dodał: PrestigePR
Artykuł zewnętrzny

file1377521882

Wykończenie nowym elementem strategii marketingowej deweloperów

 

Na rynku nieruchomości możemy obserwować nowy trend. Elementem strategii marketingowej firm deweloperskich staje się coraz częściej oferowanie mieszkań z wykończeniem pod klucz w cenie. Jeszcze niedawno taki standard sprzedaży lokali był zjawiskiem rzadkim i dotyczył głównie drogich apartamentów. W Europie zachodniej sprzedaż mieszkań wykończonych to norma, podczas gdy w naszym kraju tendencja do oddawania takich mieszkań ma miejsce dopiero od niedawna.

 

– Jak obserwujemy, wykończenie mieszkania w cenie, które oferujemy w inwestycji Red Park w Poznaniu i na osiedlu Alpha w Warszawie jest dla klientów o wiele bardziej atrakcyjne niż bonusy, czy rabat. Kupujący wybierają jedną z kilku opcji kolorystycznych wykończenia i dostają klucze do gotowego lokalu – wyjaśnia Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.

 

Zwraca uwagę, że to duże ułatwienie dla osób z niską zdolnością kredytową. Jak twierdzi, w obecnej sytuacji, kiedy dostęp do kredytów jest wciąż znacznie ograniczony, to dla klientów szansa na sfinansowanie przez bank zarówno mieszkania, jak i wykończenia. Z tego względu, taki praktyczny bonus w postaci wykończenia jest dla nich o wiele ciekawszy niż inne formy premiowania zakupu, jak wycieczki czy bony zakupowe, itp.       

Zainteresowanie zakupem wykończonych mieszkań jest wśród klientów bardzo duże i niewątpliwie ma wpływ na poziom sprzedaży w inwestycjach, które oferują taki standard lokali. Choć wykończenie mieszkania w cenie proponuje coraz więcej firm deweloperskich to budowanie całych osiedli pod klucz nie jest jeszcze i szybko nie będzie standardem w naszym kraju. Szczególnie jeśli chodzi o inwestycje z segmentu popularnego.

W pewnej perspektywie ma jednak szanse stać się normą, podobnie jak to jest w innych krajach w naszym regionie, m.in. na Węgrzech. Tym bardziej, że w dobie coraz większej mobilności nabywcy mieszkań nie chcą poświęcać czasu na indywidualne wykończenie lokalu, ponieważ biorą pod uwagę możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania.  

W tej chwili odpłatne pakiety wykończeniowe oferowane są w większości inwestycji deweloperskich. Jak deklarują firmy budujące mieszkania, na ich zakup decyduje się co piąty nabywca nieruchomości. Liczba zainteresowanych wykończeniem mieszkania przez dewelopera rośnie, bo ceny proponowane przez deweloperów są coraz bardziej konkurencyjne, w porównaniu z wydatkami, jakie trzeba ponieść kiedy robi się to samodzielnie.

Autor: RED Real Estate DevelopmentMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Real
U mnie Real kupił Auchan ale i tak przestałam tam robić jakiekolwiek...
Czy jesteś pewna/pewny siebie w kon…
Aby nabrać pewności siebie, trzeba po prostu od czasu do czasu wyjść ze strefy...
Tanie dodatki
Akcesoria damskie to subtelne dodatki, które mają moc definiowania i uzupełniania naszego stylu....
Najlepsze preparaty na cerę trądzik…
Szczególnie polecam smarowanie twarzy preparatami zawierającymi olejek herbaciany, różany i lawendowy. Warto wypróbować...