Metody walki z żylakami 

17 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żylaki to nie tylko problem estetyczny – ale także w dużej mierze dosyć niebezpieczny kłopot zdrowotny. Pojawienie się u nas żylaków będzie wiązało się z wieloma nieprzyjemnymi objawami – mowa tutaj chociażby o bólach kończyn czy ciągłym zjawisku ich ciężkości. Tworzą się obrzęki, nie jesteśmy stanie normalnie chodzić i czasami konieczna jest czasowa rezygnacja z pracy – na tyle silny może stać się ból. Pacjentki zwykle rozpoznają u siebie żylaki wtedy, gdy widzą już na skórze konkretne zmiany skórne – a warto zauważyć, że ten objaw pojawia się dosyć późno. 

żylaki

Często po prostu ignorujemy swoje objawy, bo wydaje nam się, że nasz ból nóg to coś normalnego – takie rzeczy warto jednak zawsze kontrolować. Wizyta u flebologa może oszczędzić nam wielu nieprzyjemnych komplikacji. Gdy wiesz już, że Twoim problemem są faktycznie żylaki – nadszedł czas na wybranie konkretnej metody walki z tą dolegliwością. Na szczęście obecnie mamy dosyć duży wybór. 

Skleroterapia i laseroterapia 

Skleroterapia pojawiła się stosunkowo niedawno, ale już teraz skorzystało z niej bardzo wiele kobiet. Polega ona na tym, że do wnętrza chorego naczynia wstrzyknięty zostaje specjalny preparat. Jego zadaniem jest wywołanie stanu zapalnego. Jaki jest tego cel? Efektem będzie tutaj krzepnięcie krwi i zanik żylaka.  

Na podobnych zasadach działa także laseroterapia – zabieg ten charakteryzuje się też tym, iż jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia żadnych widocznych zmian na skórze pacjentki. Tutaj możemy spodziewać się wprowadzenia światłowodu do żyły – następnie wykorzystana zostaje energia świetlna i z jej pomocą można zamknąć niewydolną żyłę. Ponownie mamy więc tutaj do czynienia z tworzeniem się stanu zapalnego i krzepnięciem krwi.  

Leczenie farmakologiczne i operacja 

Farmakologia nie stanowi obecnie metody pozbywania się żylaków – ma ona jednak pomóc kobietom w opóźnieniu ich powstawania. Kto powinien skonsultować z lekarzem taką opcję? Przede wszystkim kobiety, które mają w rodzinie historię tego typu problemów – a także panie walczące z nadwagą. W ten sposób można ograniczyć objawy i wzmocnić swoje żyły. 

Operacja wykonywana jest raczej w ostateczności, chociaż zdaniem wielu lekarzy – jest ona najskuteczniejsza w walce z żylakami. Polega to na pozbyciu się dużych pni żylnych. Niestety nawet usunięcie uszkodzonych żył – wcale nie gwarantuje tego, że żylaki nie nawrócą. Obecnie korzystają z tej metody głównie kobiety, u których pozostałe sposoby walki się nie sprawdziły. Jeśli interesuje Cię usuwanie żylaków Wrocław to miasto, gdzie możesz zapisać się na wybrany zabieg. Sprawdź specjalistów z kliniki Flebetica.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...