„Metoda Joyness” – recenzja

11 stycznia 2013, dodał: milky

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Agnieszka Ornatowska, Alicja Szczyglewska, Elżbieta Fiedorowicz, Elżbieta Szczęsna Dmochowska, Katarzyna Kaczmarek: „Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem”

Naszej codzienności towarzyszą najróżniejsze emocje – jak się zdaje, częściej te negatywne. Tym bardziej pożądana jest radość, stanowiąca główny temat prezentowanej książki. To uczucie bardzo podstawowe, decydujące o jakości naszego życia. Jego brak prowadzi do frustracji, depresji i poczucia bezcelowości istnienia.  Bez radości życia stajemy się też mniej kreatywni i wydajni w codziennych obowiązkach zawodowych.

Pięć autorek – doświadczonych kobiet o szerokich horyzontach i różnorodnych pasjach – uczy nas, jak zauważać pozytywne strony życia. Prezentują metodę własnego pomysłu, która otwiera nas na dążenie do szczęścia poprzez docenianie drobnych przyjemności i odczuwanie radości z pracy czy sposobu spędzania wolnego czasu.

Odpowiadają na fundamentalne pytania:
Jak zerwać emocjonalne blokady, które nie pozwalają nam cieszyć się życiem?
Jak otworzyć się na lepszą komunikację z otoczeniem?
Jak dostrzegać pozytywy we wszystkich aspektach życia?
Jak wpływać na swoje myśli i emocje?

Ta książka zaprasza wszystkich do krainy radości, gdzie rozkwita codziennie pielęgnowane szczęście, a nasze istnienie jest nacechowane harmonią. Każe zatrzymać się we współczesnym pędzie i zastanowić nad tym, jak wygląda nasze życie… Kiedy ostatni raz cieszyliśmy się z czegoś jak dzieci? Metoda JoynessR koresponduje z antycznym epikureizmem – każe nam cieszyć się chwilą. Pozwala wyzwolić w nas tę dobrą energię, która pozytywnie naładuje nasze życiowe „akumulatory” i sprawi, że będziemy odtąd traktowali siebie jak najlepszego przyjaciela. Każdy nadchodzący dzień będziemy witać z nadzieją, że zdarzy się coś przyjemnego…
Zapraszam wraz z autorkami na słoneczną stronę życia – też poznajcie i wprowadźcie w życie tę metodę, a będziecie szczęśliwsi!

Justyna M.

Książkę poleca Wydawnictwo SENSUS – można kupić ją tutaj:

http://sensus.pl/ksiazki/metoda-joyness-jak-zapomniec-o-smutku-i-cieszyc-sie-zyciem-agnieszka-ornatowska-alicja-szczyglewska-elzbieta-fiedorowicz-elzbieta-szczesna-dmochowska-katarzyna-kaczmarek,kosmut.htm

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...