Medycyna estetyczna – zabiegi. Na jakie problemy mogą pomóc?
Jeszcze do niedawna poprawianie urody było czymś wstydliwym, teraz do poddawania się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej przyznają się nie tylko celebryci, ale także zwykli ludzie z naszego bliskiego otoczenia. Nie ma bowiem nic złego w poprawianiu urody. Odpowiednio dobrany zabieg potrafi wyleczyć z kompleksów i poprawić samopoczucie. Sprawdź, jakie są rodzaje zabiegów medycyny estetycznej i w jakich przypadkach warto się im poddać.
Medycyna estetyczna – definicja
Medycyna estetyczna to interdyscyplinarna dziedzina medycyny, obejmująca mało inwazyjne metody poprawiania urody. Jest działem medycyny z pogranicza chirurgii plastycznej i kosmetologii.
W ramach zabiegów podejmowane są działania zapobiegawcze zorientowane na profilaktyce starzenia się skóry lub rekonstrukcji mającej na celu przywrócić stan sprzed tego procesu. W konsekwencji poprawa ma być widoczna zarówno w zakresie urody, jak i jakości życia.
Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna – czym się różnią?
Choć zarówno chirurgia plastyczna, jak i medycyna estetyczna obejmują podobny zakres działań, a cel należących do jednej i drugiej grupy zabiegów jest niemal identyczny, to jednak dziedzin wykorzystuje inne metody niwelowania powstałych w obrębie ciała defektów. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej – zabiegi medycyny estetycznej zabiegi mogą być przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym i nie wymagają użycia skalpela. Narkoza nie jest konieczna, a powrót do formy najczęściej zajmuje raptem kilka dni.
W przypadku medycyny estetycznej inny jest także cel podejmowanych działań. Wszelkie zabiegi mają za zadanie przede wszystkim stymulować naturalne procesy komórkowe lub zmniejszać oznaki starzenia. Z kolei chirurgia plastyczna w dużym stopniu ingeruje w ciało, trwale zmieniając jego wygląd.
Zabiegi medycyny estetycznej
Poniżej znajdziesz 4 przykładowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dowiedz się, jakie są wskazania do ich wykonania i jakie efekty dzięki nim można uzyskać.
Mezoterapia igłowa
Jest to bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda leczenia różnych problemów skórnych. W ramach zabiegu wstrzykiwane są małe dawki substancji leczniczych w miejsca, które tego najbardziej wymagają. Bezpośrednim wskazaniem do jego wykonania jest m.in.:
• występowanie zmarszczek płytkich lub głębokich,
• nadmiernie przesuszona skóra,
• skłonność do trądziku.
Zabieg niesie za sobą natychmiastowy rezultat – skóra jest widocznie nawilżona i rozświetlona, robi się bardziej jędrna i elastyczna. Następuje niemal całkowita redukcja płytkich zmarszczek, zredukowane zostają także zmarszczki głębokie. Efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez długi czas.
Osocze bogatopłytkowe
Zabieg naturalnie odmładzający i regenerujący skórę. Bogate w czynniki wzrostu osocze bogatopłytkowe stymuluje powstawanie kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyspiesza produkcję nowych komórek naskórka. Zabieg polecany jest przy zmianach takich jak:
• zmarszczki,
• bruzdy,
• fałdy,
• niejednolity koloryt skóry,
• trądzik różowaty,
• atopowe zapalenie skóry,
• blizny,
• rozstępy
Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym następuje poprawa elastyczności, gęstości i napięcia skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Ponadto skóra jest lepiej ukrwiona i nawilżona – wygląda na młodszą.
Lipoliza iniekcyjna
To zabieg alternatywny dla chirurgicznej liposukcji. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu powodującego rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Zabieg polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wskazaniem do lipolizy iniekcyjnej jest:
• nadmiar tłuszczu w obrębie ciała (kark, ramiona, plecy, brzuch, biodra, pośladki, uda),
• nadmiar tłuszczu w obrębie twarzy (worki pod oczami, podwójny podbródek).
W przebiegu zabiegu komórki tłuszczowe pękają, a uwolniony z nich tłuszcz jest rozkładany przez organizm w procesie przemiany materii. O ile nie nastąpi gwałtowny przyrost masy ciała, efektami zabiegu będzie można cieszyć się przez długi czas.
Biorewitalizacja Jalupro
Jest to kuracja z wykorzystaniem preparatów zawierających wysokie stężenie kwasu hialuronowego oraz kompleks aminokwasów. Główne wskazania do zabiegu biorewitalizacji Jalupro:
• głębokie zmarszczki,
• bruzdy i fałdy,
• skóra poszarzała i pozbawiona blasku,
• skóra cienka,
• skóra mało elastyczna i mało jędrna,
• skóra nadmiernie przesuszona.
Biorewitalizacja Jalupro przywraca skórze utracony blask i elastyczność oraz zapobiega utracie jej jędrności. W widoczny sposób redukuje zmarszczki, zapobiega degradacji kolagenu i elastyny. Zmniejsza blizny potrądzikowe, jak i rozstępy.
Wszystkie opisane wyżej zabiegi wykonasz w gabinecie medycyny estetycznej w Opolu – Laser Beauty. Usługi świadczone są przez wykwalifikowanego kosmetologa z dużym doświadczeniem. Aby poznać więcej szczegółów na temat wspomnianych zabiegów i umówić się na wizytę, odwiedź stronę gabinetu: Laser-Opole.pl.