Medycyna estetyczna – niezastąpiona w modelowaniu sylwetki

21 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Szczupła, zadbana sylwetka to marzenie wielu z nas. Jak je osiągnąć? Co zrobić, by doścignąć upragniony ideał? Oczywiście najważniejszy jest zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nic nie zastąpi bowiem prawidłowego żywienia i regularnych treningów. Warto jednak skorzystać również z możliwości, jakie daje nam współczesna medycyna estetyczna. Dzięki niej możemy skutecznie i bez wyrzeczeń wymodelować swoją sylwetkę. Z jakich zabiegów najlepiej skorzystać i jakie uzyskamy dzięki nim efekty?

Cel: wyszczuplenie

Większość zabiegów medycyny estetycznej ma na celu wyszczuplenie sylwetki lub jej poszczególnych partii. Najczęściej komórki tłuszczowe gromadzą się w warstwie podskórnej naszego ciała, a więc łatwo jest do nich dotrzeć i zniszczyć za pomocą różnorodnych technik. Czasem rozpuszcza się ich powłokę, niekiedy zaś rozbija się je za pomocą światła lasera lub fal ultradźwiękowych. Efekt? Na zawsze zniszczone komórki tłuszczowe, które wydalane są z naszego organizmu!

Modelowanie = odchudzanie?

Należy pamiętać o tym, że modelowanie nie jest odchudzaniem i żaden zabieg medycyny estetycznej nie zapewni nam idealnej sylwetki. Pozwoli jednak pozbyć się nieestetycznych wałeczków w tych partiach ciała, w których nie poskutkowały treningi oraz dieta.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem modelującym lekarz chirurg przeprowadzi z nami dokładny wywiad i zaleci przeprowadzenie niezbędnych badań. Konieczne będzie sprawdzenie podstawowych parametrów, pomiar ciśnienia krwi i poddanie się szczepieniu przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. By rezultaty zabiegu były jak najlepsze, już kilka tygodni wcześniej zaleca się poddanie się masażom (klasycznym lub limfatycznym) oraz dietę ubogą w tłuszcze. Oczywiście sposób przygotowania do zabiegu i zalecone przez lekarza badania mogą się różnić w zależności od tego, jakiemu zabiegowi zamierzamy się poddać.

Gdzie przeprowadzić zabieg?

Zabiegi modelujące sylwetkę zwykle są poważną interwencją chirurgiczną i ważne jest, by były przeprowadzane przez chirurga plastycznego z dużą wiedzą i doświadczeniem. Podobnie, jak w sytuacji, gdy planujemy założenie aparatu ortodontycznego, nie wystarczy wpisanie w wyszukiwarce hasła „najlepsze aparaty ortodontyczne dla dorosłych” – konieczny będzie dokładny research i osobista wizyta w wybranej placówce. Warto również skorzystać z rekomendacji znajomych, sprawdzić zatrudnioną w ośrodku kadrę i cenę zabiegu – zbyt niska powinna wzbudzić nasze podejrzenia! Możemy również skorzystać z przeznaczonego dla zainteresowanych ofertą polskich klinik i placówek medycznych portalu tourmedica.pl.

Choć w dążeniu do szczupłej, pięknej sylwetki dieta i ruch są niezastąpione, swoje starania warto wspomóc możliwościami, jakie dają nam nowoczesne, zaawansowane technologie. Te, w rękach doświadczonego chirurga plastycznego, z całą pewnością pomogą nam osiągnąć upragniony cel i cieszyć się swoim ciałem w nowej, atrakcyjnej odsłonie!

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

dobra lokówka
Szukam lokówki, co się Wam sprawdziło? Jakie modele polecacie? Czy istnieją lokówki...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
A jak szybko widać efekt końcowy? Od razu? Czy jest jakaś opuchlizna czy coś?
Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla ch…
Myślę, że w tym roku nie będzie tego wakacyjnego festiwalu, ale za rok...
prezent na imieniny
Ja myślę, że fajnym pomysłem na prezent jest ... taki ze słodyczami!