Meble przyjazne dzieciom – czym powinny się charakteryzować?

26 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pokój dziecka powinien stanowić przestrzeń dostosowaną do jego potrzeb, które zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego przy urządzaniu wnętrza należy brać pod uwagę estetykę i funkcjonalność mebli, ale nie można zapominać również o kwestii bezpieczeństwa. Jakie meble są najlepsze dla dzieci?

Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu

Ciekawość dzieci i chęć samodzielności sprawiają, że nie trudno o wypadek, dlatego ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa w pokoju. Nawet niemowlę potrzebuje mebli wysokiej jakości – leżąc w łóżeczku, może zrobić sobie krzywdę. Kupując meble dla dzieci, sprawdź, czy mają odpowiednie atesty potwierdzające zgodność jakości z normami europejskimi. Dzięki temu zyskasz pewność, że w łóżeczku szczebelki są w odpowiednich odległościach, a wszystkie konstrukcje mebli wyróżniają się solidnością i stabilnością.

Gdy dziecko zaczyna chodzić, a nawet już na etapie raczkowania, trzeba zwrócić uwagę, aby niemożliwe było przewrócenie się mebli. Uderzenie lub próba wspięcia się na nie nie mogą stwarzać zagrożenia. Bezpieczne meble dziecięce pozwalają na czerpanie radości z eksplorowania otoczenia.

Praktyczne aspekty wyboru mebli

Solidne i mocne mebelki dla dzieci to podstawa, dlatego warto wybierać konstrukcje wykonane z drewna. Zakup drewnianych mebli u sprawdzonych producentów gwarantuje gładkie powierzchnie bez zadziorów, a więc bez ryzyka wbicia sobie drzazgi przez pociechę. Jeżeli chcesz zadbać jeszcze lepiej o zdrowie swojego dziecka, zdecyduj się na meble sosnowe. Tę opcję powinni rozważyć przede wszystkim rodzice alergików.

Drewno sosnowe wyróżnia się właściwościami antystatycznymi, przez co powierzchnia mebli nie pokrywa się szybko kurzem. Kurz jest naturalnym środowiskiem roztoczy. Gdy nie kumuluje się szybko, roztoczy jest mniej, a to ich odchody wywołują reakcje uczuleniowe. Dobry producent mebli dziecięcych doskonale o tym wie, dlatego na stronie marki Pinio – https://www.pinio.com.pl – znajdziesz kolekcje wykonane również z tego gatunku drewna. Ponadto marka korzysta z wysokogatunkowego, wytrzymałego drewna bukowego. Drewniane meble to gwarancja trwałości.

Funkcjonalność mebli dziecięcych

Solidnie wykonane meble służą przez wiele lat, dlatego w momencie narodzin dziecka warto wybrać warianty, które posłużą również, gdy podrośnie. Pinio meble dla dzieci to między innymi łóżeczka z opcją przekształcenia w tapczanik. Dzięki temu wymiana miejsca do spania nie będzie potrzebna zbyt szybko. Nie należy obawiać się zakupu komody z przewijakiem wmontowanym na stałe, ponieważ w późniejszym czasie blat będzie mógł służyć jako rodzaj półki na różne przedmioty, a obramowanie przewijaka zabezpieczy je przed spadaniem.

Funkcjonalne meble dla dziecka to również warianty wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Szuflada pod łóżeczkiem przyda się do przechowywania pościeli lub innych gadżetów niezbędnych do opieki nad dzieckiem. W przypadku małego pokoju dla starszego dziecka dogodną opcją będzie łóżko połączone z biurkiem. Praktyczne rozwiązanie stanowią ponadto różnego rodzaju skrzynie i przesuwne szafki na drobiazgi.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.