Matura z języka angielskiego – jak wybrać dobre repetytorium? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Matura z języka angielskiego – jak wybrać dobre repetytorium? 

22 kwietnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości to spore wyzwanie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Naukę warto rozpocząć wraz z początkiem roku szkolnego. Systematyczne poszerzanie wiedzy, regularna praktyka i ćwiczenia dadzą efekty w postaci wysokiego wyniku maturalnego. Z jakich pomocy dydaktycznych korzystać? Oto kilka porad jak wybrać dobre repetytorium.

Kobieta, Stojąca W Korytarzu, Trzymając Książkę

Na co zwrócić uwagę – porady dla ucznia

Maturzyści oprócz nauki w szkole powinni poszerzać wiedzę również we własnym zakresie. Samodzielna praca zaprocentuje, a praktyczne ćwiczenia i powtórki materiału dodadzą pewności przed przystąpieniem do egzaminu. Repetytoria maturalne to doskonały wybór, żeby mieć wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. Na co zwrócić szczególną uwagę przed wyborem odpowiedniego podręcznika?

Aktualność

Bardzo ważnym jest, by wybrane kompendium było aktualne. Z biegiem czasu podstawa programowa i wymogi zmieniają się. Warto sprawdzić datę wydania i upewnić się, że zawarta wiedza jest zgodna z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zakres wiedzy

W zależności czy decydujesz się na napisanie matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym czy rozszerzonym sprawdź, które repetytorium oferuje wybrany zakres. Niektóre podręczniki przygotowane są dla obu poziomów. Dzięki temu podczas pracy nad materiałem możesz poszerzać swoją wiedzę z różnych zakresów.

Ćwiczenia

Sprawdź i porównaj które repetytoria zawierają dużą ilość ćwiczeń próbnych i zadań do wykonania. Oprócz solidnej dawki wiedzy dobre podręczniki powinny być wypełnione przykładami. Arkusze próbnych matur i zeszyty ćwiczeń z odpowiedziami pozwolą na samodzielną weryfikację zdobytych umiejętności. Im więcej praktycznej nauki tym lepiej. Takie repetytoria znajdziesz na https://www.macmillan.pl/repetytoria-maturalne.

Dodatkowe materiały

Repetytorium z angielskiego to nie tylko książka. Warto, żeby wybrane przez ciebie kompendium dostępne było również w wersji cyfrowej. Dostęp do wiedzy na smartfonie lub tablecie pozwoli na naukę w dowolnym miejscu i czasie. Oprócz tego do niektórych podręczników stworzone dostały dedykowane aplikacje mobilne. Znajdziesz w nich m.in. interaktywne zadania leksykalno-gramatyczne, dzięki którym możesz powtarzać materiał w drodze do szkoły lub listy słówek z każdego rozdziału podręcznika.

Repetytorium maturalne – wybór dla nauczyciela

Repetytorium w formie podręcznika jest przydatną pomocą w pracy nauczyciela. Warto zaopatrzyć się w dobre kompendium, które dzięki uporządkowanej wiedzy pomoże w tworzeniu planu nauczania. Można wybrać podręcznik w wersji wieloletniej – dzięki takiej formie naukę można rozplanować już od pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Zgodność z Nową Maturą

Centralna Komisja Egzaminacyjna w marcu 2021 roku wydała Informator Maturalny przedstawiający zmiany w egzaminie maturalnym z języka angielskiego w roku szkolnym 2022/2023. Koniecznym jest zatem zaopatrzenie się w materiały dydaktyczne zgodne z nowymi wytycznymi. Warto wybrać więc najnowsze podręczniki zawierające kompletną widzę.

Książka nauczyciela

Wybierając repetytorium maturalne dla swoich uczniów warto wybrać te, które oferuje dodatkowo książkę dla nauczyciela. Taka pomoc będzie nieocenionym wsparciem przy pracy. Zawierać może dodatkowe materiały video i audio, gotowe karty z ćwiczeniami dla uczniów i dodatkowe zestawy poleceń prac pisemnych.

Dodatkowe materiały

Polecamy wybrać podręcznik, który oferuje wersję cyfrową oraz dodatkowe materiały online. Dzięki nim zajęcia będą bez problemu mogły odbywać się zarówno stacjonarnie jak i hybrydowo czy zdalnie. Mobilne aplikacje dedykowane wybranemu repetytorium ułatwią pracę na lekcji. Z łatwością wyświetlisz materiał z podręcznika na tablicy interaktywnej, włączysz film video lub nagranie audio. Oprócz tego niektóre podręczniki oferują generatory testów – przeprowadzenie sprawdzianów z danego działu, również online, stanie się o wiele prostsze.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Strony internetowe
A ja lubię strony o innych krajach, teraz czytam o Gruzji.
Firany. Jakie wybrać
U mnie są muslinowe firany.
Sztywność stawów , reumatyzm
Kolagen też trzeba uzupełniać żeby stawy nie sztywnialy.
Czy każdy facet to oszust i kłamca?…
Ponoć w USA 30 procent kobiet to singielki właśnie z powodu braku odpowiednich facetów.. .