Materace dostępne w Wałbrzychu – kiedy stary wymienić na nowy?

19 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Materac to jeden z najintensywniej użytkowanych przedmiotów, które posiadamy w domu. To zupełnie naturalne, że po upływie pewnego czasu traci swoje pierwotne właściwości. Eksperci mówią, że wymianę materaca do spania należy przeprowadzać mniej więcej co 7-10 lat, a w niektórych wypadkach jeszcze częściej. Skąd możemy zatem wiedzieć, że to już czas, by stary materac wymienić na nowy?

materac do spania

Fizyczne zużycie materaca – po czym je rozpoznać?

W wypadku materacy do spania można mówić o ich zużyciu fizycznym oraz higienicznym. Zajmijmy się pokrótce tym pierwszym zagadnieniem. Po czym można rozpoznać fizyczne zużycie materaca? Na niekorzyść używanego modelu świadczą wszelkie ubytki we wkładzie, dziury, odkształcenia czy nierówności powierzchni. Charakterystyczne jest na przykład wyraźne wgłębienie w centralnej części materaca. Jeśli zauważymy je w posiadanym modelu, koniecznie powinniśmy rozejrzeć się za nowym. Zużyty materac uniemożliwia komfortowy i zdrowy sen. Kiedy wkład traci elastyczność i sprężystość, przestaje zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Gdy ciało zapada się w materac, mięśnie muszą stale pracować, by utrzymać je w linii prostej. Następstwem tego mogą być poranne bóle i skurcze. Co jeszcze świadczy o tym, że nasz materac nie jest już w dobrym stanie? Warto zwrócić uwagę na to, czy podczas leżenia nie czujemy wbijających się w ciało sprężyn – w wypadku materacy sprężynowych – albo grudek i twardszych miejsc – w materacach piankowych.

 

 

Co zrobić, jeśli stwierdzimy, że posiadany przez nas materac stracił swoje właściwości? Najlepiej jak najszybciej kupić nowy! Chodzi bowiem nie tylko o nasz komfort, ale przede wszystkim o zdrowie. Jeśli postawimy na produkty wysokiej jakości, na przykład materace dostępne w Wałbrzychu marki Hilding, wtedy możemy mieć pewność, że zakupiony model posłuży nam przez szereg lat. Gdy wolimy materace piankowe, możemy wybrać model Hilding Rumba wykonany z termoelastycznej i wysokoelastycznej pianki. Starannie wyselekcjonowane, dobre gatunkowo i solidne komponenty przez długi czas zachowają swoje właściwości. Jeśli natomiast poszukujemy materaca o konstrukcji sprężynowej, możemy wybrać model kieszeniowy Hilding Cha-Cha. Innowacyjna pianka Velvet Touch zapewnia doskonałą sprężystość i cechuje się wyjątkową trwałością. Zwróćmy uwagę na materace w sklepie online materacewalbrzych.pl.

Czym jest higieniczne zużycie materaca?

Wysokiej jakości materac może służyć nam nawet przez kilkanaście lat i nadal nie mieć żadnych widocznych oznak zużycia. Czy to oznacza, że nie musimy martwić się jego wymianą? Niekoniecznie. Jak wspomniano wcześniej, materac może zużyć się nie tylko pod względem fizycznym, ale również higienicznym. Po pewnym czasie po prostu przestaje być zdrowym i komfortowym miejscem do codziennego wypoczynku, a staje się siedliskiem bakterii i roztoczy. Podczas snu nie tylko pocimy się, ale także tracimy fragmenty naskórka, włosów i paznokci. Oprócz tego w materacu gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia, na przykład sierść naszych zwierząt domowych. Spanie na zużytym higienicznie podłożu może powodować alergię, podrażnienia skóry, a nawet być przyczyną porannego kaszlu bądź kataru. Dlatego to niezwykle ważne, by regularnie kontrolować stan swojego materaca. Kiedy chcemy zakupić nowy model, wybierzmy taki, który umożliwia odpowiednią wentylację całego wkładu, dla przykładu Hilding Electro. Dzięki temu przez długi czas będziemy mogli cieszyć się jego świeżością, a dbanie o czystość materaca będzie znacznie łatwiejsze. Zarówno materace dostępne w Wałbrzychu, jak i w Elblągu oferowane przez Hilding odznaczają się świetnymi właściwościami. Gdy nasz stary model wymaga wymiany, sprawdźmy materace w sklepie online materaceelblag.net.pl i wybierzmy produkt, który zostanie z nami na lata!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz