Masaż skóry głowy na przerzedzone włosy

7 lutego 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Przerzedzanie się włosów jest oznaką tego, że zaczyna się proces łysienia. Ma to związek z zachowaniem równowagi pomiędzy włosami wypadającymi a tymi w fazie wzrostu.

Fazy wzrostu włosów

Wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów. Pierwsza faza, to faza aktywnego wzrostu – w mieszkach włosowych dochodzi do szybkiego podziału komórek, a włosy wyrastają. Jest to proces dosyć powolny, ponieważ włosy rosną z szybkością jednego centymetra miesięcznie. Kolejną fazę wzrostu, która zaczyna się po w okresie od trzech do sześciu lat, jest faza inwolucji. Faza inwolucji jest krótkim okresem pomiędzy wzrostem włosa, a jego wypadnięciem. Ostatnia, trzecia faza, jest fazą włosa martwego. Trwa ona zaledwie kilka miesięcy, w tym czasie włos nie rośnie, ale jeszcze nie wypada – dzieje się to dopiero w końcowym okresie tej fazy. Po fazie włosa martwego w mieszkach włosowych dochodzi ponownie do rozpoczęcia procesu podziału komórek.

Problemy z przyrodzeniem włosów zaczynają się wtedy, kiedy zachwiana zostaje równowaga między włosami, które znajdują się w fazie włosa martwego, a tymi które znajdują się w fazie wzrostu. Łysienie plackowate zazwyczaj zaczyna się od okolicy skroniowej lub od czubka głowy i początki tego procesu bardzo łatwo przeoczyć. Dlatego też w chwili, kiedy zaczynamy reagować, łysienie jest dosyć zaawansowane.

Masaż skóry głowy na wypadanie włosów u mężczyzn

Masaż skóry głowy jest dosyć prostym zabiegiem, który wykonać może każdy. Do jego wykonania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani kosmetyki, wystarczą nasze własne palce. Włosy należy podzielić na kilka sekcji i dokładnie rozczesać. Warto pamiętać o tym, że rozczesywanie włosów należy zacząć nie od góry, ale od końcówek, a następnie delikatnie iść ku górze. Dzięki temu podczas rozczesywania wyrwiemy mniej włosów i nawet jeśli będą one mocno splątane, to uda nam się powoli je rozsupłać. Masażem należy objąć całą skórę głowy, jednak najlepiej zacząć od okolicy skroniowych, a następnie delikatnie, kolistymi ruchami, masować ku górze i następnie przejść w kierunku karku. Do masowania skóry głowy wykorzystać można własne palce lub specjalne masażery. Masażer zbudowany jest zwykle z kilku połączonych ze sobą drucików, które zaokrąglone są na końcach – dzięki temu nie drapią i nie uszkadzają skóry głowy.

Produkty do masażu

Podczas wykonywania masażu skóry głowy warto wykorzystać naturalne produkty pielęgnujące, które przyspieszą porost włosów i wzmacnią mieszki włosowe. Najlepiej sprawdzają się naturalne oleje.

Jakie oleje stosować do masażu skóry głowy?

Do masażu skóry głowy najlepiej sprawdza się olej kokosowy. Olej kokosowy wyciskany jest z miąższu owoców palmy kokosowej, na rynku dostępne są oleje rafinowane i nierafinowane. Te pierwsze pozbawione są zapachu i mają mniej składników aktywnych oraz witamin, olej nierafinowany ma charakterystyczny kokosowy zapach i bardzo dobrze wzmacnia włosy oraz nawilża skórę głowy. Ten produkt jest polecany do masażu skóry głowy przede wszystkim dlatego, że ma bardzo małe cząsteczki, które są w stanie przeniknąć do środka skóry oraz włosów, a tym samym dogłębnie odżywić. Stosować można także inne oleje, takie jak olej rycynowy, olej z nasion marchwi, olej z pestek malin, olej makadamia czy olej jojoba.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Masaż skóry głowy na przerzedzone włosy

  1. avatar Maja pisze:

    To jest świetny sposób oprócz tego, że pomaga w ukrwieniu to jeszcze świetnie relaksuje :)
    Na przeżadzone włosy polecam spróbować maskę na porost włosów ale też i hamuje i ich nadmierne wypadanie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...