Marcowe magazyny Media Service Zawada

2 kwietnia 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasopismo dziecięce może stać się elementem, który wiąże treść przeżyć dziecka w domu rodzinnym z tym, co odbiera ono w innych mediach, a co dotyczy różnorodnych faktów i zjawisk, które zachodzą w środowisku społecznym i przyrodniczym. Ilustracje w dziecięcych magazynach są dla dziecka pewnego rodzaju budulcem wyobrażeń, są konkretem, który wzbogaca dziecięce spostrzeżenia i pomaga je łączyć w związki oraz pomaga rozumieć fakty i sytuacje. Gazetki dla dzieci są również narzędziem wychowania czytelniczego.

 

Magazyny skierowane do dzieci istotnie wzbogacają rynek prasowy, dostarczając edukacji i rozrywki najmłodszym czytelnikom. Edukacyjna strona wydawanych cyklicznie magazynów obejmuje opowiastki i komiksy, zabawy do pisania i liczenia, rebusy, zagadki, kolorowanki oraz różne ciekawostki i informacje o zwierzętach czy naturze. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów magazynów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców oraz magazyny uniwersalne z ulubionymi bohaterami znanych kreskówek. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią, Maksem, Kasjanem i Aleksem przedstawiamy nowe numery popularnych magazynów od Media Service Zawada.

 

Magazyn Nick. Jr. 2/2022

Nick Jr. to stacja o profilu dziecięcym z ofertą programową dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a także do ich rodziców. Na antenie prezentowane są interaktywne, pobudzające wyobraźnię animacje, które łączą zabawę z edukacją. Programy nie tylko bawią najmłodszych, ale również w nowoczesny i ciekawy sposób uczą. Dzieci mają okazję poznać podstawy języka angielskiego, wzory matematyczne, a także kulturę i historię Chin. Stacja nadaje przez 24 godziny na dobę, wyłącznie w języku polskim.

Magazyn Nick Jr. Media Service Zawada adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał w oparciu o licencje z ramówki stacji Nick Jr., m.in. takie jak: Psi Patrol, Blaze i megamaszyny, Dora poznaje świat, Ben 10, Świnka Peppa, Umizoomi, Barbapapa szczęśliwa rodzinka, czy Bąbelkowy świat Gupików. W każdym numerze magazynu znajdują się opowiadania i mnóstwo zabaw aktywizujących: odnajdywanie elementów na stronie, kolorowanki, rysowanie, łączenie w pary, nauka pisania, a także konkursy w formie zabaw z ulubionymi bohaterami.

 

Wydanie lutowe magazynu Nick. Jr. Media Service Zawada złożone jest z dwóch gazetek – magazynu oraz książeczka z zadaniami Kraina Wynalazków (Rusty Rivets). Magazyn poświęcone jest bohaterom Psiego Patrolu, Bąbelkowym Gupikom, Rycerskiej Nelli, Blaze, Baby Shark oraz Top Wing. W numerze: Misja Start – zadania logiczne wraz z bohaterskimi pieskami, W myjni – testy na spostrzegawczość, Prawda czy fałsz – czyli zabawa pod tytułem Jak dobrze znamy bohaterów Psiego Patrolu, Eksperymenty Blue – łączenie smakołyków z ich fragmentami oraz łączenie kropek, Bohaterowie na ratunek – ogromny, poplątany labirynt tras z bohaterami Ptasiej Akademii, Poszukiwania Bąbla – zabawa na spostrzegawczość ze szczeniakiem Bąblem, Porządki w skrzynce – krzyżówka z narzędziami Rubble’a, Na fali z Zumą – dopasowywanie brakujących części obrazka, Śpiewająca ekipa – wyszukiwanka różnic na obrazkach, Na zdrowie – zabawy w ogródku z Marshallem, Wyspa Zaginionego Skarbu – mini komiks i zabawy z Blaze.

Książeczka z zadaniami Kraina Wynalazków (Rusty Rivets) to mnóstwo kreatywnych zadań edukacyjnych dla dzieci, w tym kolorowanki, labirynty, łączenie w pary, rysowanie po śladzie, łączenie kropek i cały zestaw naklejek, które można dopasowywać do odpowiednich cieni. Zabawa i nauka, a jednocześnie bardzo kreatywne spędzanie czasu z ulubionymi bohaterami z kreskówek.

 

Do magazynu dołączone są dwa dodatkowe prezenty (oprócz dodatkowej książeczki), tj. gwizdek z naklejkami oraz zegarek z grą. Zegarek pasuje na wszystkie małe łapki i jest niezwykle ciekawym gadgetem, szczególnie dla dzieci, które nie znają się jeszcze na godzinach, a chciałyby nosić zegarek. Idealna zabawa w poczekalni i autobusie – dziecko z takim zegarkiem nigdy się nie nudzi. A gwizdek, cóż jest głośny i kolorowy. I myślę, że już to wystarczy za rekomendację.

 

L.O.L. Surprise! 2/2022 (luty)

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

 

W najnowszym numerze L.O.L. Surprise! dzieci będą mogły poznać Holidaze, która uwielbia obdarowywać swoje psiapsi i nosić topazowy diadem, który dzieci mogą na nowo zaprojektować. Gazetka to także czas na zabawę z licznymi zadaniami i łamigłówkami. Na dzieci czeka wyszukiwanka prezentów, liczenie czapeczek, błyskoteka, labirynt z płytą w roli głównej, łączenie zdjęć, wypełnianie arcydziury, rozpoznawanie lalek, łączenie kropek i mnóstwo kolorowanek. Dzieci będą też mogły przeczytać o sekrecikach przyjaźni totalnych BFF, rozwiązać Quizik i poznać swoją nową stylóweczkę oraz wybrać klub, do którego lepiej pasują. Inne zadania to również: Futrastyczne zwierzaki (łączymy cienie), Śnieżne Focie (odszukiwanie różnic), Roztrzaskany (składanie ekranu roztrzaskanego telefonu), Neonowe Love (labirynt ziomeczków) i tworzenie zabawnych tekstów do zdjęć według scrapbooking. Na dzieci czeka też ogromny quiz pt.: Czy masz magiczną moc? oraz fantastyczne kolorowe plakaty i konkurs z nagrodami.

 

Do magazynu dołączone są 2 prezenty: w tym magnesy na lodówkę (oraz prezent niespodziankę, np. notes królowej lub miniportmonetka prawdziewj gwiazdy w miksie szalonych kolorów). W naszym zestawie – blady róż dla prawdziwej małej księżniczki. Drugim prezentem są fantastyczne magnesy na lodówkę wraz z akcesoriami dotworzenia dowolnych stylizacji.

 

Magazyn Scooby-Doo 2/2022 (marzec)

Scooby-Doo to bardzo popularny serial animowany opowiadający o perypetiach wiecznie głodnego, tchórzliwego, lecz bardzo sprytnego psa Scooby’ego i jego ludzkich przyjaciół: Kudłatego, Freda, Daphne i Velmy, czyli nieskończona ilość opowieści o łowcach tajemnic, duchów i potworów. Śledztwa w sprawie tajemniczych wydarzeń zawsze kończą się udaremnieniem złych poczynań i ujawnieniem osoby przebranej za potwora. Już kilka pokoleń wychowało się na bajkach z tej serii, nie dziwi więc nikogo, że brązowy dog i jego przyjaciele bawią także osoby dorosłe.

 

Pełne barwnych ilustracji i zabawnych sformułowań magazyny i książeczki Media Service Zawada zachęcają do wspólnego czytania i są miłą odmianą od śledzenia przygód Scooby-Doo w telewizji. Magazyn Scooby-Doo to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają uroczego i niezwykle zabawnego psa detektywa. Jest jednym z najbardziej popularnych miesięczników dla dzieci, a pomysły czytelników są nie mniej zwariowane niż przygody Tajemniczej Spółki. Na łamach pisma czytelnicy znajdują opowiadania, gry, zabawy i zagadki, a także konkursy z supernagrodami. Tytuł od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią i uwagą dzieci. Do każdego numeru dołączony jest ciekawy prezent nawiązujący do świata i bohaterów kreskówki.

 

W najnowszym numerze dzieci na 35 stronach będą mogły poznać Licho dnia (Kudłaty przepytuje Potwora z Bagien), przeczytać komiks pt. Sprawa warta kichnięcia (Czy choroba Velmy przeszkodzi w rozwiązaniu sprawy?) oraz Aniwye (z serii Podręcznik potworów Velmy), ruszyć tropem Potwora z Bagien rozwiązując kolejne zadania logiczne i na spostrzegawczość, narysować Postrach Moczarów, wyłapać wszystkie stwory podczas przechadzki po lesie, wykonać wykreślankę literową i poznać potworną słabość Potwora z Bagien, podjąć pilne zadanie dla paleontologa i znaleźć tropy dinozaurów, sprawdzić, czy mamy niezamuloną pamięć i sprawdzić się w zadaniach. Na młodych wielbicieli Scooby-Doo czeka też nowy niesamowity konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Dodatkowo dzieci mogą się bawić bez końca dołączonymi do magazynu zabawkami, bowiem na dzieci czeka 1 z 4 prezentów (czerwona gaśnica na wodę, strasznie fajne kameleony lub brzydka niespodzianka – guma z karaluchem oraz superprzyczepne szalone buźki. Na dzieci czekają także 2 niespodzianki oraz bilet wstępu do Bałtowskiego Komleksu Turystycznego. W naszym zestawie znalazły się  superprzyczepne szalone buźki – fantastyczna zabawa w wyścigi. Chociaż instrukcja podpowiada przyczepianie na szybie, my wybraliśmy wyścigi na ścianie. Po szybie szalone buźki pędzą tak szybko, że nie można robić zakładów, natomiast marsz po ścianie jest zdecydowanie bardziej ekscytujący, a wynik nieprzewidywalny. Fantastyczna zabawa i śmiech niemal do bólu brzucha. Chociaż magazyn przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, także wiele maluchów uwielbia duchy, potwory i sympatycznego Scooby’ego. A ćwiczenie trafiania kulką w otwory i zdobywania punktów na pewno ćwiczy cierpliwość. Naszym mistrzem okazał się Kasjan.

 

Magazyn Cartoon Network 2/2022 (marzec)

Cartoon Network to program telewizyjny z kreskówkami dla dzieci nadawanymi codziennie przez całą dobę. To jeden z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dla dzieci, który słynie z nowoczesnych i dynamicznych seriali animowanych wypełnionych humorem i sympatycznymi postaciami. Najpopularniejsze produkcje to m.in.: Pora na przygodę, Niesamowity świat Gumballa, Młodzi Tytani, Ninjago, Między nami, misiami oraz Ben 10, Królikula, Steven Universe czy Atomówki. W ofercie kanału nie brakuje też nowych bohaterów i kreskówek, np. Prohyas i Vambre – dzielne rodzeństwo wojowników do wynajęcia, Craig znad Potoku, czy K.O., który każdego dnia walczy o to, by stać się najlepszym superbohaterem na świecie. Widzowie mogą też oglądać serial Klopsiki i inne zjawiska pogodowe i wiele innych.

Magazyny CN Media Service Zawada to cyklicznie wydawane gazetki dla wszystkich wielbicieli popularnej telewizji Cartoon Network. Zawierają najświeższe informacje o bohaterach zwariowanych kreskówek, najfajniejsze komiksy, najśmieszniejsze żarty, najbardziej szalone pomysły i atrakcyjne konkursy. Czytelnicy odnajdą w nim wiele atrakcji i niespodzianek z ulubionymi bohaterami. Do każdego numeru dołączony jest także niezwykły prezent, który nawiązuje do zwariowanego świata kreskówek.

 

W najnowszym Magazynie CN Media Service Zawada dzieci znajdą mnóstwo zabaw z postaciami ze świata Cartoon Network, w tym wesołe zadania logiczne, humorystyczne przestawianki literowe, zabawne zadania do rysowania, łączenie kropek, szukanie cieni, labirynt (Moc Pizzy), wykreślankę (Królewny w opałach), komiks Miecz Ognia, zagadki obrazkowe, a także duży plakat, Fajny Komiks oraz naukę rysowania z ekipą Młodych Tytanów. Dzieci mogą też bawić się w wyszukiwanie szczegółów (Podoba mi się), odnajdywanie ukrytych obrazków, przeczytać zabawny komiks Dzień Treningu oraz odnaleźć swoją Superbohaterską Superkumpelę.

 

Do Magazynu dołączone są także 3 niezwykłe megaprezenty, w tym: odjechana deskorolka (z kolekcji 17 modeli) lub brelok Fortnite oraz 2 niespodzianki, (a wśród nich między innymi klocki Lego Ninjago, jeżdżącą dynię i figurki Star Wars). Nie będę ukrywać, że nasze dzieci rzuciły się na klocki Lego w pierwszej kolejności, a Maks „posadził” swoją dynię w domku Świnki Peppy, bowiem tylko tam pasowała (to cytat dosłowny). My nie przeszkadzamy – dzieci mają najlepsze pomysły na zabawy, których nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

 

Świnka Peppa. Magazyn 3/2022 (marzec)

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Magazyny Media Service Zawada o przygodach sympatycznej świnki Peppy i jej rodzinki skierowane są do dzieci w wieku 3 do 6 lat, które rozpoczynają naukę czytania, pisania i liczenia. Zadania, które najmłodsi i rodzice znajdą w magazynie, dają możliwość rozwijania umiejętności maluchów w połączeniu z zabawą. Historyjki obrazkowe, krótkie opowiadania, zadania do wykonania oraz konkursy z wyjątkowymi nagrodami to tylko część atrakcji czekających na małych czytelników. Do każdego numeru dołączony jest, bowiem także wyjątkowy prezent związany ze świnką Peppą. Przygody różowej świnki uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

 

W magazynie marcowym mali czytelnicy mogą z rodzicami przeczytać opowiadanie z zagadkami o biwaku (Czas na bajkę). Dzieci będą mogły przygotować razem z rodzicami wiosenną lornetkę (w gazetce superprzepis na lornetkę Biedronka albo Pszczółka) oraz odnaleźć właścicieli zgubionych kaloszy. Na dzieci czekają także ćwiczenia małego odkrywcy z literką A i E, uzupełnianie wyrazów odpowiednimi literkami, a także zabawy z cyferkami i liczbami. Dzieci będą także mogły odnaleźć różnice, pokolorować Peppę korzystając z barwnych podpowiedzi, oraz obrazki według wzoru, odnaleźć na obrazku wskazane fragmenty, wypełnić krzyżówkę, złamać kod literkowy, a także bawić się w odpowiedzi na zagadki i odkrywanie biwakowych tajemnic (Prawie wszystko o biwaku).

 

Nasza fotorelacja bez wątpienia dowodzi, że Świnkę Peppę dzieci kochają bezwarunkowo. W nowym magazynie Peppa Pig dzieci znajdą także zabawkę – niespodziankę – kluczyki do samochodu z naklejkami od Peppy. A kluczyk Peppy ma mnóstwo supermocy – otwiera samochody, samolot, szafkę, a nawet lodówkę.  Jest więc niesamowiecie uniwersalny, o czym świadczy niezwykła wyobraźnia dzieci.

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...